Vengrijos dešinieji ketina suvaryti bedarbius į darbo stovyklas
politika

Vengrijos_darbo_stovyklos0Darbo stovyklos su privalomo darbo prievole gali tapti Vengrijos realybe. Priverstinių darbų idėją dar prieš 2010-ųjų rinkimus iškėlė ultradešinioji „Jobbik“ partija. Dabar jai pritarė valdančioji konservatyvių dešiniųjų partija „Fidesz“ su premjeru Viktoru Orbańu priešakyje.

 

Vengrijos ministrų tarybai premjeras pateikė planą, kuris numato sutrumpinti bedarbio pašalpos mokėjimo trukmę nuo 9 mėn. iki 180 dienų. Pirmajame projekte buvo numatyta šią trukmę apriboti iki 3 mėn. Tie, kurie per šį laiką nespės rasti darbo, bus priverstinai įdarbinti vadovaujantis „Vengrijos darbo planu“.

 

Bedarbiai bus siunčiami dirbti į gigantiškus projektus, pvz., į Debreceno stadiono statybas. Tiems, kuriems kelionė į darbą truks ilgiau nei 2 valandas, vyriausybė suteiks vietą darbo stovykloje. Dešinieji pasirūpino ir tokių stovyklų apsauga: prižiūrėtojais jose dirbs anksti į pensiją išleisti policininkai, dažnai ieškantys darbo privačiose saugos firmose. Vidaus reikalų ministras Sándoras Pintéris patikino: „Šie žmonės tikrai sugebės įvykdyti tokią sudėtingą užduotį – pristatyti į darbą 300 000 žmonių“.

 

Šios priemonės, vyriausybės nuomone, leis sutaupyti 225 mln. eurų ir pereiti prie „efektyvios valstybės“ strategijos. Premjeras V. Orbańas, iškėlęs šūkį „Dirbti apsimoka!“, nuolat skelbia, kad socialinės pašalpos „žemina tuos, kurie jas gauna“, ir ragina jas palikti tik neįgaliesiems ir chroniškiems ligoniams.

 

Akivaizdu, kad tokia politika visų pirma smogs romams. Bedarbystės lygis tarp romų yra kur kas didesnis už šalies vidurkį, jie diskriminuojami priimant į darbą ir neturi galimybių kelti kvalifikaciją. Daugelis romų šeimų gyvena iš socialinių pašalpų.

 

Šiandien Vengrijoje gyvena apie 400 000 žmonių, kurie gali būti priversti dirbti ne valstybės nurodytus darbu, bet ir „išnuomoti“ privačioms įmonėms. Juk šis planas neatsitiktinai paviešintas Kinijos ministro pirmininko Wen Jiabao vizito į Vengriją išvakarėse. Kinija planuoja ne tik pirkti Vengrijos valstybinės paskolos obligacijų, bet ir investuoti į pramonės projektus.

 

Priverstinio darbo programa Vengrijoje buvo įdiegta jau anksčiau, kai valdžioje buvo socialdemokratų partija su premjeru Gordonu Bajnajumi. Tiesa, priverstinai įdarbinti žmonės tada dirbdavo vietinių bendruomenių labui. Ši programa valstybei kainavo daugiau nei socialinių išmokų mokėjimas.

 

Pagal www.taz.de parengė dp

2011 07 06

 

Vengrijos_darbo_stovyklos

 

Komentarai  

 
0 # Dirbti apsimoka!U/f Y-m-d H:i
Arbeit macht frei!
 
 
0 # nia nia niaSiaubaz Y-m-d H:i
darbas - pac baiseuses anakystu prešas. Jug žymei patogeu gyvienty iš biadarbiaus pašalpu ar socijalinias pašalpuos. Tykras anarkystas niadyrba, a givena iš Valstibes.
 
 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Kad čigonai nedirba kalti yra visi, tik ne patys čigonai. :-)