Londono riaušės: smurtas ir jo kontekstas
politika

00totty 3       “Tie, kurių niekas negirdi, kalba riaušėmis” – Martinas Lutheris Kingas

 

       Šeštadienio vakarą prisiklijavau prie savo kompiuterio, kai Twitteryje pasirodė pirmosios žinutės apie riaušes prie Totenhamo gatvėje. Policijos mašinos, apmėtomos benzininėmis bombomis, plėšiamos parduotuvės, deginami pastatai – visa tai atrodė siurrealistiška; be abejonės, tai, kas vyksta, turi tapti vienu reikšmingiausių šiuolaikinės Britanijos istorijos įvykių. Deja, viskas buvo iki blogumo pažįstama.

 

       Kalbama, kad riaušės prasidėjo po to, kai taikiame proteste, kur žmonės reikalavo iš policijos atsakymų po 29 metų keturių vaikų tėvo Marko Duggano nužudymo praėjusią savaitę, buvo sumušta šešiolikametė mergaitė.

 

 

       Iškyla paralelės su 1985-aisiais įvykusiomis Broadwater Farm riaušėmis. Pastarosios tapo bendruomenės atsaku į tragišką Cynthios Jarrett mirtį: ji buvo nužudyta policijos reido į jos namus metu. Savaitę prieš Cynthios mirtį policija Brikstone peršovė ir paralyžiavo Cherry Groce. Dar prieš kelis metus žinia, kad policijos rankose mirė jaunas juodaodis berniukas Michaelas Bailey‘is, išprovokavo liūdnai pagarsėjusias Brikstono riaušes. Tuo tarpu šiemet dar lieka nepamiršta Smiley Culture mirtis.

 

       Nors sprogimą paskatino šios kibirkštys, išaugusi įtampa buvo dešimtmečius trunkančio neteisingumo, nelygybės ir skurdo, kurį išgyvena šios bendruomenės, rezultatas.

 

       Priešingai nei praėjusiais metais vykusiose studentų ar prieš biudžeto karpymus nukreiptose demonstracijose, Totenhamo riaušėse nebuvo nieko, kas primintų viduriniąją klasę. Šalia Totenhamo yra Haringėjus, kuris yra vienas skurdžiausių rajonų Londone ir visoje Anglijoje. Čia 61% vaikų gyvena mažas pajamas gaunančiose šeimose.

 

       Aštrėjant recesijai, buvo apkarpytas biudžetas, skirtas jaunimo reikalams, augo mokesčiai už mokslus ir griuvus jaunimo užimtumo sistemai, tokiose bendruomenėse, kaip Totenhamas, jaunimas pasmerkiamas dar didesniam skurdui. Kai ima pūliuoti ekonominės, socialinės ir politinės žaizdos, savaime įsismelkia neviltis.

 

       Santykiuose tarp bendruomenės ir policijos pajėgų įsigali rasizmas, policijos piktadarybės, priešiškumas ir nepasitikėjimas. Per paskutinius 12 metų policijos priežiūroje mirė 333 žmonės, ir dėl to nebuvo apkaltintas nė vienas policininkas.

 

      

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.


       Smurtas ir balsas: galingieji prieš bejėgius

 

       Smurto Totenhame priežastys glūdi didesnėse bėdose nei Duggano mirtis – tokius veiksmus sąlygojo kolektyvinė atmintis, kalbanti apie neteisingumą, nelygybę ir iš skurdo kylantį susvetimėjimą. Niekam nepatinka smurtas ir griovimas prie savų durų. Bet, kaip ir Thatcher laikais, tai gerai parodo, kaip į permainas visuomenėje reaguoja nuskurdę, jauni spalvoti žmonės. Smurtas tokiuose rajonuose suteikia erdvės veikti tiems, kurių kitaip niekas neišgirs ir nespręs jų problemų. Smurtas vienaip atrodo tiems, kurie turi galią, kitaip – tiems, kurie jos neturi.

 

       Smerkiantieji pastarųjų naktų įvykius šiauriniame Londone ir kitur, galėtų pažvelgti plačiau: Britanija yra šalis, kur 10% turtingiausių žmonių verčiasi 100 kartų geriau nei labiausiai nuskurdę, vieninteliu sprendimu griūvant ekonomikai laikomas įsiskolinimais pagrįstas vartojimas, o, pasak OECD šaltinių, socialinis mobilumas yra žemesnis nei bet kurioje kitoje išsivysčiusioje šalyje.

 

       

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

       Kaip savo knygoje rašo Richardas Wilkinsonas ir Kate Pickett, tokie dalykai, kurie dažnai apibūdinami kaip „socialinės problemos“ (nusikaltimai, prasta sveikata, perpildyti kalėjimai, protiniai negalavimai) yra daug labiau paplitę nelygybėje gyvenančiose visuomenėse nei tose, kuriose egzistuoja geresnis paskirstymas ir yra mažesnė atskirtis tarp turtingiausių ir skurdžiausiai gyvenančių žmonių. Dešimtmečiais kerojęs individualizmas, konkurencija ir valstybės skatintas savanaudiškumas – o taip pat sistemingas profsąjungų triuškinimas ir nesutinkančiųjų su „viešąja nuomone“ kriminalizavimas – pavertė Britaniją nelygybėje gyvenančia visuomene.

 

       Degančių pastatų, automobilių ir apiplėštų parduotuvių vaizdai tampa masalu spektaklį kuriančiai žiniasklaidai, kuriai svarbios naujos istorijos ir naujos socialinės grupės, kurias galima demonizuoti, bet mes nesuprasime nieko apie šiuos įvykius, jei ignoruosime jų istoriją ir kontekstą.

 

       Pagal hanariaz.com ir The Guardian parengė KP

       Anarchija.lt

       2011.08.09.

 

Komentarai  

 
0 # aapuf Y-m-d H:i
visiems seniai aisku kad dykaduoniai negrai tenais siauteja. Patys tingi dirbt arba neuztenka proto dirbti geresni darba del to apimti pavydo griauna zmoniu turta, kurie sugebejo prasisukti ir isitvirtinti geriau. Atgal i afrika reiktu juos deportuoti ir butu Britanija kaip buvusi.
 
 
0 # fffffffffffffffffffffffff Y-m-d H:i
žiurėkit tik ,kad žvairio stipendijos iš VU nieks nepavogtu.
 
