Profsąjungos bosas: „Mūsų nesustabdys nei policija, nei guminės kulkos, nei ašarinės dujos“
politika
robokopai saudo i minia       Leidimo 2011 m. sausio 16-osios mitingui prie Seimo nedavusi valdžia apie šį draudimą informavo žiniasklaidą, tačiau dar iki šiol nepranešė leidimo prašiusioms organizacijoms – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijai (LPSK) ir Socialistiniam liaudies frontui (SLF).

 

LPSK pirmininkas A. Černiauskas tvirtino kol kas negavęs oficialaus raštiško atsakymo iš savivaldybės ir piktinosi negalintis kreiptis į teismą. Jo teigimu, savivaldybė tyčia vilkina pateikti atsakymą, kad teismas nespėtų išnagrinėti skundo.

 

Prieš savaitę A. Černiauskas aiškino, kodėl leidimo mitingui paprašyta labai anksti: „Procesą pradėjome gana anksti. Jeigu negausime leidimo, iš karto pateiksime ieškinį. Jeigu teismas priims mums palankų sprendimą, net jei savivaldybė šį sprendimą apskųs, mes iki sausio 16-osios pereisime visus teismus.“ Oficialiu teisminiu keliu einančioms profsąjungoms dabar iškilo rimtas pavojus, kad jos nespės ne tik laimėti teisme, bet netgi pateikti ieškinio.

 

Sprendžiant iš profesinių sąjungų pranešimų, jos šiais metais nusiteikusios ryžtingai. LPSK pirmininko pavaduotojas A. Kvedaravičius viešai pareiškė, kad su valdžia „socialinis dialogas jau nutrūko, kito Nacionalinio susitarimo – nebus, nes profesinių sąjungų reikalavimai LR Vyriausybei nepriimtini. O darbdaviai – tyli“.


A. Kvedaravičius ragina visus Lietuvos žmones nesitaikstyti su esama situacija ir pareikšti savo nuomonę: „Jei įstatymai ar valdžios draudimai mums to neleidžia daryti, eikime į gatves ir reikalaukime normalaus gyvenimo“. „Mūsų nesustabdys nei policija, nei guminės kulkos, nei ašarinės dujos“, – teigiama jo pareiškime.

 

„Ekonominių ir socialinių reikalavimų epocha baigiasi ir prasideda politine kova už tokią valdžią, už kurią mes pasisakome. Ši valdžia tautai netarnauja, todėl reikia naujos, sudarytos iš visuomenės pasitikėjimą įgijusių atstovų. Tik baliai ir nekompetentingi valdžioje esantys žmonės gali nepaisyti visuomenės nuomonės ir įsikibę laikytis savo postų. Ne mums valdžia turi diktuoti, kaip mes turime gyventi, o mes turime jiems nurodyti, ką jie turi daryti. Gana tyčiotis iš žmonių!“, – savo pareiškimą baigia LPSK pirmininko pavaduotojas.


a.lt info

2011 01 03

 

2009 01 16 policija 0

 

Komentarai  

 
0 # ?Comandante Y-m-d H:i
Taip išeina, jog mitingas vyks prie seimo nepriklausomai nuo to, leis valdžia ar ne?
 
 
0 # aikCicinas Y-m-d H:i
"valdžia tautai netarnauja, todėl reikia naujos, sudarytos iš visuomenės pasitikėjimą įgijusių atstovų"
Kvailybei ribų nėra. Davai, rinkit naują valdžią, kuri po metų vėl taps bloga. Ir paaiškinkit, kaip matuosit tą visuomenės pasitikėjimą? Ir kaip tas vadinamas atstovas atstovaus keliasdešimt tūkstančių žmonių (oi ne, ne žmonėms, o tautai)? Ar bent vienas toks iki šiol buvo? Vienžo, Lietuvos profsąjungos yra apgailėtinos.
 
