Europos žmogaus teisių teismas pateisino šaudymą į demonstrantus kovinėmis kulkomis
politika

carlo_giulianiŠį penktadienį, kovo 25 d., Strasbūre posėdžiavusi Europos žmogaus teisių teismo Didžioji kolegija panaikino ankstesnį kolegijos nutarimą, kuriuo buvo konstatuotas teisės į gyvybę pažeidimas byloje „Giuliani and Gaggio v Italy (23458/02)”.  

 

Per 2001 liepos 20-ąją vykusį antiglobalistų protestą prieš Didžiojo aštuoneto viršūnių susitikimą Genujoje 23-ejų metų Carlo Giuliani pakėlė nuo žemės tuščią gesintuvą ir galimai norėjo jį mesti karinio policijos džipo link. Kiti demonstrantai mėtė akmenis. Policininkas Mario Placanica šovė Carlui į veidą, o kūnui nukritus ant žemės, trys džipe sėdėję policininkai norėjo pasitraukti iš įvykio zonos ir pervažiavo mirštantį Carlo savo džipu. Staiga džipą vairuojantis policininkas Filippo Cavataio suprato, kad važiuoja ne į tą pusę, ir pervažiavo Carlo antrą kartą.

 

Anot 10-ies iš 17 Didžiosios kolegijos teisėjų, Carlo Giuliani nušovęs policininkas veikė būtinosios ginties sąlygomis (§ 189). Galimai toks pareiškimas ir turėtų prasmę, tačiau pats policininkas pripažino, kad nematė, į ką šovė. Šis paprastas, bet ignoruotas faktas paneigia, kad policininkas galėjo įvertinti individualią grėsmę, kurią kėlė Carlo Giuliani.

 

Carlo šeima teigė, kad valstybė turėjo aprūpinti policininkus mirtį nesukeliančiais ginklais, o ne pusiau automatiniais koviniais pistoletais. Didžioji kolegija atsakė, kad kovinio ginklo panaudojimas buvo pateisinamas, kadangi tai buvo demonstrantų ataka, o ne suplanuota išvaikymo operacija (§ 216).

 

Kolegija laikėsi nuomonės, kad faktas, jog Carlo šeima turėjo tik 3 valandas savo ekspertą autopsijai, pažeidė jo teisę į gyvybę. Iš karto po paviršutiniškos autopsijos buvo leista kūną kremuoti – net nesužinojus medicinės ekspertizės išvadų. Dėl to tapo neįmanoma nustatyti, ar vaikinas buvo nukautas tiesioginiu šūviu.

 

Didžioji kolegija panaikino ankstesnį nutarimą teigdama, kad pusiau automatinio kovinio ginklo panaudojimas buvo pateisinamas net tada, jeigu šūvis buvo tiesioginis. Taigi Italijos teisėjai parėmė šaudymą į demonstrantus kovinėmis kulkomis. Tuo metu du teisėjai – Bostjanas Zupancicas ir Francoise Tulkensas, susiję su Kritinėmis teisės studijomis, – balsavo prieš ir pareiškė atskirą nuomonę.

 

Dr. Stanislovas Tomas, Paryžius

http://eurolitigation.blogspot.com/

2011 03 27

 

Videoklipas su C. Giuliani nužudymo fotografijomis

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Komentarai  

 
0 # !jozekas Y-m-d H:i
užgauliojimai trinami. red.
 
 
0 # va ir va kaiptaip Y-m-d H:i
ot taip!
 
 
0 # užuojautasolidarity Y-m-d H:i
Užuojauta Carlo artimiesiems. 10 metų ieškojo teisybės, bet vis tiek jos nerado.
 
 
0 # faktasEuropos zmogaus teisiu teisma Y-m-d H:i
Europos zmogaus teisiu teisma skyria kapitalistai, jis kapitalistams ir tarnauja...