Pasipriešinimas ir represijos Hondūre (video)
politika

Honduras2009 metų karinį perversmą Hondūre rėmė stambioji žemės ūkio pramonė. Po perversmo naujoji valdžia, kartu su kariuomene ir policija, padėjo žemvaldžiams dar padidinti savo valdas. Netrukus didžioji šalies gyventojų dalis pajuto ir tokio bendradarbiavimo pasekmes.

 

Kasdienių žemės ūkio produktų kainos išaugo dvigubai. 300 000 šeimų liko be žemės ir, atitinkamai, be prasimaitinimo šaltinių. Ūkininkai buvo priversti dirbti stambiems žemvaldžiams už 3 dolerius per dieną. Neapsikentę žmonės pradėjo savavališkai užiminėti žemes. Netrukus pasirodė kariuomenė ir prasidėjo žudynės:

 


 

Žiaurios valstybės represijos nukreiptos ir prieš mokytojus bei populiarius pasipriešinimo judėjimus, kurie jau kelias savaites protestuoja prieš režimą ir jo planus privatizuoti švietimo sistemą. 2010 metrais Hondūras buvo paskelbtas pačia pavojingiausia šalimi žurnalistams. Čia žurnalistai skirstomi į besipriešinančius ir nesipriešinančius. Po perversmo represijos buvo vykdomos prieš atrinktus asmenis, o dabar valstybės prievarta įgavo masinį charakterį ir vykdoma ne už kalėjimų sienų, o gatvėse, vidury baltos dienos:

 


 

Dėstytojai ir studentai ginasi nuo policijos atakų okupuotame Nacionaliniame universitete:

 


 

Labiausiai organizuota ir nepaprastai svarbi pasipriešinimo dalis – Hondūro mokytojai – drausminami šoko terapija. Priimamos mokyklų ir universitetų privatizavimo programos, grobstomi pensijų fondai, naikinamos profsąjungos, mokyklų direktoriai, mokytojai ir studentai žudomi per gatvių demonstracijas. Liudininkų teigimu, mokytojų žudynėmis norima parodyti, kad taip bus visiems, nesutinkantiems su valstybės politika.

 


 

Pagal therealnews.com parengė RB

2011 05 07

 

Komentarai  

 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
didelis dekui kas parenge. tikiuosi ir toliau bus talpinama kaip kas tame HOndure