Pirmoji streikuojančių mokytojų pergalė
politika

      Mokytojų streikų spaudžiamas Seimas kovo 18 d. pritarė visiems trims streikininkų reikalavimams dėl mokytojų darbo užmokesčio didinimo. Šiuos Seimo nutarimus LŠDPS pirmininkas Aleksas Bružas vertina kaip žingsnį į priekį siekiant galutinio laimėjimo. Streikai dar tęsis iki ketvirtadienio (kovo 20 d.), kada Seimas priims galutinius nutarimus pedagogų atlyginimų padidinimo klausimu.


      Kovo 18 d. nuo ryto iki vėlyvos popietės prie Seimo piketavo apie 1000 protestuojančių mokytojų iš visos Lietuvos. Policija budėjo, kad mitinguotojai nesugalvotų įvykdyti savo ketinimo - apjuosti Seimą gyvu žiedu, kaip buvo leidžiama Sąjūdžio laikais. Mirgėjo šūkiai  ir plakatai: "Seime, išgirsk mus! Seime, išklausyk mus!", "Sau davė, sau davė - o mokytojams neteko", "Nenoriu pašalpos - noriu algos!", "Jei badauti sveika - badaukime kartu!", "Kirkilas ir žakaitienė: nesu gudresnis už penktoką".

      "Kaip jaučiasi piketo dalyviai išgirdę svarstymų Seime rezulatus?" - LP klausė Žemaičių lyderio E.Jesino. "Nuotaikos geros, - sakė E.Jesinas.-  Kol kas priimti sprendimai mus tenkina. Sudėjus visus siūlymus vidutiniškai išeitų, kad atlyginimai nuo balandžio padidėtų  15 proc."

 
     Lietuvos profsąjungų inf.
      2008.03.18

 

Komentarai  

 
0 # .Andriuks Y-m-d H:i
Karkalas ten su sekretarka neblogi buvo. O plakatai - visai išradingi - liuksum pirdum, man patiko (:

Tik gaila dėl savų tinginių neporofsąjungin ių mokytojų, kad jie lietuviškai tupi ant savo laktos, pakudakuoja ir tiek.
 
 
0 # ŠaunuoliaiŽ Y-m-d H:i
Ką čia ir bepridursi - tiesioginis veiksmas :-)