Kruvinas proto užtemimas 1941-ųjų birželį (video)
politika

00img.lrytas.lt.jpg        Pirmųjų II-ojo pasaulinio karo dienų aritmetika Lietuvoje kraupi. Apie 1000 civilių nužudo įsiveržę nacistai, tiek pat – besitraukiantys stalininiai bolševikai. Apie 5000 buvusių sovietinių aktyvistų nužudo jų kaimynai lietuviai. Viską nustelbia 10 000 žydų žudynės. Ir tai tik per pirmąsias karo dienas.

 

 

      

       

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Neapykanta ir kerštas. Šiandien, praėjus lygiai 70 metų, istorikai dar nepajėgūs įvardinti, kas vis dėlto sukėlė Lietuvos žmonių prote šitokį užtemimą, kuomet atsisukta prieš savo artimą, prieš savo kaimyną, su kuriuo gyventa nuo amžių taikoje.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Laida „Kruvinas proto užtemimas“ (iš ciklo „Žemaitijos labirintais“) transliuota 2011 m. birželio 22 d. per Balticum TV. Joje pasakojama apie masines žudynes Žemaitijoje 1941-ųjų birželio mėn.

 

        Antifa.lt

       2011.06.23.

 

Komentarai  

 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
O ko čia stebėtis, kad sovietinius aktyvistus žudė? Tai buvo kerštas. Kerštas už okupaciją, kerštas už ištremtas šeimas, kerštas už atimtą turtą, kerštas už sugadintą gyvenimą. Per metus okupacijos bolševikai spėjo prisiprašyti neapykantos. Kolaborantai tiesiog tapo vienu iš karinių taikinių.
Kas dėl žydų žudynių, tai man ir pačiam įdomu. Sveiko proto žmonės tuo užsiimti negalėjo. Nebent labai stipriai paveikti propagandos.
 
 
0 # !!!!!slavik Y-m-d H:i
spamas trinamas. red.
 
 
0 # Zudymas vardan ,,gerio''mazylis Y-m-d H:i
Aprašytas masinis žmonių žudymo fenomenas nėra itin retas reiškinys.
Pavyzdžiui: krikščionių žudynės senovės Romoje, protestantų žudynės Prancūzijoje (Baltramiejaus naktis), armėnų žudynės Turkijoje, žudynės Demokratinėje Kampučijoje ir t.t. ir t.t.

Esmė ta, kad dalį žmonių galima paskatinti ar sugundyti žudyti tam tikrą ideologinę (plačiają prasme) grupę, nes jie eretikai, velnio pasekėjai, išnaudotojai, komunistai, fašistai ar dar koks kitas brudas. Ko gero žudymas vardan gėrio suteikia itin stiprų pasitenkinimą.
 
 
0 # apie "genocido centrą"gaylord Y-m-d H:i
Pačiam neteko lankytis, bet interneto svetainėje jie nei šnipštu neužsimena apie nacių okupaciją (1941-1944), be to, dar "įdomu" ir tai, kad pas juos PR'ina(o?) nacis Čekucis. Ar jie iš tikrųjų paprasčiausiai ignoruoja lietuviškus sentimentus holokaustui, ar kažką vis dėlto pateikia???
 
 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
"P.S. Svetainėje Anarchija.lt įdėjau šį pranešimą jau 9 kartus (!!!!), ir kas kart jį Anarchija.lt "tvarkdariai anarchistai" tuoj pat ištrina. :-)"

Tai vadinasi žodžio laisvė.
 
 
0 # pasiūlymas a.lt administracijai+ Y-m-d H:i
Kadangi ponas šunbajoris Šikeivis niekaip nesiliauja copy-paste'inęs savo nacistinių paklodžių, siūlau išmėginti tokį kovos prieš šį nepataisomą trolį metodą: jo "paklodes" ne trinti, o redaguoti, paliekant vietoj kiekvienos po kelias eilutes kokių nors irgi copy-paste'inių marazmų su Šikeivio parašu. Marazmų turinys galėtų būti pats įvairiausias: nuo sraigių verslo reklamos ir "visų patriotų" agitavimo balsuoti už Agurkicho partiją iki Šikeivio nuotykių Šalčininkų rajone (galima rasti Internete; kiek prisimenu, jau buvo ir a.lt komentaruose) ar kokiame Stambulo gėjų bare aprašymo. Galų gale, konkretus turinys ne taip svarbu, galima dėti nors ir paredaguotus sex skelbimus iš Interneto saitų. Svarbu, kad tai būtų absoliutūs marazmai, pasirašyti Šikeivio vardu. Gal tai pamažu atpratintų šitą kaziolą nuo įpročio čia tuštintis. Nes bliat, jau nervai nebelaiko, kasdien matant jūsų saite jo rudus šūdus.
 
 
0 # SunkuAndrius Y-m-d H:i
1941 m. birželis, be abejo, vienas iš įdomiausių ir tuo pačiu sudėtingiausių laikotarpių Lietuvos (ir ne tik) istorijoje. Pabandysiu išsiaiškinti. 1940 m. Lietuva buvo okupuota sovietų. Per trumpą 1940-1941 m. okupaciją patyrėme daug baisių dalykų. Apogėjus buvo - 1940 m. birželio 14 d. trėmimai. Ir netrukus, jau po 8 dienų, Vokietija įsiveržė į SSSR ir jos okupuotas žemes. Aišku, kad daug kas vadovaudamiesi keršto jausmu, keršijo tiems kam reikia ir, deja, kam nereikia. Na, o vokiečiai dar pakurstė aistras, o taip pat tiesiogiai vadovavo - tad žydų masinis naikinimas buvo bent iš dalies pagrįstas keršto jausmu. Tai ne pateisinimas, o tiesiog paaiškinimas (bandymas). Iš tiesų mes turime apie tai daug kalbėti, tyrinėti ir išsiaiškinti. Tai sunku, bet - reikia.
 
 
0 # SukilimasAndrius Y-m-d H:i
Papildysiu savo pasisakymą - visa tai nė kiek nesumenkina 1941 m. birželio sukilimo reikšmės. Birželio 23 d. aš keliu Lietuvos vėliavą.