Robert Both. Londono policija paragino skųsti anarchistus
politika

Anarchist-symbol-protest--007Ką turėtumėte daryti, jei pastebėsite, kad jūsų kaimynas – anarchistas? Nupūsti dulkes nuo „Sex Pistols“ plokštelės ir iškelti juodai raudoną vėliavą, kad jis jaustųsi kaip namie? Pakviesti arbatos puodelio ir pasikalbėti apie Kropotkino anarchokomunizmo privalumus prieš Emile‘io Armando anarchoindividualizmą? „Ne!“ – sakoma oficialiame antiteroristiniame pranešime, kuris buvo platinamas Londone praėjusią savaitę. „Jūs turite tuoj pat pranešti policijai.“

 

Netikėtas miesto policijos pareiškimas buvo paskelbtas Vestminsteryje per valdžios atstovų, verslo ir visuomenės susitikimą. Jame policininkai nekreipė dėmesio į kitas politines grupuotes. Greta anarchistinio simbolio Vestminsterio policijos stende buvo parašyta: „Anarchizmas – tai politinė filosofija, kuri laiko valstybę nepageidaujamu, nereikalingu ir kenksmingu elementu. Anarchistai siūlo pakeisti ją laisva visuomene arba anarchija. Bet kokia informacija apie anarchistų veiklą turi būti perduota artimiausiam policijos skyriui.“

 

Policininkų demaršas papiktino anarchistus, kurie pareiškė, kad anarchistai nėra kriminaliniai nusikaltėliai. Dabar jie jaučiasi kriminalizuoti dėl savo politinių pažiūrų.

 

Padėtis dar paaštrėjo, kai policija į vieną gretą sustatė anarchistus ir islamo teroristus. Šalia vėliavos su auksiniu taškeliu ir arabiškais rašmenimis buvo parašyta: „Šį paveikslėlį dažnai naudoja Al-Qaeda Irake. Jeigu jūs kur nors jį pamatysite, nedelsiant praneškite policijai.“


„Turima omenyje, kad kiekvienas, įsitraukęs į anarchistinę veiklą, yra kriminalinis nusikaltėlis, ir apie jį turi būti pranešta policijai“, – piktinosi Pietų Londone gyvenantis anarchistas Jasonas Sandsas. „O juk iš esmės nieko nusikalstamo politinėje anarchizmo filosofijoje nėra. Policija pažeidžia žmogaus teises, kurios numato politinio pasirinkimo laisvę. O tai – diskriminacija dėl politinių įsitikinimų. Aš manau, kad toks būdas rinkti informaciją yra žalingas, nes nėra sutelktas į ką nors konkretaus. Įsivaizduokite, kad aš ateinu į skyrių ir pareiškiu: „Pareigūne, mano name gyvena anarchistas. Ką man su juo daryti?“ Juk tai beprasmiška!“

 

Pranešimą paskelbė Belgravijos policijos poskyris, vykdantis Griffino projektą, kuris siekia „supažindinti valstybinių ir privačių organizacijų, saugos tarnybų vadovus bei darbuotojus su antiteroristinio saugumo ir nusikaltimų užkardymo programos principais“.

 

Anarchosindikalistinei „Tarptautinei darbininkų asociacijai“ (IWA) priklausančios Solfedo britų sekcijos ryšių su visuomene atstovas Seanas Smithas apie tokius skundus sakė: „Tai pakankamai absurdiška, tačiau nestebina. Valstybė ieško būdų, kaip kriminalizuoti idėjas, kurios pavojingos jos egzistencijai“.

 

„Mes iškėlėme revoliucinės sąjungos iniciatyvą. Mūsų organizacijos nariai tiki radikaliais socialiniais pokyčiais organizuojant bendruomenes ir dirbančiuosius darbovietėse, o ne vykdant teroro aktus. Informacija apie mūsų veiklą plačiai platinama internete ir prieinama kiekvienam“, – aiškino jis.

 

Nedidelės kaukėtų ir juodai apsirengusių anarchistų grupės daužė langus centriniame Londone per pavasario protestus. Vasarą anarchistai pritilo. Anarchistinė knygų mugė, rengiama Londone spalio mėnesį, kažin ar sudrums policijos ramybę, nes joje „kiauras dienas vyks spektakliai, pasirodys poetai, šokėjai ir dainininkai, bus rodomi filmai, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės“.

 

www.guardian.co.uk vertė N.K.

2011 08 02

 

Komentarai  

 
0 # matai kaiphm Y-m-d H:i
as tai manau kad anglyjos valdzia ira nacei.o jus kaip golvojate?
 
 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Gerai.
 
 
0 # Dead KennedysKomjaunimas Y-m-d H:i
Now its 1984
Knock Knock on your front door
Its suede secret police
They had come for your uncool niece
 
 
0 # :)Veliona Y-m-d H:i
Tą patį reikia padaryti ir Lietuvoje :-)
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Sakiau, kad taip bus.
 
 
0 # OLE OL EOLESTATUS BYBIS SAUJOJ Y-m-d H:i
STATUS BYBIS SAUJOJ!!! STATUS BYBIS SAUJOJ!!! o pas kui pliusui i burna!!
 
 
0 # Išvirkim muilo iš anarchokomuniag ųHasitesuy Y-m-d H:i
Ot gerai! Šlyktšynės anarchokomuniag os gaus paragaut savo pačių sukurtų "vaistų". Liuks. Galėtų ir Lietuvoj tokį potvarkį policija išleist, greit anarcho-antifa- liberastus būtų galima danosais užversti, ot smagu būtų. Tik danosą brūkšt ir anarchokomuniag a jau supakuotas. O dar sako, kad viskas pasaulyje blogai:-)
 
 
0 # Taip!Upe Y-m-d H:i
Taip, danosus jūs rašot nesisarmatindam i, kietuoliai "c xujami".
Nejuokinkit, valdžios padchaluinikai. Be stiprios valdžios kontrolės gyventi nesugebat - turbūt vaikystėje ant žirnių tėvai klupdė, tai ir prašot dabar valdžios bizūno.

Viena tauta - vienas vadas - vienas smegenų vingys!
 
 
0 # :)Veliona Y-m-d H:i
anarchistai,jei jau taip norite laisvės ir nepriklausomybė s, tada išsižadėkite ir savo tėvų - jie padugnės (pasak jūsų), nes jie taip pat yra tautos dalis. Pagal jūsų logiką tep išeina - tauta yra blogis, ir ją reikia naikit. O gal jūs beglobiai su nuo vaikystės sužalota psichika?
 
 
0 # ir apskritaiUpe Y-m-d H:i
nx cia su tavi kalbet . geriau einu stora uzbeko biby paciulpsiu
 
 
0 # kfrao Y-m-d H:i
"Pagal jūsų logiką tep išeina..." -- gal net nepradek, nes su logika jums tikrai nesiseka.
 
 
0 # Ką turėtumėte daryti, jei pastebėsite, kad jūsų kaimynas – anarchistas ir pedryla?Realusis Y-m-d H:i
duot i veizolus,kad vargonai brasketu...kam ta policija patys normalus zmones susitvarkys...