Gegužės 1-oji: karštos dešrelės su LTSR himno padažu
politika

LTSR_himnasSveikinu visus dirbančius ir nedirbančius su Gegužės Pirmąja!!! Stop, palaukite, su kuria Gegužės Pirmąja? Su ta, kurios pabaigoje tave šeria, ar su ta, per kurią tiesiog būtina dar kartą pasirodyti, kad esi vienintelis teisingas ir protingas, tačiau tave visi aplinkiniai kažkodėl neteisingai supranta (ot neišmanėliai)?

 

O gal vis dėlto su ta, kurią švenčia tie, kam žodis „darbas” nėra tik tuščias garsas? Juk visi žino, kad Lietuvojem kaip ir panašiose laisvarinkinėse šalyse, žodis „darbas” dažniausiai vartojamas kartu su žodžiais „nedarbas”, „darbuotojų išnaudojimas”, „darbo teisės pažeidimai” ir t.t.

 

Na tiek to, spręskite patys, su kokia diena buvote pasveikinti, o aš tuo tarpu papasakosiu, ką gero pamačiau šių metų gegužės pirmąją važinėdamas dviračiu po Vilnių beveik penkias valandas.

 

socdemai_1

 

Pirmieji šventimo maratoną pradėjo „didieji” socialdemokratai iš LSDP. Nors eisena buvo pozicionuojama kaip profsąjungų, tačiau apie ją nebūtų ką rašyti, jei ne LSDP „desantas” ir „Trimito” orkestras. Susigrūdę prie pat Seimo rūmų sienos (hm, ar jiems atstumai iki Jos Didenybės Valdžios rūmų negalioja?), socdemai šnekučiavosi, dalinosi vakar vykusių partinių rinkimų įspūdžiais ir ruošėsi startui.

 

socdemai_2

 

Kol galiausiai buvo surikiuoti ir džiaugsmingai patraukė Gedimino prospektu. Apie džiaugsmo priežastį papasakosiu vėliau.

 

O dabar leiskite trumpai priminti, kad ne kas kitas, o būtent LSDP buvo stabiliausia valdžios partija, turėjusi visas galimybes sukurti Lietuvoje bent jau pakenčiamas gyvenimo sąlygas. Apie oficiozinį profsąjungų judėjimą būtų galima rašyti ilgai ir nuobodžiai, tačiau nuo š.m. kovo mėn pasivaikščiojimo, kažkodėl pavadinto protestu, nieko nepasikeitė. Na, nebent tiktai, kad šiandien buvo pasiektas dalyvavimo antirekordas. Šiek tiek daugiau nei  200 dalyvių – tikrai „įspūdingas“ rezultatas. Oficiozinis profsąjungų judėjimas morališkai bankrutuoja. Tą parodė iki šiol gausiai dalyvavusių šakinių profsąjungų ir Lietuvos darbo federacijos (LDF), tik vakar pakeitusios savo vadovą, sprendimas nedalyvauti eisenoje.

 

socdemai_3

 

Beje ar orkestrantai profsąjungos nariai?

 

Eisenai pasiekus vidurkelį, ganėtinai ramiai žygiavęs LSDP jaunimas nutarė parodyti iniciatyvą ir sušuko „Valio“ . Viskas būtų lyg ir gerai, tačiau tas vidurkelis buvo kaip tik priešais vyriausybės rūmus. Sakyčiau, daug ką pasakantis nesusipratimas...

 

socdemai_4

 

Kuo arčiau finišas, tuo greičiau judėjo kolona.

 

Juk kelio gale laukė atlygis už sunkų triūsą dirbančiųjų naudai. Laukia slėnis, kvepiantis dešrelėmis ir varvantis alaus putomis.

 

socdemai_5

 

Dešrelių ir alaus karalystė buvo saugiai aptveta nuo likusio pasaulio „Stop“ juosta . Matyt tam, kad dėkingi piliečiai nepultų bučiuoti rankų savo gynėjams.