 
0 # blBl Y-m-d H:i
Tai jei profsąjungos nori rinkt naują valdžią, nesuprantu kokio bybio kam nors rūpėtų jas stabdyti. Visiškai priešingai, ponai profsąjungiečia i, jums visi keliai atviri. Leidimo nedavimas yra tik politiniai manevrai nukreipiant dėmesį nuo esminių dalykų. Nu gaus jie, tarkime, tą leidimą, nu ateis pašūkaut per gerai įgarsintus mikrafus ir ką jie pasakys? Kad šita valdžia yra bloga, o kita jau bus gera?! Valdžia gera niekada nebūna ir tuo labai greit įsitikintume, jei į valdžią išrinktų, tarkime, tą patį Černiauską. Kam tas "mūsų nesustabdys..." patosas? Kam rūpi jus stabdyti? Eikit, dalyvaukit rinkimuose ar siekit seimo paleidimo ar dar kokių manevrų, bet jei perstačius figūras valdžios piramidė išlieka, tai nx ta jūsų "revoliucija" reikalinga. Po tokių revoliucijų lieka tik dar didesnė nusivylusių ir viskam abejingų žmonių minia.
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
kaip suprantu reikia tada sukurti anarchizma...nu tai pirmyn...cia zmones nori protestuoti ir ju siekis ir pakeisti valdzia, tai ko dabar jiems nurodinejat ir lazdavojat? norit anarchizmo,tai ir kurkit ji, profsajungos to nenori. pavydas bamba grauzia,kad jusu nesiklauso ir profsajungos nariu daugiau turi?
 
 
0 # blBl Y-m-d H:i
Pavydas?! Ne pavydas, o gailestis. Gaila žmonių, kuriems profsąjungų viršūnėlės primeta visiškai klaidingus ir absoliučiai nieko nepakeisiančius tikslus. Siekia valdžios pakeitimo... :-) Tai keitė tą valdžią per kiekvienus rinkimus į seimą, į savivaldybes, į tų pačių profsąjungų vadus- kas pagerėjo 90% žmonių gyvenime? Į ką pavirto absoliučiai visos valdžios?
Aš ne prieš protestą, protestuoti galima ir reikia, bet tik ne siekiant tokių tikslų.
 
 
0 # blBl Y-m-d H:i
Taip, profsąjungos, bent jau dauguma jų, yra diktatoriškos, nes ten veikia ta pati hierarchija, ta pati galios koncentracija viršūnėlėse. Sprendimai, jei jie paprasčiausiai nenuleidžiami iš viršaus priimami balsuojant ar kokiu kitu daugumos valią mažumai primetančiu būdu, o tai reiškia, kad dalis narių (paprastai- dauguma) lieka užribyje ir jų misija yra tik mokėti nario mokesčius ir būti statistiniu vienetu sąrašuose ar demonstracijose . Savų tikslų ir siekių ten mažai kas turi, nes pati profsąjungų struktūra to nepalaiko. Viršūnės gauna babkes už savo postus ir turi žymiai daugiau laiko ruošti savo strategijas ir siekti savų tikslų. Eiliniai nariai, geriausiu atveju, gali kažką bandyti veikti laisvu nuo darbo laiku ir labai, labai mažai žmonių tą realiai daro.

Taip, norą pakeisti valdžią primetė demokratinė sistema, nes be to ji tiesiog žlugtų. Todėl kiekvienų taip vadinamų demokratinių rinkimų metu manipuliuojama tuo pačiu valdžios keitimo mitu. Teisingai pastebėjai, kad valdžia nesikeičia, keičiasi tik ją užimatys žmonės. Visada keičiasi, visada parsiduoda, visada neatlieka savo pareigų ir funkcijų. Rinkti naują valdžią yra tas pats, kas nieko nekeisti. Aš norėčiau, kad žmonės norėtų ne valdžios pasikeitimo, o pasikeitimo, nes realus pasikeitimas įmanomas tik be valdžios. Tame tarpe ir be profsąjungų valdžios.
 
 
0 # bvcjbv Y-m-d H:i
>gi kita valdzia, tik anarchistine, taciau tos pacios funkcijos ir isliks, slopinti vis tiek reikes

Nesupratau bajerio.Tai tu trolis ar kaip čia išeina?
 
 
0 # mažumų diktatūraAlgirdas Y-m-d H:i
"Sprendimai, jei jie paprasčiausiai nenuleidžiami iš viršaus priimami balsuojant ar kokiu kitu daugumos valią mažumai primetančiu būdu"

Sistema be daugumos valios primetimo mažumai jau buvo išbandyta Žečpospolitos seimeliuose. Prie nieko gero ji neprivedė.