Būtina trečioji politinė srovė. Būtina neparlamentinė opozicija
politika

trecioji_sroveIšėjus į bet kurio Lietuvos miesto gatvę ir paklausus praeivių, ką jie mano apie dabartinės valdžios atstovus, daugelis – apie 80 proc. – atsakymų bus akivaizdžiai neigiami. Pačios paprasčiausios apklausos rodo, kad dauguma Lietuvos gyventojų nepasitiki valdžios atstovais.

 

Atrodytų, jog klostosi revoliucinė situacija. Tačiau neverta kreipti žvilgsnio į tolumas. Tenai jūs neišvysite jokių revoliucinių audros debesų, galinčių suvilgyti perdžiūvusią žemę. Kodėl? Štai apie ką visų pirmiausia ir reiktų pamąstyti.

 

Šiuo metu Lietuvoje vyrauja dvi politinės srovės, kurių rėmuose mąsto didžioji Lietuvos gyventojų dauguma. Tai paternali patriotinė srovė ir liberali kosmopolitinė srovė. Į amžiną klausimą „Ką daryti?“ patriotai paternalistai atsako šitaip: šalį apvaginėjančius blogus politikus reikia pakeisti gerais politikais, kurie sąžiningai rūpinsis tauta ir šalies gerove, o ne nuosava kišene. Į tą patį klausimą kosmopolitai liberalai atrėžia, kad skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas, kad nieko gera šitoje šalyje nenusimato, todėl, kol dar nevėlu, reikia kelti sparnus į išsivysčiusias Vakarų demokratijos šalis.

 

Abi šios srovės veda Revoliuciją į aklavietę. Patriotai paternalistai vis dar tiki rinkimais, o kosmopolitai liberalai tiesiog masiškai emigruoja. Akivaizdu, kad Revoliucijai būtina trečioji visuomeninio Lietuvos gyvenimo srovė. Kokia gi galėtų būti ši srovė, galinti išnaudoti masinį nepasitenkinimą valdžia?

 

Tiksliai atsakyti į šį klausimą kol kas neįmanoma, galima apibūdinti tik kai kuriuos trečiosios srovės bruožus.

 

Trečioji politinė srovė turėtų būti grindžiama naujos visuomenės vizija. Visuomenės, kurioje vyrautų pagarba asmenybei, savitarpio pagalba ir avangardo idėjos. Taip, ši vizija atrodo utopiškai, bet dėl to nevertėtų graužtis. Nauja visuomenė – tolimas tikslas, bet jis nukreipia vaizduotę tinkama kryptimi. Keliautojo, susiruošusio ilgai kelionei, vaizduotėje iškyla kelionės tikslas – rojaus kampelis pasaulio pakrašty, kurį jis turi atrasti. Trečiosios srovės šalininkams irgi reikalingas didis tikslas, nes jie susiruošė ilgai kelionei.

 

Trečiosios srovės šalininkai privalo tapti nesutaikomais dabartinės sistemos opozicionieriais. Tapti valdžios košmaru. Jie turi kautis ne dėl menkų nuolaidų, ne dėl kelių seimo kėdžių, ne dėl galimybės įtakoti vyriausybės sprendimus, o dėl didelių dalykų ir atkakliai žengti naujos visuomenės link.

 

Jie turi padėti engiamiems žmonėms ne tuščiais žodžiais, o konkrečiais darbais. Kuo ši pagalba konkretesnė, tuo geriau. Vadovaujantis chrestomatiniais ankstesnių laikų revoliucionierių pavyzdžiai, jie turi agituoti žmones firmose, įmonėse ir įstaigose – visur, kur žmonės labiausiai išnaudojami. Užtenka vos kelių sėkmingų protesto akcijų ar streikų, ir žmonės, pažinę saviškius, noriai prisidės prie bendro reikalo.

 

Trečiosios srovės šalininkai turi iškelti keletą paprastų, bet svarbių ir visiems aktualių lozungų. Štai keletas tokių lozungų:

 

1. „Anuliuokite mūsų skolas!“. Itin aktualus šūkis. Šiandien beveik kiekvienas Lietuvos gyventojas skolingas valstybei arba bankui. Žmonėms užtenka išaiškinti, kad jų skolos atsirado dėl to, kad valstybė, priėmusi bankams naudingus įstatymus, žmones tiesiog pardavė jiems lyg kokius baudžiauninkus.

 

2. „Už prieinamą būstą!“. Iš atlyginimo gyvenančiam žmogui šiandien būstas nėra pasiekiamas, o be būsto žmogus nėra žmogus, jis – bomžas, praradęs bet kokį žmogiškąjį orumą. Žmogus turi būti orus, o būstas – prieinamas.

 

3. „Visa valdžia – savivaldybėms!“. Būkim realistai: aukščiausiosios Lietuvos valdžios atstovai tėra virtualūs klounai, graibstantys grietinėlę nuo visuomenės puodo. Kam mums tokia valdžia? Juk galime tvarkyti patys!

 

4. „Kelią avangardui!“. Niekas nenori gyventi pilkoje provincialioje šalyje. Žmonės iš jos nebėgs, kai avangardinė kultūra pergalės pasenusį ir niekam neįdomų tradicionalizmą.

 

Po šiais (ar panašiais) lozungais turėtų susiburti visa neparlamentinė opozicija. Nepartinė ir neparlamentinė opozicija šiandien tiesiog būtina. Tai aktyvių žmonių, žurnalistų, juristų, visuomenės veikėjų, profsąjungininkų komanda, pritrauksianti visus, kurie blogai jaučiasi šioje visuomenėje. Tačiau susiburti didžiam tikslui įmanoma tik atsisakius smulkių ambicijų.