 

***

 

Kiek kitaip atrodė renginys to, kuriam ir pora šimtų jį palaikančių žmonių būtų neregėtas pasiekimas. Kalbu apie A. Paleckio partiją. Atleiskite, tačiau negaliu šios partijos pavadinti jos oficialiuoju vardu, t.y. Socialistiniu liaudies frontu. Iš 3-jų šio pavadinimo žodžių galime drąsiai išbraukti pagrindinį, t.y. „socialistinis“, o kuo ji vertėtų  pakeisti, galite nuspręsti patys.

 

SLF_1

 

Ši kartą policijos buvo daugiau, publika įvairesnė, o ir nuotaikos niūresnės.

 

Kol protestuotojai nebuvo sustatyti taip, kad užpildytų kuo daugiau prospekto ploto, pavyko suskaičiuoti dalyvius. Man pažįstamų ir tikrai SLF priskiriamų suskaičiavau 58 „galvas“. Tiesa, dėl erdvaus išrikiavimo demonstracija atrodė skaitlingesnė.

 

SLF_2

 

Nuėjus vos porą šimtų metrų, įvyko tai, kas pribloškė net mane, šiek tiek žinantį SLF užkulisius. Iš A. Palecko pavaduotojo K. Bilanso automobilio pasigirdo Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos (LTSR) himnas. Juodas automobilis man iš karto priminė katafalką, habenantį Paleckio deklaracijas apie jo neva naujovišką požiūrį į socializmą, be nostalgijos totalitariniam režimui.

 

Tai, ką nesėkmingai darė provokatoriai, siekiantys sukompromituoti SLF (su jais buvo sėkmingai kovojama), padarė pats Paleckis. Nenoriu daugiau komentuoti šio akibrokšto, žiūrėkite ir spręskite patys. Tik priminsiu, kad kairiąsias idėjas kadaise sugriovė Stalinas. Šiandien tai daro Paleckis ir Co., leisdamas kiekvienam socialiai teisingos ir pilietiškai laisvos valstybės priešui baksnoti pirštu ne tik į Paleckį, bet ir į visus kairiuosius.

 


Beje, vieno karto sugroti šį himną nepakako, tad jis skambėjo periodiškai.

 


Kalbėti apie A. Paleckio politinius reikalavimus šios dienos renginyje sunku, nes tokie dokumentai rašomi skubotai ir tik tam, kad kuo gražiau skambėtų. Puikiai pamenu, kaip tokiais atvėjais buvo daroma ir kaip viskas buvo pamirštama iki kito renginio. Vis dėlto svarbiau ne tai, ką parašai, o tai, ką darai, kaip elgiesi ir kokius prioritetus rodai.

 

SLF_4

 

Prasidėjęs lietus sutrumpino baigiąmąjį Paleckio mitingą. Argi būtų prasmės ilgiau klausytis jo kalbų? Viskas juk buvo pasakyta daug anksčiau – per juodojo automobilio garsiakalbį.

Vitalijus Balkus

2011 05 01

 

Komentarai  

 
0 # dyvų dyvaineo Y-m-d H:i
Ale tu matai, tarybinį himną užleido. Bolševikėliai tikri, o aš jais dar tikėjau :-)
 
 
0 # nesuprantumark Y-m-d H:i
nesuprantu kodel A.lt remia kairiasias partijas?
"O dabar leiskite trumpai priminti, kad ne kas kitas, o būtent LSDP buvo stabiliausia valdžios partija, turėjusi visas galimybes sukurti Lietuvoje bent jau pakenčiamas gyvenimo sąlygas."
Laikau save anarchistu, bet po tokiu teiginiu pradedu susimastyti ar tikrai cia anarchistu puslapis, o ne is auksciau tampomu marioneciu...
 