 
0 # paauglio maištasvanduo Y-m-d H:i
Daugumą anarchistų yra kaip paaugliai maištautojai. Jie kaip ir paaugliai yra tiesiogiai priklausomi nuo tėvų (valstybinės sistemos), bet manosi esą nepriklausomi ir kad jiems ribojama laisvė (iš tikro ir ribojama, nes sistema mano, kad turi teisę reguliuoti tuos, kurių gyvenimus išlaiko). Be sistemos jie neišgyventų (parodykit man anarchistą kuris nesinaudoja internetu, elektra, infrastruktūra, nevalgo masinėse maisto pramonės gamyklose pagaminto maisto ir viskuo apsirūpina pats), bet kadangi yra TAIP NUO SISTEMOS PRIKLAUSOMI, trokšta iš jos išsivaduoti. Deja sugriovę sistemą, iš jų išgyventų nedaugelis, nes yra per didelis prisirišimas prie sistemos, prieš kurią jie ir maištauja. Panašiai kaip kišenpinigių kaulijimas iš tėvų - neduosit, "pradėsiu maištauti ir elgiuos baisiai" :D:D Anarchistams vietoj vergiško maištavimo prieš šeimininką (sistemą) reiktų patiems konstruktyviai pradėt kurti autonomišką savo sistemą, kito kelio nėra (kad ir tas pačias komunas apie kurias anarchistai daug šneka, bet jų kūrimo kaip nematyti taip ir nematyti). Kitaip jokios laisvės dar ilgai nebus, o net jeigu ir pavyks sugriauti sistemą, išgyvens nedaugelis iš tų maištautojų (nors kai kurie išgyvens - būtent ta mažuma, kuri nebuvo labai prisirišusi prie sistemos ir jos teikiamų privalumų (įskaitant saugumą, nes sugriovus sistemą žmonių taikumas (dėl sumažėjusių pasiekiamų resursų ir kovos dėl jų) sumažės dramatiškai)). Idiliškas sistemos sugriovimas (kuomet atseit sugriovus ją iškart sušvinta saulė ir pasidaro automatiškas rojus žemėje) yra neįmanomas. Rojus gali būti tik pastatomas, o ne randamas po gaisro.
 
 
0 # Ne visos riaušės kyla dėl soc. problemųAnonimus Y-m-d H:i
Tik nereikia. Lietuviai ten nuvažiavę sugeba išgyvent ir net į pliusą išeit. Būna sunku, bet stengdamiesi išgyvena. Šitie tenori būt išlaikytiniai kitų sąskaita. Aš pats prieš socialines neligybes, anarchistinės idėjos tikrai man nesvetimos, bet šitiem visko reik dykai. Radikalumu nieko nelaimėsi.
 
 
0 # protiniams dykaduoniamsPilietis Y-m-d H:i
Baltarusijoj vyksta neramumai tarp laisvai mąstančių žmonių ir milicijos, Ukrainoje vykdavo irgi, Rusijoje taip pat protestuoja įvairiausių pažiūrų grupės prieš valdžią, Lietuvoj irgi įvyko "garsusi Seimo mūšis". Bet kažkodėl vienur žmonės,asmenys, piliečiai, arba kad ir nepiliečiai, bet tiesiog individai, SUGEBA ATSKIRTI PROTESTĄ NUO PLĖŠIKAVIMO ir POGROMŲ, o KITUR NESUGEBA ! ~~~~~ Tikrai nenustebčiau, jeigu mūsų viduomenėje būtų daugiau "Upių", "evaldų", "(:-))" ir t.t. - tai mūsų Seimo riaušės būtų pasibaigusios Gedimino prospekto parduotuvių išvagimu, mašinų padegimu ir kaukėtų žolininkų bėgiojimu po Vilnių su anarcho vėliavomis ir pilnomis kišenėmis privogto gėrio iš vitrinų. La Viva revoliution ! Žudykit rasistus! (o tiksliau - gadinkit viską savo kely - išsiaiškinsim paskui kas prie ko) :-) Svarbiausia prisidengti kokia nors idėja, o toliau jau nesvarbu... (beje, tas pas liestų ir kitokio plauko extremistus).
 
 
0 # bas baskarabas Y-m-d H:i
londone vyksta kova pires fashizma!! juodieji musu broliai bando ishsivaduoti is fashiztu priespaudos!
 
 
0 # akliemsAladinas Y-m-d H:i
NACIS=ANARCHIST AS
 
 
0 # asdasdsadasd Y-m-d H:i
asdasdasd
 
 
0 # čia padugnės, o ne anarchistaighuij Y-m-d H:i
Tuos riaušininkus susemt kaip šiukšles ir išmest(deportuo t), o savus į kalėjimus, įvest kariuomenę, besipriešinanči us šaudyt guminėm kulkos, paleist dujų ir apsiramins.
Vienas reikalas yra anarchistų riaušės/protest ai nukreipti prieš kažką, o visai kas kita padugnių, banditų, narkomanų, nusikaltėlių riaušės norint privogt kuo daugiau plėšiant niekuo dėtus žmones. Tokiem išgamom jokio pasigailėjimo negali būt.
 
 
0 # durnėto upe Y-m-d H:i
Nu ir atsėdėtum po to su tokiais pat padugnėm kalėjime, galėtum apmastyt savo peolgį. O gal tu iš kartu ir eik į kalėjimą? Ten tokių vieta, kurie negerbia kitų, šika jiem ant galvų, žudo, vagia ir t.t.
 
 
0 # jepPilietis Y-m-d H:i
kaip jau minėjau anksčiau - vargšei Upei tiesiog protinis klimaksas... užuojauta.

P.S. beje, jei aš kapitalistas, tai tuomet Upe esate gryna fašystė ;-) Ir ne paprasta, o stebuklinga, bei itin pikta;-)
 
 
0 # nu nu nuuuuuuuUpe Y-m-d H:i
"Esi apgailėtina rasistė hipokratė." "kurie negerbia kitų, šika jiem ant galvų, žudo, vagia"

Jie tokie bukenos, kad nėr žodžių. Ką jie čia prisigalvojo?
Jo, kitą kartą surašysiu sąrašą, ko nedaužysiu...
Humoro jausmo pas juos išvis nėra. Gyvenimo polėkio irgi nerasta.
Bet ir tipai!
 
 
0 # patriotasLietuvis Y-m-d H:i
padarytu cia viso,ie imigrantai savo bardaka Vilniuje stiagiai mes su tautinias bendramincias tvarka ivestume tik po tos tvasrkos ar liks gyvu? :-))))
 
 
0 # pasiulymasto upei Y-m-d H:i
jeigu tu nenori būti išnaudojama tai eik nusipirk patenta ir busi ponas (ponia) ant saves ir nereiks vergauti.
 
 
0 # pasiulymasto upei Y-m-d H:i
jeigu tu nenori būti išnaudojama tai eik nusipirk patenta ir busi ponas (ponia) ant saves ir nereiks vergauti.
 
 
0 # .pilietis Y-m-d H:i
fiziologinis upes klimaksas nedomina nei manęs,nei kitu. šaunu,kad 30metį perkopusi,padri kų minčių savininkė jaučiasi puikios fizinės formos. * tik visai kas kita - mentalinė šio pagiezingo individumo būklė. Todėl ir pabrėžiu - PROTINIS KLIMAKSAS. * P.S. Make love,not war !
 
 
0 # .pilietis Y-m-d H:i
fiziologinis upes klimaksas nedomina nei manęs,nei kitu. šaunu,kad 30metį perkopusi,padri kų minčių savininkė jaučiasi puikios fizinės formos. * tik visai kas kita - mentalinė šio pagiezingo individumo būklė. Todėl ir pabrėžiu - PROTINIS KLIMAKSAS. * P.S. Make love,not war !
 