 

Revoliuciniai pokyčiai įmanomi tik tada, kai Lietuvoje atsiras pakankamai daug opozicionierių, kuriuos jungtų ta pati ar panaši naujos visuomenės vizija. Tik tada, kai jie susivienys į neparlamentinės opozicijos koaliciją, bus galima išeiti iš sisteminio socdemų-konservų valdžios rato ir žengti didelį žingsnį naujos visuomenės link.

 

Čipolinas


2011 01 13

 

Komentarai  

 
0 # niekšai profsąjungiečia ikre Y-m-d H:i
PROFESINĖS SĄJUNGOS NEPROVOKUOS NESTABILUMO ŠALYJE

Gindama darbuotojų teises ir atstovaudama jų interesams, Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę leidimo surengti taikias eitynes ir mitingą Vilniuje, prie LR Vyriausybės 2011m. sausio 16 d., tačiau leidimo negavo. Nenorėdama provokuoti jėgų, kurios suinteresuotos nestabilumu šalyje, nutarė nesankcionuoto mitingo nerengti.

LPSK nuomone, dabartinė valdžios politika neatitinka sausio 13-osios idealų ir vertybių, todėl yra keistina.

Konstatuojame, jog Lietuvos darbuotojai nėra atsakingi, kad:
- žemiau skurdo ribos gyvena kas penktas Lietuvos gyventojas;
- dirbantys ir gaunantys minimalų atlyginimą, negali išlaikyti savo šeimų ir pretenduoja į socialines pašalpas;
- per 20 metų iš Lietuvos emigravo beveik pusė milijono gyventojų;
- šalyje daugiau nei 300 000 tūkst. bedarbių;
- sumažintos pensijos, bedarbio ir ligos pašalpos;
- politinės partijos 20 metų buvo suinteresuotos darbo judėjimo skaldymu Lietuvoje.

Valdžia turi pagaliau suvokti, kad Lietuvos piliečiai nepatenkinti vykdoma socialine–ekono mine politika ir kad reikia ieškoti ne tik verslui, bet ir visiems žmonėms palankių sprendimų, garantuojančių tinkamą pragyvenimo lygį sąžiningai dirbančiam žmogui.
Taikius mitingus valdžia draudžia pažeisdama LR Konstituciją ir profesinių sąjungų teises, todėl apie tokius sprendimus informuotos Pasaulio ir Europos tarptautinės organizacijos.

Darbuotojų interesus Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija gins visomis teisėtomis priemonėmis.
Atsiribojame nuo bet kokių galimų frontų ar judėjimų provokacijų ar incidentų.
 
 
0 # Teisėtos priemonėsAha Y-m-d H:i
Teisėtos priemonės- iškelti savo kandidatus į seimą, patekti į jį, prisijungti prie įtakingos koalicijos, inicijuoti naujus įstatymus, svarstyti juos, balsuoti, susitaikyti su pralaimėjimu ir vėl inicijuoti. Linkiu sėkmės (profsąjungoms) ir tuo pačiu linkiu pasveikti.

Už tris paskutinius punktus aiškiai pasisako ir toks Zuokas. Be to neparlamentinės opozicijos vietą jau užėmę ar bando užimti patys įvairiausi dariniai, pradedant Kuolio kompanija ir baigiant visokiais kitokiais sąjūdžiais, kurių nuostatos oi kaip skiriasi. Nematau jokių šansų, kad tos grupės nors bent kiek pritartų anarchistinei krypčiai. "Anuliuokite mūsų skolas" skamba gerai, bet iškart pastato į prašytojo padėtį, o ir apskritai keblus reikalas su tuo. Ateina neparlamentinė opozicija ir sako "anuliuokite". "Dar ko!"- atsako parlamentinės grupės, bankai, valstybė. Kas toliau?
 
 
0 # InfoInfo Y-m-d H:i
SAUSIO 16 D. – PRIE SEIMO

Pranešimas spaudai

Konservatoriams uždraudus sausio 16 d. 12.00 mitingą prie Seimo, Socialistinis Liaudies Frontas
rengia savo piketą ir ragina visas visuomenines ir politines organizacijas tą pačią dieną, tą pačią valandą, toje pačioje vietoje – sausio 16 d., sekmadienį, 12:00 prie Seimo – surengti kuo didesnį atskirų piketų skaičių, kuriems jokių leidimų nereikia.

SOCIALISTINIS LIAUDIES FRONTAS

www.fronte.lt
 
 
0 # Рот в рот !Алексей Y-m-d H:i
Темно за окнами... Туман и тишина
Не слышно воплей и победных вакханалий ,
Сидит и пьёт угрюмая страна
Не спится ей ... Ведь "НАШИ" проебали!

Опять просрали всё! В который раз
Судьба кладёт свинью, и с фигой - крендель,
Не помогли ни Гус, ни нефть, ни газ,
Ни Абрамович, ни Господь, ни Мендель.
Казалось, скопом купят этих босяков,
У нас же денег - как у пьяного махорки!
Не помогли ни игнашевич, ни Жирков,
Ни Гусовой жене - манто из норки.
Какая боль! Какой под дых, удар!
Для пьяных толп болельщиков - > >дебилов:
Мы не поедем с мэтрами в ЮАР
Своей игрой бездарной тешить крокодилов !
Окстись, Совок! Какой тебе финал?
Какая Африка? Какие, блять , медали?
Ты свой народ, ты Русь свою просрал!
Вы не в футбол,вы Вечность проебали