 
0 # lavonai ir jų reanimacija+ Y-m-d H:i
"Tik priminsiu, kad kairiąsias idėjas kadaise sugriovė Stalinas."
Ne jis vienas ir visai ne tokiu būdu, kaip priimta įsivaizduoti abstrakčioms idėjoms besilankstančių inteligentų tarpe. Gali skambėti keistai, bet kairiąsias idėjas sugriovė pačių kairiųjų idėjų įgyvendinimas, nes tradicinis kairumas yra save naikinanti ideologija. Realus kairiųjų idėjų turinys yra reikalavimas sukurti visuomenę, kurioje būtų kuo mažiau dirbama, mąstoma bei jaučiama ir kuo daugiau ėdama, šikama bei paleistuvaujama . Tai yra, siekis visuose visuomenės sluoksniuose išplatinti buržuazinį parazitinį gyvenimo būdą ir tuo pačiu - iš tokio gyvenimo būdo natūraliai kylančias atitinkamas idėjas (savaime suprantama, toli gražu nebe kairiąsias). Reikia pasakyti, kairiesiems tas puikiai pavyko padaryti, todėl iš jų pusės negražu dabar skųstis liaudies sudešinėjimu ir kitomis jų pačių išplatinto liaudyje parazitizmo pasekmėmis, akivaizdžiomis tiek eks-socialdemok ratiniuose Vakaruose, tiek eks-bolševikini uose Rytuose. Dar negražiau - visą kaltę versti vienam Stalinui.

"Šiandien tai daro Paleckis ir Co., leisdamas kiekvienam socialiai teisingos ir pilietiškai laisvos valstybės priešui baksnoti pirštu ne tik į Paleckį, bet ir į visus kairiuosius."
Sekančiais metais autorius galėtų pabandyti suorganizuoti savo atskiras eitynes "už socialiai teisingą ir t.t." su perdėm politkorektišku muzikiniu fonu. Būtų galima pabandyti įvertinti, kiek liaudies nepritarimą ir "elito" neapykantą panašioms eitynėms lemia jose skambanti muzika, o kiek - visai kitos priežastys.
 
 
0 # Cyrk na drocieflumen Y-m-d H:i
Pats gi V.Balkus dviračiu sukinėjos aplinkui frontininkus su...socdemų vėliavėle. Paklauskit pas patį Balkų, ko jis nori? „Figaro šen, Figaro ten“. Opurtunistas ir tiek.
 
 
0 # Vitalijui Balkuiflumen Y-m-d H:i
Labai nepadoru dergt ant partijos, kurios nariu pats dar nesenai buvai. Bent jau lukteltumei mažumėlę, operatoriau Kipse.

Kas dėl himno - o kas blogo LTSR himne? Himnas kaip himnas - kaip ir visi kiti, gal tik žodžiai gražesni... Jei kas neprisimena, galiu priminti: http://www.youtube.com/watch?v=Ag5zTNlxREI
 
 
0 # ???VB Y-m-d H:i
Na tuomet sorry, taciau pernelyg jau kalba pazistama :-)
 
 
0 # veliavosVB Y-m-d H:i
Raudonos veliavos nekaltos kad ant ju kartais pvz. svastika nupiesia ar pvz. kad po jomis 4 mln. savo paciu pilieciu Stalinas sugulde. Tie kam raudona veliava is karto kaip jauciui raudonas skuduras tepasiskaito istorija.
 
 
0 # shitComandante Y-m-d H:i
To jau tikrai per daug. Galėjo bent Internacionalą paleist, bet ne, reikėjo LTSR himną... Daro gėdą ir marksistams, ir šiaip kairiesiems.
 
 
0 # Ar tikTTT Y-m-d H:i
Ar tik autorius nesupainiojo LTSR himną su Marseljeza.
 
 
0 # JūsIsgamos Y-m-d H:i
Sovietinės sistemos išgamos.Komunis tai.Iš kur atsiranda tokių puslapių?Koks degradavęs turi būti žmogus,kuris palaiko tokias idėjas?Męs-Liet uviai,negerbiam patys nei savo kalbos,nei savo tradicijų,nei savo nepriklausomos praeities.Štai čia ir matome,kaip paveikė sovietų okupacinis laikotarpis mūsų tautą.