 
0 # upeipastebejimas Y-m-d H:i
o kodel sakai vergai? va turesi savo patenta savo irankius ir prasau noriu dirbu ta diena nenoriu nedirbu
as jokios cia vergoves neisziuriu (bent patentinikams)
o gerai tad kas tie vergvaldziai? gal maximinei? ar Lubys su savo svita?


beje jei skai aptinka memas tai glai uzsiimi meno dirbiniu gamyba ir turgavotipileis gatveje tiap isreiksi savie ir ant sduonos turesi
tad kur cia ta vergija?
 
 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Taip pat galima pateisinti ir skinus. Neonacizmas dažnai būna tiesiog protesto forma prieš pokyčius. Imigracija, su kuria atkeliauja svetima kultūra, iš vakarų Europos atkeliauja kitokios "žmogaus teisės", reiškiasi visokie neokomunistai. Neonacizmas - radikalus atsakas į tai. Tai dabar kas blogesnis: skinas, mušantis kitataučius ir taip "kovojantis" su svetimos kultūros "importu", ar kažkoks ale gyvenimu nepatenkintas protestuotojas, "dėl geresnio gyvenimo" vandalinantis parduotuves, deginantis mašinas ir naikinantis kitą privatų, ar valstybinį turtą?
 
 
0 # Rabarbaruiito rabarbar Y-m-d H:i
gl;aiu pasakyti tik tiek kad tie riausinikai nera savo gyvenime mate darbo gyvena kaip valkatos is pasalpu

IR DAR DRYSTA KASTI RANKA KURI JUOS MAITINA VARYKITE I SAVO MOZAMBIKA AR SIRLANKA IR MAISTAUKITE
 
 
0 # lato upe Y-m-d H:i
tegu tie babajai varo ir prtestuoja savo mozambikose o ne anglijoje
gyventu mozambike butu nei ede nei sike ir ramus butu
mat kokieė ponai patapo veltedziaudami
 
 
0 # nesuprantuAladinas Y-m-d H:i
tai kad jie neprotestuoja.
 
 
0 # SvarbuLukas Y-m-d H:i
aš nuoširdžiai nesuprantu. Komunistai ir anarchistai remia tinginystę, dykaduoniavimą? Ir tik neiskit proto, kad čia prieš sistemą kylą. Viena yra kapitalizme parazituot, kai dėl to kenčia ir kiti žmonės, ir kita yra(bus) gyventi komunizme(ar anarchizme) ir ten užsiiminėti savo kokia tik nori veikla. (bet taip neparazituoji demo- daugumos)
 
 
0 # 1Upe Y-m-d H:i
По мнению экспертов и простых британцев, главная причина нынешних беспорядков – социально-эконо мическая. Молодежь из неблагополучных районов, которая и до кризиса не могла похвастаться высоким уровнем жизни, серьезно пострадала из-за урезания бюджетных расходов на социальные программы и оказалась на самом дне общества. Однако при этом Лондон остается одной из самых роскошных европейских столиц, которая притягивает нуворишей со всего мира. В результате разрыв между богатыми и бедными приобрел вопиющий характер и вылился в погромы и грабежи
Подробнее: http://www.ng.ru/world/2011-08-10/1_london.html
 
 
0 # Anarchists respond to the London riots - Solidarity FederationUpe Y-m-d H:i
The Solidarity Federation is based in resistance through workplace struggle. We are not involved in the looting and unlike the knee-jerk right or even the sympathetic-but -condemnatory commentators from the left, we will not condemn or condone those we don't know for taking back some of the wealth they have been denied all their lives.

But as revolutionaries , we cannot condone attacks on working people, on the innocent. Burning out shops with homes above them, people's transport to work, muggings and the like are an attack on our own and should be resisted as strongly as any other measure from government "austerity" politics, to price-gouging landlords, to bosses intent on stealing our labour. Tonight and for as long as it takes, people should band together to defend themselves when such violence threatens homes and communities.

We believe that the legitimate anger of the rioters can be far more powerful if it is directed in a collective, democratic way and seeks not to victimise other workers, but to create a world free of the exploitation and inequality inherent to capitalism.

http://libcom.org/news/north-london-solfeds-response-london-riots-09082011
 
 
0 # :)kaziolas Y-m-d H:i
nu as tai tikiuosi kad atitinkamos Lietuvos strukturos atkreips demesi i tai kokias idejas garbina sito shudsaicio skaitytojai:-). oi atsirugs ta jusu "anarchija" ...:D. einu nusiusiu snukius is feisbuko. pirma tai idesiu evalda balciuna. :D
 
 
0 # kas kaip kodeldiogenas Y-m-d H:i
so far, 3 A. ir libertariniai komentarai:

With media sources blaming “anarchy” for the unfolding violence in London and across England, the North London Solidarity Federation has released the following statement as a response from an anarchist organisation active in the capital.
http://libcom.org/news/north-london-solfeds-response-london-riots-09082011

Criminality and Rewards
Looters don't give many press conferences. This made all of the conversations on today's BBC morning show a little bit one-sided.
Having been out last night in Brixton, I feel as qualified as anybody to offer at least a bit of perspective as an anarchist living in the area for the past six years....
http://london.indymedia.org/articles/9828

A message to a country on fire
http://anticutsspace.wordpress.com/2011/08/09/a-message-to-a-country-on-fire/
 
 
0 # y temagaylord Y-m-d H:i
Manau straipsnyje yra netikslumu - "Bet, kaip ir Thatcher laikais, tai gerai parodo, kaip į permainas visuomenėje reaguoja nuskurdę, jauni spalvoti žmonės" - linksminasi zmones visokiausiu spalvu, formu ir dydziu, o tokie pareiskimai tik ir kursto rasizma... Zinoma, salyje rasizmas institucionaliz uotas, ir tas pripazinta oficialiai, taciau patys zmones nesiskirstoar pagal spalvas;

Be, to cia neblogas interviu su pagyvenusiu zmogum:

http://www.youtube.com/watch?v=biJgILxGK0o&feature

(It's happening in Libya, Clapham, Liverpool, Spain, etc... - kitais zodziais tariant, cia ne tik salos problema;
 
 
0 # trumpas reportažas iš UKPilietis Y-m-d H:i
Nuoroda į trumpą reportažą: www.lrytas.lt/videonews/?id=13128783371312107509&sk=2

~ riaušininkų pusę atstovaujanti mergelenka labai jau primena Upe, bent jau tuo, kokius marazmus kalba - tai idealiai :D
 
 
0 # uuUpe Y-m-d H:i
pizokas man net putom teka kai pamatau tokius vaizdus!!! my pabedim!!
 
