Prezidentės apdovanota AB „Lelija“ generalinė direktorė gaus antrąjį prizą – už vergų darbo organizavimą
politika

gene_zaveckiene_vergijaŠį antradienį, gruodžio 21 d., prie prezidentūros bus pristatytas ordinas „Už sėkmingą vergų darbo organizavimą“, kurį šiemet pelnė UAB „Lelija“ generalinė direktorė Genė Zaveckienė. Simbolinis ordinas jai skirtas už įmonės Rokiškio filiale klestintį darbuotojų išnaudojimą, kuris pasiekė civilizuotam žmogui sunkiai suvokiamą ribą.


Nors moterys yra verčiamos dirbti net ir šeštadieniais, tačiau už šį alinantį darbą dauguma negauna net minimalaus užmokesčio, kurį garantuoja valstybė. Įdomiausia, kad 2009 m. lapkričio 24 d. prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo AB „Lelija“ generalinę direktorę Genę Zaveckienę „Lietuvos metų verslininkės/vadovės“ prizu. Tad ordinas „Už sėkmingą vergų darbo organizavimą“ bus direktorei jau antrasis apdovanojimas.

 

Kaip išnaudojimo įrodymai yra pateikimai keli iš daugelio AB „Lelija“ algalapiai. Vienai: moteriai, kuri per 24 š.m. rugpjūčio mėnesio dienas dirbo 192 valandas – t.y. ne tik 5 darbo dienas per savaitę, bet ir 2 šeštadienius, – buvo išmokėta 513,37 Lt. Kitai darbuotojai, kuri per 22 rugsėjo mėnesio dienas dirbo 176 valandas, buvo išmokėta 550,28 Lt. Už 152 darbo valandas trečiai moteriai išmokėta 380 Lt. Už 168 darbo valandas – 484,45 Lt.

 

Akivaizdu, kad tokio vergiško „atlygio” neužtenka net būtiniausių poreikių tenkinimui. Tačiau net ir šie pinigai nėra mokami laiku – šiuo metu „Lelijos“ darbuotojoms dar nėra sumokėti atlyginimai už lapkričio mėnesį.

 

Daugelis „Lelijos” moterų augina nepilnamečius vaikus. Kad jie nebadautų, sunkiai dirbančios motinos yra priverstos imti paramą maisto produktais ir registruotis darbo biržoje kaip ieškančios papildomo darbo (nors papildomai dirbti nebepajėgtų tiesiog fiziškai) vien tam, kad įgytų teisę prašyti lengvatų už šildymą. Tai absurdiška situacija, kai privati įmonė, auginanti pelnus iš ciniško išnaudojimo, užkrauna valstybei naštą išlaikyti savo vergus.

 

Tai ekstremali situacija, kuri turės ilgalaikių neigiamų pasekmių – tokios įmonės kaip AB „Lelija“ Rokiškio filialas išdegina žmogiškumą ir palieka aplink save socialinę dykrą.

 

Todėl antradienį prie prezidentūros susirinkę piliečiai ir organizacijos paragins aukščiausius šalies vadovus, kad šie nedelsdami imtųsi visų priemonių panaikinti šią gėdingą vergovę.

 

Irina Judina, Samdomų darbuotojų profesinės sąjungos (SAMPRO) pirmininkė

Vytautas Bakas, Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas


2010 12 20

 

gene_zaveckiene_vergija_2

 

Lelija_vergija

 

Komentarai  

 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
tik lietuvoje...ben t jau darbuotojos prof.sajungoje?
 
 
0 # aAB Y-m-d H:i
Ten dar buvo netrumpas laikotarpis, kai atlyginimus produkcija atidavinėjo.
 
 
0 # bbbbbbbbbb Y-m-d H:i
Istorija jau parodė, kad ne kartą sutraiškė. Daugeliu atvejų tai išėjo tik į gerą. Bet daug atvejų, kai sutraiškytieji užsidėjo naujas kaukes, naujus karnavalinius kostiumus ir pasistengė paversti viską niekais. Tiksliau, kraujo jūra, dantų griežimu ir tuo pačiu engimu, tik jau su kitais lozungais.
 
 
0 # liuksvo Y-m-d H:i
daugiau tokiu straipsniu. Kaip apie pedofilus reik fotografuot ir informuot.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Išeitis nedarbas.. visuotinis.. :-) Ot geras BVP būtų..
 
 
0 # žuorai i skinkieduiPatrijotas Zbigniewas Y-m-d H:i
+++
 
 
+1 # LELIJA-VERGIJASS Y-m-d H:i
Darbuotojai,str eikuokit spjaukit jai į snuki kapitalistiniai išperai
 
 
0 # nuomonėne-fašistas ir ne-socialistas Y-m-d H:i
"Durną ir bažnyčioj mušą"... Ir labai gaila, kad socialistinė v. Europa nusiurbia protingus... Kam jiems kovoti uz savo vertybes, jeigu tas vertybes be karo duoda kaimynines valstybes?
Na, optizmo man, kaip lietuviui, ipučia nebent tai, kad žinau, jog kraujas išseks ir parazitas nudvės.
Tačiau vėl jaudinuosi - ar mes nebūsime pernelyg nukraujavę ir sugebėsime atistoti?