Tunise – Vakarų žiniasklaidos nutylėti neramumai
politika

  00ben_ali       Pastarosiomis savaitėmis Tunise nuvilnijo masinė riaušių banga, bet Vakarų žiniasklaida apie neramumus tyli.

 

       Gruodžio 18-ąją, šeštadienį, Tuniso policija sustabdė Mohammedą Bouazizą ir atėmė iš jo vežimėlį, iš kurio jis pardavinėjo vaisius ir daržoves, kad išlaikytų save ir savo šeimą. Supykdytas tokio neteisingumo, nematydamas išeities iš skurdo jaunas žmogus protestuodamas susidegino prie Sidi Bouzid miesto rotušės, 200 km. į pietvakarius nuo sostinės Tuniso. Vyras neužilgo mirė ligoninėje. Tarp jo žūties priežasčių – nuskurdusi Tuniso ekonomika, kylančios maisto kainos. 

 

       Į incidentą reagavo ir į protestą susirinko keli šimtai vietos jaunuolių, taip pat kenčiančių nedarbą, policijos ir korumpuotos Tuniso diktatūros prievartą. Vietinė policija atsakė ašarinėmis dujomis, smurtavo. Nuo tol šalį apėmė masiniai maištai ir smurtingi susidūrimai, nesiliaujantys jau tris savaites. Keserine, toli nuo turizmo pramonės esančiame mieste gydytojai per pastarąjį savaitgalį suskaičiavo virš 50 aukų.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Bet pilietinio karo, kurį Tuniso žmonės – nedirbantis jaunimas, mokyklų ir universitetų studentai, profsąjungos, menininkai, intelektualai ir netgi teisininkai kovoja prieš diktatorių, vadinamąjį Prezidentą Zine‘ą Al Abidine‘ą Ben Ali, nerodo nei BBC, nei kiti naujienų kanalai. Al Jazeera ir kitos Arabų žiniasklaidos priemonės tyčiojasi iš Vakarų žiniasklaidos veidmainysčių, kad kadaise per visus Vakarų kanalus buvo kalbama, kaip Irano žaliųjų judėjimas priešinosi Irano vadovo Ahmadinejado rinkimų klastotėms, o šiandieną cenzūruojama didžiausia tema Arabų pasaulyje. Galbūt dėl to, kad Ben Ali režimas – „Vakarų draugai“?

 

       Tačiau Arabų pasaulyje paprasti stebėtojai ir blogeriai entuziastingai vadina įvykius Tuniso intifada. Panaši patirtis – korumpuotos diktatūros ir kylančios maisto kainos – sieja daugelį regione gyvenančių žmonių. Netgi Tuniso vyriausybei uždarius opozicijos laikraščius, areštuojant ir kankinant žurnalistus, įvykiai vis dar nušviečiami per Twitterį. Tuo tarpu Facebookas padeda Ben Ali režimui (ir galbūt jo rėmėjams CŽV) ir uždarinėja puslapius, kuriuose žurnalistai ir eiliniai tunisiečiai pasakoja, kas vyksta.

 

       Intifada tebevyksta, vakar ji pasiekė sostinės Tuniso priemiesčius, į gatves buvo išvesta armija. Ben Ali dievagojasi pradėsiantis permainas – atleisiantis vidaus reikalų ministrą ir per ateinančius du metus pradėsiantis 300.000 naujų darbo vietų sukūrimo programą. Bet taip pat yra pranešimų, kad jo šeima palieka šalį.

 

       Tuniso įvykių seka.

       Pagal libcom parengė kp

       2011.01.13.      

 

Komentarai  

 
0 # meluojate istisainemeluokite Y-m-d H:i
vakar rode ir per CNN 8 min. reportaza ir per BBC - 4 min.
 
 
0 # tebevyksta....tunisas ir dabar - jordanija Y-m-d H:i
http://www.lrytas.lt/-12950158351294087662-tunise-paskelbta-nepaprastoji-pad%C4%97tis-atnaujinta.htm

Jordanians march against inflation
Thousands vent anger in Amman and other cities against government's inability to rein in prices and poverty.
http://english.aljazeera.net/news/middleeast/2011/01/20111141219337111.html