Adomo N. pareiškimas valstybei: „Prašau iš manęs mokesčių nesitikėti“
politika

kasti_sniegaEsu bedarbis Adomas. Neseniai gavau pasiūlymą prižiūrėti dviejų daugiabučių kiemus. Prašė apsispręsti kuo greičiau – verkiant reikia nukasti sniegą. Žmonės pažadėjo mokėti po 150 Lt už kiemą per mėnesį. Ne itin daug, bet 300 litų bedarbiui – ir užsiėmimas, ir pinigai.  Nukasęs pirmąjį kiemą, nudrožiau į VMI įsigyti patento.

 

Man pasakė, kad kločiau tūkstantį ir dar dėkočiau valdžiai, nes tarifai sumažinti. Bet pinigų neėmė – pirma pareikalavo atnešti pažymą, kad sumokėjau Sodrai. Po 180 litų per mėnesį, iš viso – 2160 litukų už metus. Ir tai dar ne viskas – reikia užmokėti 864 Lt už sveikatos PSD.

 

Taigi iš viso iš manęs reikalaujama „tik“ 4000 Lt arba po 335 Lt per mėnesį. Tiesa, kabineto ponios mane įspėjo, kad sumokėjęs PSD neįsijausčiau apsidraudęs sveikatą – susirgęs biuletenio negausiu, kaip ir atostoginių, atleidžiamas – jokių išeitinių kompensacijų, žodžiu, nieko, tik, jei prireiktų, gyvybės gelbėjimo paslaugą. Ir tai dar ne viskas – netenku ir kompensacijos už buto šildymą, o mano vaikas – nemokamo maitinimo mokykloje.

 

Juodai susinervinau. Tai išeina, kad dirbsiu ne vienas, o dviese. Aš apsipylęs prakaitu visą dieną mojuosiu kastuvu ar šluota už 300 Lt per mėnesį, o mano antras partneris – valstybė-VMI, nepakrutindama nė piršto, reikalauja, kad jai sumokėčiau 335 Lt? T.y. atiduodu viską, ką uždirbau ir dar pridedu 35 litus. Negana to, esu laikomas pilnai dirbantis pilietis, netgi verslininkas, nesvarbu, kad mano pajamos – nulinės ir net neigiamos!

 

Suvokęs, kad mano verslas kasti sniegą žlunga, oficialiai pareiškiu, jog neturiu kitos išeities, o tik ATLEISTI ANTRĄJĮ DALININKĄ (valstybę-VMI) iš savo verslo.

 

Tyliai su daugiabučių pirmininkais susitariau, kad jie manęs oficialiai neįdarbins, bet mokės po 150 Lt vokeliuose, o jei nesiliaus pūgos – dar porą dešimtinių primes, kad tik kasčiau.

 

Jie net apsidžiaugė, nes jiems nereikia rašyti įdarbinimo įsakymų, pildyti sutarčių, per parą su tais popieriais sulakstyti į Sodrą, kiekvieno namo bendrijos buhalterei nereikia skaičiuoti po du Sodros (3% + 30,98%) mokesčius, GPM, kuris priklauso nuo NPD, o pastarasis – nuo kitame kieme gaunamų pajamų; Nes po garsiosios naktinės mokesčių reformos, galutinis mano sumokamų mokesčių dydis (kadangi dirbčiau dvejose darbovietėse) sužinomas tik pasibaigus metams! Tada vėl reiktų viską perskaičiuoti ir tikslinti.

 

Darbdaviams taip pat nereikia man skaičiuoti atostoginių, mane instruktuoti dėl darbo drausmės, saugumo technikos, priešgaisrinės apsaugos, blaivumo, nereikia manęs aprūpinti darbo įrankiais ir spec. drabužiais, nereikia vesti darbo valandų tabelių, žiniaraščių bei jų saugoti 30 metų.

 

Todėl valstybei-VMI oficialiai pareiškiu, kad nuo šio pareiškimo dienos prašau iš manęs mokesčių nesitikėti, mane laikyti dingusiu be žinios.