 
0 # pastabosLukui Y-m-d H:i
aš nuoširdžiai nesuprantu. Komunistai ir anarchistai remia tinginystę, dykaduoniavimą? Ir tik neiskit proto, kad čia prieš sistemą kylą. Viena yra kapitalizme parazituot, kai dėl to kenčia ir kiti žmonės, ir kita yra(bus) gyventi komunizme(ar anarchizme) ir ten užsiiminėti savo kokia tik nori veikla. (bet taip neparazituoji demo- daugumos)

---------------

NESISTEBEK DEL JU IDEOLOGIJOS. JUK BAKUNINAS IR MARXAS BEI LENINAS BUVO TIK VISO LABO DEGENERATAI TUREJA LYTINIU IR PSICHIKOS PRBOLEMU
IR DAR PRIKOLAS - MARXAS BUDAMAS VARGSELIU GYNEJAS VEDE TURTINGA KUNIGAIKSTYTE VAT JUMS IR VARGOS GYNEJAI :DDDD
o BAKUNINAS TAI BUVO KLEPTOMANAS IR PO To KURI LAIKA LEIDO PSIHIATRIJOS KLINIKOJE
VA JUMS IR REVOLIUCVIONIER IAI su perpuvusiomis smegenimis :DDDDD
 
 
0 # idomuidomu Y-m-d H:i
anrachiugos banditelius gina?
 
 
0 # riausiu anatomijaValstietis Y-m-d H:i
PAŽIŪRĖKIME KAS TAI PER RIAUŠININKAI:

Kitas liudytojas pasakojo matęs, kaip 25 ar 30 kaukėtų jaunuolių staiga pradėjo mėtyti plytas į gėlių parduotuvę. "Juk tai vietinis šeimos verslas, nesuprantu, kodėl jie taip daro", - baisėjosi jis.

KOKIE ČIA ANARCHISTAI JEIGU JIE SUNAIKINO NET ŠEIMOS VERSLIĄ???? JIE TIESIOG ATLIEKOS O NE PRTESTUOTOJAI ČIA IŠPERŲ REVOLIUCIJA

į "Michelin" žvaigždutėmis įvertintą restoraną "The Ledbury" Noting Hile, atiminėjo svečių mobiliuosius telefonus, vogė nuo stalų lėkštes ir mėgino išplėšti kasą.

KOMENTARAS – TIPINIS BANDITIZMAS IR KUO JIE SKIRIASI NUO TU ATLIEKŲ KURIE PRIETEMOJE IŠ BOBUČIŲ ATIMINĖJA RANKINES? Taip irtk padygnės elgiasi
įsivaizduji - prie taves prieina keli marozai ir sako atiduok telefoną – nu tipiniai nusikaltelai ir nereik čia jokių ideologijų.

Bendra išvada suma sumarum – tai siaučia kriminaliniai elementai kurie nieko bendro neturi su reikalavimais vyriausybei
 
 
0 # nėra vietos anarchijaiCassius Y-m-d H:i
Tiems, kam teko gyventi toje šalyje puikiai žino kokio ten jaunimėlio yra. Tai žmonės, kurie mažiau išsivystę už beždžiones. Juos valdo gyvuliški instinktai ir adrenalinas, o pasiteisinimų visada galima sugalvoti. Jokios socialinės atsakomybės. Jie už mobilką savo draugą galėtų padurti. O policija, kaip tik viena iš mandagiausių Europoje. Manau laikas baigti mandagumus ir sutriuškinti tuos plėšikus. Jokio humanizmo ir pasigailėjimo nusikaltėliams.

Beabėjo, kad valstybės klaida yra ta, kad per mažai socialiai orientuota, neužima jaunimo, socialinė atskirtis per daug didelė. Bet naikinti savo bendruomenės turtą yra tiesiog totalus barbarizmas ir niekuo nepateisinamas.

Išeitis: griežtesni įstatymai, deportacijos, brutalesnis policijos elgesys, o tuo pačiu ypatingas dėmesys socialiniams klausimams, švietimui bei imigracijos ribojimas.
 
 
0 # Anarchistiniai debiloidaiHasitesuy Y-m-d H:i
Anarchistai kaip visada pasirodo tėra smurto apsėsti pusgalviai. Šįkart jie remia plėšikaujančias žmogbeždžiones. Važiuokit į Londoną ir čiulpkit juodą dešrą, gal tuomet protas sugrįš. Neveltui anarchija visoj istorijos eigoj tėra visiškas FAIL'as, nes nesugebėjo pakeisti pasaulio nė per nago juodymą.
 
 
0 # mintys rastuvirga Y-m-d H:i
Siaucia ne tik emigrantai, bet ir paciu anglu nepilnameciai vaikai. Skundziasi kad darbo nera? Kas labai nori tas randa, tik noro reikia. Gaila, kad jie neprate dirbt. Jau kelinta karta ipratusi gyvent tik is pasalpu, gyvenime jokio darbo nedirbe ir vaikus to paties mokina. Kam dirbt jei valstybe gali islaikyt visa gyvenima ir dar nemokamu bustu aprupint. Nieko baisaus jiems neatsitiks net jei ir pagaus. Nepilnameciai.P olicija nieko negali jiems padaryti, nes pazeis vaiku arba zmogaus teises, o uz tai po teismus uztampys. Uz nuniokota turta apmokes visi, nes parduotuviu savininkai ruosiasi pareikalauti, kad policija atlygintu padaryta zala.
 
 
0 # atsakymaskaunas Y-m-d H:i
O kiek tu išsivystęs, baltaveidi?

Ir tikrai, seniai laikas baigt tuos mandagumus ir sutriuškint plėšikus. Tik kas tie plėšikai? Ar socialinės piramidės dugne atsidūrusi mergina, nugvelbusi naujausio modelio mobiliaką iš žaižaruojančios parduotuvės? O gal dešimties tūkstančių vertės kostiumėlį vilkintis bankininkas savo machinacijų nuostoliams padengti iš visuomenės nusunkęs šimtus milijonų? Pabrėšiu, tai buvo padaryta naudojant prievartą, kuri palietė šimtus tūkstančių šeimų. Žinoma, viską galima pateisinti. Galima pateisinti pavogtus milijardus, galima pateisinti pavogtą muzikinį centrą. Galima pateisint verslo ir politikos elito niokojamus tūkstančių žmonių gyvenimus, galima pateisint vieno mažvaikio sunaikinta vienos šeimos verslą. Esmė ta, kad hierarchijų viršūnėse esantys ne tik pateisina viską, bet ir laisvai naudoja prievartą savo veiklai įtvirtinti, gi hierarchijos apačioje esančių žmonių prievarta prieš "aukštuomenę" sukelia šoką, masinį pasipiktinimą, neteisingumo pojūtį ir t.t. ir pan. Tavo siūlomos išeitys yra tipiška palaižūno ir prisitaikėlio, dar nesančio, bet labai norinčio kilkti į viršų kitų sąskaita pozicija. Apgailėtina. Bus ir Lietuvoj akmenų ir ugnies, ir tu stovėsi už mentų nugarų šaukdamas "žudykit, suiminėkit, muškit".


------------------
JEIGU NORETIBUTI TAURUS ANARCHISTAI TAI NETURETUMET TEISINTI TU PADUGNIU MAISTO TURETUMETE SIUSTIO PETICIJAS I VYRIAUSYBE IR KITYIAP PRTESTUOTI NE TAI KAD SEIMOS VERSLA KURI TURI GINTI ANARCHIZMAS !!! tai tas versleleis buvo sunaikintas ir musu anarchistia nei bu nei mu apie tai!!!!
 
