NATO ir ES kariuomenė treniruojasi malšinti civilių neramumus (video)
politika
kariuomene_pries_civilius       Kareivių nepasitenkinimas įrodė, kad Graikijos vyriausybė, NATO ir ES iš tikro ketina įtraukti karines pajėgas į operacijas prieš „vidaus priešus“, o taip pat ir į demonstracijų bei sukilimų, kurie keltų „asimetrinį pavojų“ (Asymmetric Threats) pasaulio elitui, malšinimo akcijas.

 

Anot kai kurių Šiaurės Graikijoje įsikūrusios 71-osios oro desanto brigados PONTOS kareivių, vasario 3 ir 4 dienomis Koromile vyko kariniai mokymai, kuriuose buvo mokomasi malšinti masinius neramumus. Mokymams vadovavo Graikijos ginkluotųjų pajėgų vadai.

 

Nepriklausomas kareivių tinklas „SPARTAKOS“ pranešė, kad per 71-osios oro desanto brigados mokymus 596-ojo bataliono vadas Argyroupolis neteko savitvardos. Keikdamasis ir grasindamas kareiviams jis pareiškė: „Mes esame NATO karinės pajėgos. Mus treniruoja malšinti neramumus ne Graikijoje, o už jos ribų. Rytoj mums gali duoti įsakymą numalšinti sukilimą Egipte. Toks mūsų vaidmuo!“

 

Mokymuose, kuriems buvo suteiktas „Kallimahos“ (pažodžiui – „karinis šulinys“) pavadinimas, buvo treniruojamasi malšinti civilių demonstracijas. Video juostoje nuo 2 min. 50 sek. matyti, kaip demonstrantus, laikančius transparantus su taikiais šūkiais ir angliškai skanduojančius „Mes norime taikos“, puola policija, karinė technika ir netgi šunys (šiuo metu jų nenaudoja demonstracijoms malšinti).

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

„SPARTAKOS“ – antinacionalistinė ir antiimperialistinė kairiųjų radikalų organizacija, besilaikanti klasinių pozicijų. Vienija kareivius, šauktinius ir karo prievolininkus. Veikia nuo 1992 metų.  Pasisako už NATO paleidimą ir prieš planus sukurti Europos armiją. Taipogi pasisako prieš antiturkišką isteriją, kurios dėka graikiškais militarizmas pateisina per dideles karines išlaidas „gynybai“.

 

„SPARTAKOS“ mano, kad kariuomenė neturi atlikti policijos funkcijų, pvz., ją neleistina nukreipti prieš imigrantus. 2008 metais aktyvistai surinko šimtus 52 dalinių kariškių parašų po kreipimusi, raginančiu neleisti naudoti kariškių malšinant sukilimus, kuriuos būtų galima priskirti liaudies sukilimams.

 

Iš programinio pareiškimo  „SPARTAKOS“ tinklapyje: „Vienintelis kelias, vedantis į taiką Egėjo jūroje, Balkanuose ir Artimuosiuose Rytuose, tai bendra darbininkų kova prieš nacionalistinį tautinių valstybių aklumą ir imperialistinį kišimąsi“.

 

http://en.contrainfo.espiv.net vertė E,B.


2011 02 14

 

Komentarai  

 
0 # Paranojaayja Y-m-d H:i
Primena Glenn Beck'o paranoine sizofrenija, juolab vos minute is viso klipo skirto riot'ams ir nieko cia naujo, nes neramumus kursto ne tik jaunimas per g8, o dar ir fashiukai stadione.