 

Atleidęs norėjusią mane apmulkinti valstybę (VMI) iš savo versliuko, nutariau netektį dėl mano nesumokėtų mokesčių biudžetui kompensuoti po darbo nudrožęs registruotis į Darbo biržą, kur pareikalavau mane išbrauti iš PSD mokėtojų (72 Lt per mėn.) sąrašo, skirti man pusę metų bedarbio, po to – socialinę pašalpas, taip pat kompensaciją už šildymą bei vaikui nemokamą maitinimą mokykloje.

 

Adomas N. – dingęs be žinios smulkus verslininkas

 

www.diena.lt

2011 01 06

 

Komentarai  

 
0 # jums tik reikalautibriedžio draugė Y-m-d H:i
Mokesčių mokėti nenorit, o badarbio pašalpos, kompensacijos už šildymą, nemokamo maitinimo norit. Iš kurgi tie pinigai, jei ne iš pagal įstatymus surenkamų mokesčių?
 
 
0 # sakauPirma karta Y-m-d H:i
pirma karta nuosirdziai pritariu anarchijos.lt strp. autoriui. Butu realus mokesciai - tarkim tie 15 proc. nuo gaunamos sumos, PSD galiotu visais atvejais - manau, zmogeliai moketu be probelmu. O dabar susrigus - vaistai brangiausiu visoje ES , eiles poliklinikose .....
 
 
0 # kjhgytgf Y-m-d H:i
A ko jau tas PSD staiga visais atvejais galiot pradėjo? Gal jau pamiršai, kad ne taip jau seniai tie pinigai sveikatos apsaugai ateidavo iš bendrų mokesčių. Panašiai kaip dabar gauna pinigus autostradų valytojai. Jei jau susitaikei su PSD, tai greit mokėsi ir privalomą mokestį už sniego valymą autostradose. Ypač, jei žmogeliai be problemų mokės už viską, kas bus liepta.
 
 
0 # eilinis absurdasMarijonas Y-m-d H:i
Taip, Lietuva - absurdiška šalis. Valdžiažmogiai - subingalviai. Kažkada ir man kilo noras užsiimti verslu, tiesiog smalsumo vedamam. Taigi nuėjau į VMI tikėdamisis rasti kokios brošiūros "Kaip pradėti verslą" ar panašiai. Tikėjaus kad būtų surašyta ko reikia, kokie formalumai, kur užsiregistruoti , žingsnai 1,2,3 ir t.t. Ir žinote ką, nieko nėra. Nėra nei VMI svetainėje. Ir valdžia dar aiškina kaip ji skatina verslą! I6 dirban2io pensininko nurėžia dalį pensijos, už tai kad jis... dar dirba. Ir tuo metu valdžia dar tauzija niekus apie iniciatyvumo ir verslumo stoką lietuviuose... Subingalvių valdžia.
 
 
0 # Ar ce taip saugumas naujas technologija isnaudoja ar kas ira per tv naujienu pasaulio tikru nerodo XDKas zmonem yra? Y-m-d H:i
As manau kas nepritare kad lietuvos valdzia bloga tas ne lietuvis .... Beat dabar blogesne situacia nei 1991 sausio 13 pagal viska beat dabar viskas tv ir kitu instituciju pagalba uzglaistoma pazurekit kaip nyksta lietuva.....
"Valdzia"-Be jausmiai žmones valdomi tokiu pačiu daro nesamones
Pirmas pavizdis is jusu puslapio apie valdzia
http://anarchija.lt/politika/30240-kagebizmo-ilgesys-v-landsbergis-noretu-uzdaryti-anarchija-lt-uz-jaunimelio-nuodijima.html
Ekonomikos pavizdis protingo zmogaus akimis ir t.t
http://www.sarmatas.lt/wp-content/files/pdf/palukanu-normu-kaitos-ypatumai.pdf
Lietuvos skola
2g.lt

Zmones kas turit zmogiskumo cia jau top lygis!!!!