Nežmoniškas policijos smurtas Barselonoje (video)
politika

policijos_smurtas_barselonoje_0Gegužės 27 d., penktadienį, centrinėje Barselonos aikštėje įvyko tai, ko seniai nematė „žmogaus teisių gynimo tvirtove“ save laikančios Europos Sąjungos gyventojai. Vidury baltos dienos iki dantų ginkluoti policininkai atvirai ir žiauriai mušė visiškai taikius miestiečius. Lazdomis ir guminėmis kulkomis buvo sužaloti 84 žmonės.

 

Barselonos miesto centre esančioje Katalonijos aikštėje, kaip ir kitose centrinėse Ispanijos miestų aikštėse, protestuotojai buvo įsikūrę nuo gegužės 15 dienos. Čia jie pasistatė palapines ir įkūrė informacinius centrus, kurie tapo masinių protestų katalizatoriais. Žmonės aikštėje būriuodavosi kiaurą parą: naktį pasilikdavo keli šimtai žmonių, o dieną buvo rengiami nuolatiniai protestai, sutraukdavę iki 5000 protestuotojų.

 

Gegužės 27-ąją Barselonos valdžia nutarė išardyti palapinių miestelį ir išvaikyti protestuotojus. Pretekstu tam pasitarnavo šeštadienį Londone vykusios UEFA Čempionų lygos finalo varžybos, kuriose susitiko „FC Barcelona“ ir „Manchester United“. Anot valdžios, aikštė bus reikalinga pergalei švęsti, jei laimės Ispanijos komanda.

 

Penktadienio popietę Katalonijos aikštėje buvo apie 1000 žmonių. Komunalinių tarnybų darbuotojai išardė aktyvistų palapinių miestelį, o specialiosios policijos pajėgos įsakė skirstytis. Daugelis pakluso, tačiau apie 200 pačių atkakliausių pasiliko, koks 100 jų susėdo ant grindinio ir taip išreiškė protestą prieš valdžios veiksmus.

 

Tada „robokopai“ ėmėsi veiksmų. Televizijos reportažuose buvo matyti, kaip policininkai velka protestuotojus žeme ir muša aktyvistus guminėmis lazdomis. Kai kurie pranešė, kad pareigūnai šaudė guminėmis kulkomis. Žmonės buvo šokiruoti. Tai buvo pirmasis policijos smurtas Ispanijoje nuo protestų pradžios.

 

Buvo pranešta apie 84 sužalotus žmones. Netrukus Katalonijos regiono vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Felipas Puigas pranešė, kad sužeisti 37 (!) policininkai. Tada žiniasklaida ėmė kalbėti apie 121 sužalotą žmogų. „Facebook“ ir „Twitter“ tinkluose besiorganizuojantys žmonės kandžiai juokavo, kad policininkai taip įsijautę mušė žmones, kad kliuvo ir saviems.

 

Vakare Katalonijos aikštėje vėl susirinko protestuotojai. Šį kartą jų buvo daugiau nei įprasta. Apie 5000 miestiečių protestavo prieš nežmonišką policijos smurtą. 

a.lt info

2011 05 29

 

Komentarai  

 
0 # wwwwww Y-m-d H:i
"iki dantų ginkluoti policininkai atvirai ir žiauriai mušė visiškai taikius miestiečius".

:DDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDDDDDDD DDDDDDDDDD
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
ce pries fashyztus kovojo gal????
 
 
0 # linksmuoliaiPilietis Y-m-d H:i
o kur tuo metu buvo antifa-smogikai ? :-)
Matyt turėjo rimtesnių reikalų - internete su fašyyyystais mušėsi :D
 
 
0 # gedaValera Y-m-d H:i
:DDDDDD kokie apsisyke :-)kaip gyvuliu banda persekiojama varovu
 
 
0 # pirmiesiems 4 išgamomskre Y-m-d H:i
Nekaltus žmones muša, o jie džiūgauja... Visai žmoniškumą praradot, suskiai?
 
 
+1 # barcabarca Y-m-d H:i
Šiaip juos išvaikė didelia dalim dėl to, jog Barsos fanai turėjo švęsti pergalę. Barselonoj buvo kalbama, kad gali kilti susirėmimas tarp fanų ir protestuotojų. Viso į gatves išėjo apie 50 000 sirgalių. Tad galima nesunkiai suprasti, kas iš šių kairiųjų būtų likę ;-)
 
 
0 # loldziubas Y-m-d H:i
man tai labai graziai atrodo, kaip sitie blusiai reportaze, gave bananu guziasi kaip visciukai :D
 
 
0 # ???slavik Y-m-d H:i
nešvankybės trinamos. red.
 
 
0 # acabacab is my abc Y-m-d H:i
Rungtynes nieko detos, tai tik pretekstas iseviktinti zmones is aikstes. Felip Puig teige, kad noreta tik isvalyti aikste, kuri buvo okupuota daugiau nei desim dienu.
Idomus valymas, kai policija konfiskuoja ir kompiuterius is kupriniu, visa garso, maisto gaminimo iranga etc.
antifa neantifa cia niekuo deta, policija yra tikrieji fasiai ir Felip Puig, kurio deka ligoninej su labai sunkiais suzeidimais atsidure penki zmones. Kaukoles suzeidimais, perdurtu plauciu ir pan.
http://www.flickr.com/photos/acampadabcnfoto/5764861032/in/photostream
http://www.flickr.com/photos/acampadabcnfoto/5764861032/in/photostream
 
 
0 # Absoliutus dėsningumasNeTiesa.lt Y-m-d H:i
Neįsivaizduoju, kaip apsimarichuanin usių, apsihumanistinu sių, apsidredavusių twiterinių ir feisbukinių šūdinteligenčių minia gali pasipriešinti gerai fiziškai treniruotiems ir organizuotiems smogikams...

Beviltiškas reikalas.

Pirmiausia meskit gerti, rūkyti ir narkašintis, tik tuomet galėsite kažką realiai pradėti "priešintis"... Narkušos nelaimingi,.. oi atsiprašau, kovotojai už žmonijos laisvę...
 
 
0 # lolmentai yra nekazka Y-m-d H:i
keista kad po tokiu video nepasikeicia poziurius daugelio (ypac senyvo amziaus) zmoniu-bukaproc iu aviu.
 
 
0 # jarkajaronimas Y-m-d H:i
o man atrodo,kad cia vienas ir taspats,tik kitais vardais traidzioja