Patrick Krienke. Vokietija vokiečiams?
politika
neonaciu_rubai       Sėdi vienas toks tipas prie savo tautinio patiekalo – lęšių sriubos su šonine. Lęšiai atvežti iš Olandijos, o mėsa sriubai – iš Argentinos. Pasiėmė skaityti laikraštpalaikį su antrašte „Vokietija vokiečiams!“, bet nepastebi, kad tas spausdinamas Kanalo* salose. Nors greičiausiai jis vis tiek pamanytų, kad tos salos iškilusios kaizerio Vilhelmo kanale.

 

Desertui suritinęs apelsiną iš Ispanijos, tipas patraukia į IKEA baldais apstatytą virtuvę ir sukrauna Belgijoje pagamintus indus į plautuvę, atkeliavusią iš tos pačios švedų firmos. Galvoje zvimbiant „Vokietija vokiečiams!“ , jis sumeta argentinietiškos mėsos kaulus į vietnamietišką šiukšliadėžę, kurią netrukus ištuštins turkas. Po to keliauja į puošnią prancūziško stiliaus vonią, kurią plytelėmis išklojo lenkų uždarbiautojas ir kurios prūsiška švara rūpinasi namų tvarkytoja iš Rumunijos.

 

Staiga suomišku mobiliuoju jam paskambina draugas, mat šiandien planuojamos eitynės. Jis nusprendžia būtinai jose dalyvauti ir pradeda atitinkamai nusiteikti. Kiša Čekijos piratų išleistą dešiniųjų ultrų kompaktinę plokštelę, nusipirktą iš vietnamiečio prekeivio, į savo korėjietišką grotuvą ir spaudžia „play“.

 

„Vokietija vokiečiams!“, – griaudėja dainininkas į malajietišką mikrofoną, kanadietišku kieto plastiko plektru brūžindamas „Made in China“ gitaros stygas. Mūsų mažasis dešiniukas dar kartą sutraliuoja „Vokietija vokiečiams“, rišdamasis baltus itališkos odos kerzų raištelius, suaustus iš airiškų siūlų. Tai, kad batai siūti kažkur Rytuose, jis nutuokia, nes žino kainą.

 

Jis jau užsitempė juodus džinsus, kuriems medvilnę, užaugusią Gvatemalos laukuose, surinko darbininkai kostarikiečiai, ir lakūno striukę iš meksikietiškos sintetikos. Dar pasiima kaukę iš Pakistano ir kastetą iš amerikietiško plieno – gal po eitynių kils noras prikulti kelis negrus.

 

Prigriebęs megafoną iš Taivano – juk reikės skanduoti „Užsieniečiai, lauk!“ – bei Anglijoje pasiūtą karinę Reicho vėliavą, jis jau pasirengęs demonstracijai prie japonų fabriko viename iš ES dotuotų naujos statybos kvartalų.

 

Jie staugia „Vokietija vokiečiams!“ šalyje, kuri kaip reta kita pasaulyje priklauso nuo prekybos su užsieniu. Gerai bent tai, kad jie skiria spalvas. O juk net vaikai žino, kad ruda dažniausia yra tai, kas sena, supuvę, supeliję ir tikrai neskanu. Todėl tinka tik šiukšliadėžei.

 

_____________

* Kanalo salomis dažnai vadinamos Normandijos salos, esančios šiaurinėje Prancūzijos pakrantėje

 

Patrickas Krienke, 2002-aisiais būdamas 16-os metų, parašė štai tokį šviečiamąjį rašinį, premijuotą pirmąja vieta „Spiegel” žurnalo konkurse.


www.spiegel.de vertė Gitana D.

Antifa Lietuva

2011 03 24

 

vokietija_vokieciams

 

Komentarai  

 
0 # anarkiaanarkia Y-m-d H:i
tai tik irodo, kad kapitalizmas griauna tautiskuma.

keista matyti kai anrakystai pelnoi istroskusias korporacijas, kurioms nera nieko svento.
 
 
0 # ahajo Y-m-d H:i
teisingas straipsnis... bet vistiek geriau jau buti "naciu", negu anarchopederast u :D
 
 
0 # o-ourailgunner kid Y-m-d H:i
Vilhelmo kanalas yra Klaipėdoje ;-)
 
 
0 # Nacionalanarchi stasNacionalanarchistas Y-m-d H:i
Nacionalistinės pažiūros niekada neprieštaravo "prekių mainams" nesvarbu kokioje formoje.
Atvirkščiai nei kapitalistų valdomi liberaltolerast ai, kurių siekis viską sumaišyti vardan sumaišymo (kad kapitalistui pigiau žmones išnaudoti išeitų).

Taigi "rašinėlis" beprasmis.
 
 
0 # flumenuiTadas Y-m-d H:i
"Be to, mano giliu įsitikinimu, neįsileisti žmonių iš skurstančių šalių, ar iš karo veismų zonų kur žmonės žudo vienas kitus -- niekinga."


įdomią idėją čia pavarei:-) bet kodėl tokie kaip tu nenori juos įsileidus išlaikyti už savo pinigus, o gudrūs tik ant valstybės pečių numesti. o gal anarchistai nori juos išlaikyt? kiek tu asmeniškai galėtum skirti litų tarkim penkiems negrams, kurie atvyktų į Lietuvą, kad jie galėtų išsinuomoti bent bendrabučio kambarį, nusipirkti maisto ir kitoms smulkioms išlaidoms? o gal manai, kad juos galima būtų apgyvendinti kur nors sąvartyne?
 
 
0 # kiemesadam Y-m-d H:i
o kieme stovi jo sena gera vokishka mishina