 
0 # --tiesa Y-m-d H:i
Globalizacijos tikslas - tautybių (tautiškumo) sunaikinimas, sienų tarp valstybių ištrynimas. Žinau tik 1 būdą atsilaikyti prieš globalizaciją: tai nacionalizmas (lietuviškai - tautiškumas). Kovokime už tautiškumą - puoselėkime viską kas lietuviška, visų pirma vaikų tarpe. Beje, sakykime ne " užsienietis", bet svetimšalis, ne "kitataučiai" bet svetimtaučiai. Gerbkime svetimšalius turistus, bet kovokime prieš imigraciją (ne imigrantus), prieš kosmopolitizmo idėjas.

Priešingu atveju globalistai pasieks ko trokšta - bus Lietuvoje riaušės kaip D.Britanijoje
 
 
0 # LiuksUpe Y-m-d H:i
"Tiems, kam teko gyventi toje šalyje puikiai žino kokio ten jaunimėlio yra."

Jaunimėlis ten nuostabus - pats linksmiausias Europoje. :-)
 
 
0 # .Upe Y-m-d H:i
They call you council estate
They call you 'can't go straight'
They call you crime rate
They call you 'can't go straight'
And you're bending all the rules
Where you bury your tools (?)
Bending all the rules
Where you bury your tools

Your family can't visit cos the visits too far,
You can't be who you be 'cos you're not who you are,
Remember boy you're a superstar
 
 
0 # menLiump Y-m-d H:i
"Tik nei jie , nei Jūs nesvarstėte galimybių apie statybas šalia, juk būtina, kad jei jau anarchija, tai visuotinė, nori kiti jos, ar nenori - nesvarbu... Juk Jūs geriau žinote kaip visus padaryti laimingus (anarchija visiems)".

Uff, trūksta žodžių. Kiek kartų buvo kalbėta apie tai ir vėl tas pats ir tas pats...
Apie galimybes statyti šalia ne tik buvo svarstoma, bet ir daroma, tik valstybė nenumato jokių "šalia". Visi esantys šalia valstybės yra nepageidaujami, ištrūkę į laisvę vergai, kurių pavyzdys gali užkrėsti kitus, todėl jie kuo skubiau naikinami, apribojami, uždaromi ir varžomi. Šalia valstybės gali būti tik tuomet, jei užsimerki prieš apiplėšinėjimą mokesčių pavidalu, jai susitaikai su tavo vardu viršūnėse priiminėjamais sprendimais, kurie neturi nieko bendro su tavo troškimais, jei nusuki akis nuo valstybinės prievartos, kuri prasideda privalomais mokesčiais, privalomais draudimais, privalomais akcizais (svarbiausia- babkės) ir leisdamasi žemyn pavirsta į šunų spardymą ir niekuo dėtų žmonių parduotuvių deginimą. Jei valstybinė prievarta numotų ranka į "dalinę anarchiją" ar "anarchiją šalia valstybės", tokia anarchija jau seniai veiktų ir plėstusi.
Apie privalomą anarchiją čia nusišnekėta. Privalomas yra tik valstybinis kapitalizmas. Anarchija nėra valstybinė santvarka ir atskiri žmonės ar žmonių junginiai gali gyventi ir veikti kaip tik nori, kol tai nepažeidžia kitų žmonių laisvių. Nu, jaučiu veltui klaviatūrą aušinu...
 
 
0 # pastabapatriotas Y-m-d H:i
ZIUREKITE GERA STRAIPSNI RADAU KAD KLUBO FANAI TVARKYS REUSINIKUS

„Millwall“ klubo fanai organizuoja Londono gynybos nuo riaušininkų būrius

DUOKIU TOMS ISMATOS RIAUSINIKAMS KAD JU ISMATOS TYKSTU IKI DANGAUS

BUCIAU AS LONDONE IDAUZYCIAU SNUKI NE VIENAM RIASINIKUI. MUSKULU TAM TIKRAI PAKAKTU MAN
 
 
0 # atsakymasvalkatu ir kriminaliniu elementu balius Y-m-d H:i
Kur tai matyti? haliavia gauna pašalpas tie pindos iš pietų regionų ir dar drįsta šiauštis ? Von atgal i motule Afrika ir ten maištaukite
jei tokie kruti maištinkai esate nuverskite savo Mugabe preza ir gyvenimas pagerės o ne čia jovalą kelkite
 
 
0 # nagi anarhistai pirmynrealistas Y-m-d H:i
ko cia mygtukus maigot,straipsn elius rasot aaa???Nagi pirmyn i Londona anarkystai!!!ko laukiat???Juk ten visas dabar smagumas,patirt umet euforija ir moralini orgazma nuo ugnies,dumu tvaiko,dustanci u vitrinu,laiming u zmoniu veidu nesanciu savo grobi i urva..ko laukiat???pasii mkit veliavas,transp arantus ir dainuodami:"yy barykaaadaaas,y y baaryyykaadas eysym apsykaaabyne" zygiuokit londono gatvemis!!!gero s kloties...
 
 
0 # nusivyliauI6mintingas pastebejimas Y-m-d H:i
Tie lodoriai tikrai turi parako dirbti ir galėtų pilnai darbuotis o ne riaušes kelti. Bet kodėl jie nedirba? Aaa? Lietuviai ka tik atvykę į Anglija darbo randa o tie dienu dienas stripineja vietoje ir nikeo rasti negali? N E T I K I U !!!! N E T I K I U kad jie jie nieko neranda!!!
atsakymas vienitelis jie T Y N G I D I R B T I
o anarchistai juos gina kuo toliau aš baigiu nusivilti jų ideologija (o kadaise dar jų eisenoje dalyvavau) tik dabar po šių riaušių praregėjau, kad jie gina kriminalinį elementą.
Gaila labai gaila....
 
 
0 # dejanusivyles Y-m-d H:i
Tie lodoriai tikrai turi parako dirbti ir galėtų pilnai darbuotis o ne riaušes kelti. Bet kodėl jie nedirba? Aaa? Lietuviai ka tik atvykę į Anglija darbo randa o tie dienu dienas stripineja vietoje ir nikeo rasti negali? N E T I K I U !!!! N E T I K I U kad jie jie nieko neranda!!!
atsakymas vienitelis jie T Y N G I D I R B T I
o anarchistai juos gina kuo toliau aš baigiu nusivilti jų ideologija (o kadaise dar jų eisenoje dalyvavau) tik dabar po šių riaušių praregėjau, kad jie gina kriminalinį elementą.
Gaila labai gaila....
 
 
0 # nagi anarhistairealusis Y-m-d H:i
ko cia mygtukus maigot,straipsn elius rasot aaa???Nagi pirmyn i Londona anarhistai!!!ko laukiat???Juk ten visas dabar smagumas,patirt umet euforija ir moralini orgazma nuo ugnies,dumu tvaiko,dustanci u vitrinu,laiming u zmoniu veidu nesanciu savo grobi i urva..ko laukiat???pasii mkit veliavas,transp arantus ir dainuodami:"yy barykaaadaaas,y y baaryyykaadas eysym apsykaaabyne" zygiuokit londono gatvemis!!!gero s kloties...
 
 
0 # >+Upe Y-m-d H:i
Pliusai, čia tu pasirašai slapyvardžiu "šiaip žmogas"?
 
 
0 # šaudyt išgamasapsimyžęs patriotas-idiotas Y-m-d H:i
Galėtų ir tikrom kulkom tuos išgamas pašaudyt, supisti žudikai, banditai ir vagys.
Ryžtingumo ir stiprybės anglijos policijai!!!
 
 
0 # Dar kartelį klausiuUpe Y-m-d H:i
Pliusai, čia tu pasirašai slapyvardžiu "šiaip žmogas"?
Laukiu atsakymo.
 
 
0 # >LiumpUpe Y-m-d H:i
"Kieno eilės?"

http://www.youtube.com/watch?v=W7Zjp2-zTCA&ob=av2e
Čia man gerasis bičiulis iš Lietuvos parekomendavo :-)
 
 
0 # Visa tai kas vyksta Britanijoj - tiesiog funKnope Y-m-d H:i
Koks viso to motyvas, mielieji? Just fun, just fun. Ir nieko daugiau. Pačios iškalbingiausio s nuotraukos kas, kaip ir ... kodėl http://www.dailymail.co.uk/news/article-2024203/UK-RIOTS-2011-Manchester-Midlands-burn-London-control.html
 
 
0 # ar zinaito upe Y-m-d H:i
kas po to draudimas padidinsi imokas ir fracyzes ateityje?
o kas kentes? giSMULKUSISI VERSLAS kuri turi anarchistai ginti (bet jie to nedaro)
jie gina kriminalines isgamas kurias
va jums ir anarchizmas
o tie padauzos yra ne kas kita kaip M A R O D I E R I A I

o dabasr mysle ketur gysle ar zinte ka darydavo kai pagaudavo marodierius?
ATSPEKITE !!!!
 
 
0 # +supuvo Y-m-d H:i
anarchistu ideologija...
 
 
0 # pastabaupei Y-m-d H:i
nuo tos revoliucijos kaip tik nukencia silpniausieji sakau kaip draudimines imokos dides jiems o tokiem rokfeleriam tai net nepasijau

ir dar ....

Jei revoliucija bus, tai ji nebus "alkani maištai" (nes maisto yra), o ji bus pažemintų, nepabijosiu to ždžio, pavydžių žmonių maištas. Žiauru? Kapitalizmas žiauriau.


aisku kai pavogstie tai ir bus maisto keik ilgam? sifilitoko suve voge ir kas is to isejo? o gi 20 - 21 m badas
gal ot nori?
O ANT VALGIO TIE DERMAJIEDAI TIKRAI UZSIDIRBTU UZUOT SEDEJE IR IS PASALPU MITE KAIP KOKIE MEITELIAI
 
 
0 # 1 ApreiškimasJesus Chomsky Y-m-d H:i
Kuomet gauja budulių duoda per kepalą atsitiktiniui praeiviui ir atima laptopą - tai kova prieš kapitalizmą, rasizmą ir skurdą.
Kuomet gauja budulių duoda per kepalą pseudoanarchist ui ir atima laptopą - tai neonacių išpuolis.
 
 
0 # upeitau Y-m-d H:i
kažką protingo pasakei? Kur ir kada taip buvo? Faktus prašyčiau. NORI FAKTU? TAI GAUSI TUOJAU

----------------

Didelį gaisrą ugniagesiai malšino Klapame, jame plėšikautojai įsiveržė į prekybos centrą "Debenhams".

"Michelin" žvaigždutėmis įvertintą restoraną "The Ledbury" Noting Hile, atiminėjo svečių mobiliuosius telefonus, vogė nuo stalų lėkštes ir mėgino išplėšti kasą.

šaltinis lietuvos žinios 2011 - 08 - 10

prašom virškinti daba ka daba atsakysi?
 
 
0 # topastaba Y-m-d H:i
o galetu is taves atimti koki dvirati tos fekalijos idomu ka tada ciausketu?
bet ir telefonus tos fekalijos ateminejo is normaliu pilieciu
 
 
0 # +ir dar Y-m-d H:i
nepamirks kad tie dermojwedai gauna pasalpas is vyriausybes o patys nikeo nesukuria ir nedirba (piktybiskai)
o dar atemineja daigtus is pilieciu
 
 
0 # upetau Y-m-d H:i
is kur tu zinai kad pravalgo tiek ir aniek
jei ne tie kaip skakai dermojedai tai nebutu nei fabriku nei perkybos centru.
IR APSKRITAI NEPATIESINU JOKIO PLESIKAVIMO PLESIKAVIMAS YRA BK BUSIKALTIMAS PAGLA JOUS TRAIPSNIAI NUMATYTI.

O TOS FEKALIJOS TEGU DIRBTI EINA GANA TINGETI
 
 
0 # darir Y-m-d H:i
ko tu tame darbe sedi jie gyni tuos iswmatas?
eik su jais elgetauk arba vok
kam tau tas darbas a?
 
 
0 # KLAUSIMUPEI Y-m-d H:i
„Kai dar nepriėjome prie parduotuvės, jis man trenkė ir pareikalavo atiduoti telefoną“, – sunkiai rinkdama žodžius pasakojo nukentėjusioji. Pasak jos, užpuolikas kojos keliu tris kartus trenkė per galvą ir sulaužė žandikaulį.

„Jis iš karto paspruko, o aš kraujuojanti pamačiau jaunus žmones ir prašiau pagalbos, – pasakojo nepilnametė. – Iš pradžių jie pamanė, kad esu narkomanė, tačiau verkdama išlemenau, kad mane apiplėšė“.

Nepažįstamieji merginai iškvietė medikus ir policiją. Užpuoliko pėdos jau buvo atšalusios – jis net negrįžo į nepilnametės namus pasiimti palikto kelioninio krepšio. Pagrobtą mobilųjį telefoną vyras dar tą patį vakarą pardavė Stoties rajone, o už gautus pinigus nusipirko dozę narkotikų.

„Telefonas buvo naujas – prieš dvi savaites gavau dovanų gimtadienio proga“, – sakė mergina, kuriai po užpuolimo teko net pusantro mėnesio praleisti ligoninėje.

delfi.lt 2011 - 08 - 10

----------------

TAI GAL DAR IR SITAS ISPERAS DENGSI?
JUK IR JIE ATEME PRABANGU TELEFONA KAIP IR TIE SIAUCIANTYS ISGIMELIAI LONDONE
KA PASAKYSI?
 
 
0 # upeipastabos Y-m-d H:i
nuo 1946 m Anglijoje mokslas nemokamas vidurinis)
nuo 1976 m gerai besimokantiems mokslas nemokas unikose

ten gyvenantis imigrantas o ypač jo viakai anglu kalba moka geriau už ten ka itk iš lėktuvo išlipusius lietuviukus lenkus ir kt
o dabar pažiūrėk - kaip musu lietuviukai ar latviai ten prasimuša man buves kambariokas dirbdamas nama su pažystamu nusipirko dviaukšti perpuse susimete
tai tie senbuviai su savo anglu kalba butu ideje daugiau pastangu butu jie nusipirke nama gal net visu 4 aukstu
taig glaimybes jiems buvo nors vidutiniskai gyventi tureti kompa, mobiliaka (nebutu reike atimti is kito) dar TV ir koki automobili
taip kad jie patys savo sansa palaisojo ir liko pre suskilusios geldos...
 
 
0 # Kokios riausės kriausėsViktoras Butas Y-m-d H:i
Anglija yra šalis kurioje pragyvenimo lygis vienas iš didžiausių pasaulyje. Kas kaltas? O imigrantai(iš atsilikusių šalių su savo attsineštu mentalitetu) ir pašalpų mokėjimas, bet kam ir už bet ką. To pasekoje sugadinamas ne tik imigrantų jaunimas, bet ir vietiniai. Kažkaip tik Lietuvaičiai su visais rytų Europos imigrantais, dirba ir sukasi sau laimingi.
Kas liečia policiją tai asmeniškai ir iš artimų žmonių žinau(viena iš humaniškiausių mentų pasaulyje). Po girtų machankių dar atneša kavą į areštinę. Tad nespauskit vaško
 
 
0 # eina...eina!!!realusis Y-m-d H:i
Maciau jau Poceviciu Dariukas londone miniai dainuoja:,,O bella ciao, bella ciao, bella ciao ciao ciao...ir kaspariukas vleliava mojuoja,o mergike su balalaika pritaria...vali o draugai,manau jie parves revoliucijos saule i musu Lietuva...ir lai raudonos pasvaistes neuzgesta musu horizontuose ir sirdyse...valio !!!
 
 
0 # Verta paskaitytKnope Y-m-d H:i
Verta paskaityti. Anarchistai ir jiems prijaučiantys - skaitykite atviru protu, atvira širdim. http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-08-11-maksas-hastingsas-riauses-didziojoje-britanijoje-isprovokavo-jaunimo-nebaudziamumas-ir-tinginyste/67126
 
 
0 # UpePASIAISKINK Y-m-d H:i
Taip, lietuviai ten tikri gruobonys. Anglai jų laabai nemėgsta...
Kas negeria, 'lipa per galvas' kaip paskutiniai chamai. Daro gėdą Lietuvai.

------------

sakai leituviai groubuonys? o ka jie ten grobia? juk jie nedalyvauja tokiose plesimose kaip tie neaiskus tipai..

kad darbsciai dirba ir ant namo ar masiniuko uzdirba tia gruobonimis reik jau vadinti?
prasom pakopmentouti placiau

PS lietuvius britai gerbia uz darbstuma ir kruopstuma savo kailiu patiriau tia ka dabar pasakysi? ;-)
 
 
0 # kaip anarchistai padeda vieni kitiemsPilietis Y-m-d H:i
Štai,kaip anarchistai padeda nelaimės ištiktiems kolegos.Upe, gali didžiuotis savo idėjiniais draugais:

www.youtube.com/watch?v=QP-CC0gsSU4&feature=player_embedded

iš video matosi,kad ANARCHIJA VEŽA !!!!
 
 
0 # ~Pilietis Y-m-d H:i
deje, neteisingas atsakymas
 
 
0 # POP ♫Upe Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=pKTMjx3gxTk
 
 
0 # 2 ApreiškimasJesus Chomsky Y-m-d H:i
Kuomet žmogus daug dirba - jis grobuonis ir chamas, lipantis per galvas.
Kuomet žmogus siaubia parduotuves ir apiplėšinėja praeivius - jis revoliucionieri us, kovojantis prieš kapitalistinę sistemą.
 
 
0 # Dėl straipsnio 2d.Stebėtojas Y-m-d H:i
Kitas dalykas, net jei ir tas rajonas skurdus, tai daugelis tu juodųjų gyvena valstybes išlaikomose socialiniuose bustuose ir gyvena iš pašalpų.
O tas nušautas juočkis tai buvo to vertas, rytiniame Londono rajone gyvena gaujos, kurios pagrinde verčiasi narkotiku prekyba, kuriu noras be darbo gaut uždirbamus daiktus. Buvo toks invalidas, kuris per twiteri pranešinėjo ir kurste eiti žmones plėšti, parduotuves. O kadangi anglai asilu visuomene, tai jie tam pasidavė.
O kadangi nusikalstamos gaujos gerai organizuotos, tai čia ir yra nusikaltėlių strategija. Pirmiausia organizuoti ir vykdyti. Galėtu iš jų vyriausybe pasimokyti operatyvumo ir organizuotumo.
 
 
0 # Dėl straipsnio 1d.Stebėtojas Y-m-d H:i
Dėl straipsnio - kvailystes parašytos. Pirmas dalykas tai buvo ne riaušės, bet plėšikavimai ir atviros vagystes.O parduotuves buvo padegtos tam, kad paslėpti įkalčius. Be to, Anglijoje stipri socialine apsauga, daug labdaringu organizacijų, kurios dalina rūbus ir duoda nemokama maisto (daug kas po to neša rūbus parduot į turgų, o gautus pinigus prageria arba perka narkotikus). Juk Anglijoje šimtai, o gal net ir tūkstančiai žmonių gyvena visiškai be pinigu. Yra tokiu, kurie nieko iš valstybes negauna ir pragyvena. Viską gauna per labdara. O jei kas teigia, kad mokesčiai už mokslą pakelti, tai ką daryti Lietuviams, kuriems mokslas kainuoja metams pvz. 4000, o darbu net nėra?
 
 
0 # Writer and poet William Wall explores the link between neoliberalism and the UK riots.Upe Y-m-d H:i
Capitalism is looting the public sphere. Services that citizens have for a hundred or more years considered to be public goods and not to be exploited for the profit of a few – health care, care of the elderly, education, unemployment benefit, old-age pensions, fresh water, sewers, waste disposal, roads and footpaths, urban and rural planning, the postal service, the telephone service, the police, and so on – are subject to systematic and sustained pressure aimed at breaking the link between the citizen and the service. No longer should we think of these things as ‘ours’, except in the sense that we can say a bank is ours. These things are provided to us as goods and services by companies which exercise their right to make a profit out of them – out of us really, out of our pain, our parent’s old age, our children’s childhood, our money troubles, our environment. Citizens are to be redefined as consumers of services. The sole function of the state is to regulate the activities of companies so that monopolies do not develop.

The police function as the guarantor of profit. The police are ‘ours’ only in the way the taxman is ours. The police thus find themselves increasingly (for it was ever thus) with their backs to the corporate wall facing a disinherited citizenry for whom the state is a hostile force. This makes the police political for it is a mistake to think that the looting of the public sphere by corporations and individuals is not political. Of course, nobody on the corporation side wants to call it that. They want it to be understood as common sense. The state is ‘broken’, they say, or it has ‘failed’. Only profit-making companies can do the job efficiently and give good value for money to the consumer. What they really mean is ‘We’re going to take the money and run’. When you’re down and out, feeling low, check your credit rating.

At a time when the gap between the rich and the poor is at an historic high, higher than it was in the nineteenth century when capitalism was at its peak, is it any surprise that unemployed young men from Tottenham, Hackney, Clapham or Peckham have learned these lessons well? In the event of the breakdown of the state, keep your eye on the main chance. Gold is at an all-time high now, it’s where all the smart investors are going. They take their money and run. There’s always a market for cool TVs, especially with the Olympics coming up – just up the road from Tottenham as it happens. If you’re not in you can’t win. So get in there and take what you can. In the end of the day it’s just business. From MacDonald’s to the ‘Payday loans’ and ‘we buy gold’ companies that advertise all over East and South London, the message is clear: ‘The only value we place on you is your ability to pay. Anyone who can’t afford to pay is a scrounger, a scum, a chavvy bastard, a parasite.’
http://libcom.org/news/tottenham-beyond-neoliberal-riots-possibility-politics-10082011
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
Įterpsiu iš aš savo trigrąšį, nes jau gaila Upės. šiaip, net nemanau, kad kas ir skaitys, po tokios eilės komentarų :D

Labai juokinga, kai valdžia ir visi tipo sako "vaje,vaje, iš kur, kodėl..", tik eilinį kartą parodo, kad jiems giliai nusišikt, kaip žmonės verčiasi ir gyvena. Britai sėdi savo stadionuose ir dirba vidutinius darbus, viską kitą dirba imigrantai. Žinoma imigrantams šikna, išsilavinimą gauti reikia mokslą baigti, o kaip jį baigsi, jei reikia šeimą maitinti, tai ir eina šūdinus darbus dirbt, o ne mokosi.
Panaši situacija gali pasikartoti ir Prancūzijoje, kuomet galutinai įtūžę imigrantai nušluos viską.
Viso ko šaknis glūdi moksle, duokit jiems normalų švietimą ir sukurkit paskatinimo sistemą ir vsio.
Apie mokslą turtingiems ir vargšams, tai ir Britanijoje tas yra, JAV tai tobulas pavyzdys, kuomet baigęs vidutinioką univerą/koledžą dar labai nieko nereiškia.

Taigi apibendrinant tai tėra grynai liumpenproletar iato maištas, tos apačios į kurias niekas nenori nė žiūrėti, bet , kurios labiausiai įtūžusios, Bakuninas gi buvo liumpen-fanas, turbūt dabar pragare džiūgauja.

va paklausyt, žiauriai geras video,įjungt nuo 2:00 :
http://www.youtube.com/watch?v=qb5cVfZbwEo&feature=player_embedded

P.S. Upė nedėk tokių didelių ištraukų, gi sunku vėliau komentarus žiūrėt.
 
 
0 # Visą smurtą Londone kursto ropliažmogiaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Apie baimę, smurtą, neapykantą ir kas yra velniai. Antra dalis http://www.youtube.com/watch?v=c3DRzkcXucU&feature=related
Tarp kitko prisiminiau, kad pasmus yra leganda apie Eglę žalčių karalienę
 
 
0 # Sandy niggerwelcome to Arfica Y-m-d H:i
http://www.worldstaruncut.com/uncut/35476
 
 
0 # moralas zakonoposlušnik ams+ Y-m-d H:i
Matot, išstūminėti tūkstančius žmonių į liumpenų gretas ne visada yra taip pelninga, kaip jums atrodo, ofiso pacukai. Ateity tokių riaušių nusimato dar labai daug. Taip pat ir daug didesnių nei šitos.
 
 
0 # ir dar+ Y-m-d H:i
Ir dar visiems, neturintiems kuo pasididžiuoti, išskyrus savo užpakalio atspalvį:
"But the rioters who've taken to the streets since Sunday have been extremely diverse - those in central England appeared to be mostly white and working class."
(http://www.abc12.com/story/15235285/uk-pm-recalls-parliament-for-london-riot-crisis)
 
 
0 # >šiaip žmogasUpe Y-m-d H:i
Kiek žmogus uždirba palyginti su kitais svarbu visiems. Žmonės nelygybės pojūtį užslepia sąmonės užkaboriuose. Anksčiau ar vėliau negatyvios emocijos pasireiškia išoriškai.
Nekorektiška lyginti nesenai JK gyvenančiua lietuvius su britais, nes lietuviai vis dar save lygina su lietuviais, o britai - su britais. Viskas reliatyvu. Bet to, kas paskaičiavo, kiek Europoje valkataujančių lietuvių? Aš jų mačiau nemažai...
----------------------------------------------------------------
– «Законно приобретённая частная собственность принадлежит владельцу по праву.»
На самом деле, во-первых, всё созданное людьми является плодом труда на протяжении нескольких тясячелетий – один изобрёл колесо, другой иголку, третий объединил их в ткацкий станок, четвёртый наладил серийное производство этих станков, пятый купил станок и заявил: «Он принадлежит мне одному!» Позволю себе его спросить: «А ты заплатил потомкам изобретателя колеса, иголки, нитки и т.д.? Ты заплатил потомкам крестьян, которые кормили тех, кто изобрёл колесо, иголку, нитку и т.д.? Заплатил потомкам землекопов, которые строили каналы орошающие поля, на которых выращивали хлеб крестьяне, которые кормили тех, кто изобрёл колесо, иголку, нитку и т.д.? Заплатил, наконец, всему русскому народу за коммерческое использование букв русского алфавита? Ты со всем человечеством рассчитался или только с тем одним человеком, который собрал станок воедино? Если нет, с какого рожна это твоя частная собственность?! » Во-вторых, как мы выше выяснили рыночная цена является исключительно результатом многократных спекуляций и не отражает ни трудозатрат на его производство, ни общественного значения, ни его доли в общенационально м продукте. В-третьих, вся история человечества состоит из войн и многократных взаимных грабежей – сейчас уже невозможно разобраться что и кому принадлежало (и кто что унаследовал по праву). «Частная собственность может быть у отшельника в пустыне!» (c) Далай Лама
http://anarchy.kalarupa.com/2010/marketing/#more-122
 
 
0 # ~Pilietis Y-m-d H:i
Upe, nueik šia ir pasirašyk. Kaip tik tavo parašo ten trūksta :

http://epetitions.direct.gov.uk/petitions/7337


Tikrai nustebčiau,jei nepritartum peticijai.
 
 
0 # Upei, pliusams ir šauktukams...Povilas Y-m-d H:i
Aš tai nesuprantu. Jeigu norit tos savo anarchijos tai varykit, susikurkit savo atskita kaimuką/kolonij ą ir galėsit gyvent pagal savo idealus.
Galu gale gailit boikotuot kapitalistus. Pvz: kad ir savo savo interneto operatorių.

O dabar sėdit paraziduotajt prie kompų ir norit sugriauti tai ką žmogus sukūrė. Pradėkit statyt ir susikursit savo rojų.