Neonaciai toliau tarnauja Lietuvos kariuomenėje. Argi gali būti kitaip?
politika

 

Neonaciai svastikos 4-02011 m. liepos 25 d. Antifa.lt portalui paviešinus Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių neonacių nuotraukas, Krašto apsaugos ministerija sureagavo anaiptol ne iš karto. Tik praėjus geram mėnesiui, rugpjūčio 28 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė patikino, kad Lietuvos kariuomenėje neonacių… negali būti ir nėra. „Nėra Lietuvos kariuomenėje neonacių. Net ir tie, kurie buvo rodomi neva su svastikomis ant rankos, tai nėra kariuomenėje tarnaujantys  žmonės, bent jau kai kurie iš jų“, – tvirtino ji.


Nepaisydama krašto apsaugos ministrės atsiribojimo, rugpjūčio mėn. kariuomenė vadovybė vis dėlto pradėjo net kelis tyrimus, tačiau šie tyrimai buvo inicijuoti ne dėl nacistinių simbolių naudojimo, o dėl karių dalyvavimo kovo 11-osios eitynėse. Tyrimas dėl nacistinės simbolikos kariuomenėje nebuvo pradėtas, nes, kariuomenės vadovybės nuomone, „tatuiruotės yra privatus reikalas ir į jas negali būti atsižvelgiama vertinant asmens tinkamumą tarnybai kariuomenėje“.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Tyrimai, kuriuos atliko kariuomenė, buvo visiškai slapti. Nei kovo 11-osios eitynėse dalyvaujančių karių asmenybių, nei jų skaičiaus, nei nacistiniais simboliais pasipuošusių karių pavardžių kariuomenės vadovybė nepranešė. Esą, atskleisti tokius duomenis ji negali pagal įstatymus, ginančius karių privatumą. Be to, esą skinų bendražygiai kariai, dalyvaujantys ultradešiniųjų radikalų judėjime, niekuo nenusižengė.

 

Rugsėjo 5 d. krašto apsaugos ministerija išplatino pranešimą „Dalyvaudami Kovo 11-osios eitynėse kariai nepažeidė įstatymų”, kuriame pranešė, kad tyrimai baigti. Buvo praneštas vienintelis tyrimų rezultatas: „Tyrimų metu nenustatyta, kad dalyvaudami eitynėse kariai būtų pažeidę šalies įstatymus ar sutrikdę viešąją tvarką.” Tiesa, keli kariai susilaukė simbolinių nuobaudų, tačiau „šios nuobaudos nėra sietinos su karių dalyvavimo eitynėse faktu ar radikalių idėjų propagavimu”.

 

Taigi antifa.lt fotografijų inicijuotas skandalas jokių vaisių neatnešė. Kelios formalios nuobaudos, netgi nesusijusios su tyrimų objektu, ultradešiniųjų pažiūrų kariams buvo paskirtos vien „dėl vaizdo”. Svastikomis pasipuošę, kitataučių nekenčiantys skustagalviai kariai ir toliau gina mūsų šalies laisvę ir nepriklausomybę.

 

Argi gali būti kitaip? Skinhedų subkultūrai simpatizuojantys neonaciai kariuomenėje atranda sau artimą „patriotizmu” grįstą jėgos kultą, o kariuomenei tokie „patriotai” labai reikalingi kaip klusnūs ir „idėjiškai teisingi” soldafonai. Kariuomenėje be perstojo rengiami vienas už kitą „patriotiškesni” renginiai, o ultradešinieji skinai reguliariai rengia sukarintas stovyklas. Oficiali ideologinė kariuomenės pozicija, pasireiškianti „moralinių, tautinių, patriotinių ir pilietinių vertybių“ demagogija, idealiai dera su skustagavių kareivių, po uniforma slepiančių tatuiruotas svastikas ir laisvu nuo tarnybos laiku kumščiai kovojančių už „savo tautos viršenybę”, idėjomis.

 

Todėl nekeista, kad skustagalviai kartas nuo karto praktiškai įtvirtina savo „karinę parengtį“ mėtydami dūminius užtaisus į užsieniečiams priklausančias užeigas ar kitaminčių sueigas. Nieko keista ir tame, kad panaši kariuomenės ir ultranacionalistų ideologija susivienija gatvėse.

 

kariai ir neonaciai

 

Pvz., kariuomenė ir neonaciai šių metų birželio 21 d. kartu minėjo 1941 m. birželio sukilimo metines. Vienoje kolonoje Vilniaus gatvėmis žygiavo ir uniformuoti kariai, ir žalius raiščius ant „bomberių” užsirišę neonaciai. Panašu, kad tokių bendrų akcijų ateityje pamatyime ir daugiau.

 

Antifa.lt

2011 09 27

 

Komentarai  

 
0 # ;Rabarbaras Y-m-d H:i
Raganų medžioklė.
 
 
+1 # pagarbakkk Y-m-d H:i
pagarba sitiems kareiviams. Te Dievas laimina ju tarnyba Tevynei
 
 
0 # trumpai tariantjonas kareiva Y-m-d H:i
meška su lokiu - abu labu tokiu... peržiūrėjau birželio sukilimo eitynių nuotraukas... apėmė negera nuojauta...
 
 
0 # hm.Noris Y-m-d H:i
jaigu ne jie! tai kas musu Tevyne gins? Lenkai, Rusai gal Lietuvos geju lyga o gal lansbergeris su skripke? ha?
 
 
+1 # :Dwohaha Y-m-d H:i
pagarba "neonaciams". nu pirmyn dabar blusiai, apkaltinkit valdzia fashizmu :D
 
 
0 # o galjello biafra Y-m-d H:i
2 noris: kaip viena grupė dainavo: "sulenkėjęs lietuvis neis tautos gint..". Žvairiojo ir nupenėto švepliaus iš invalido vėžimėlio niekaip neiškrapštytum to padaryt, tai ir išeina, kad gins tokie, kurie yra priesaikę tai daryt.
pinčiui - Lietuva prieši valstybių, kurias kėtintų pulti ginklu, neturi. O valstybių, kurioms labai rūpi jų tautiečių socailinė padėtis Lietuvoje, ir esant progai nevengia Lietuvai įgelti, o pas save namie ir agituoja jėga su mumis susidoroti, turime. Kaip tokiu atveju elgtis? Tegul žudo? O gal tegul kas nors gina? O gal ne tik savo kiemą apžiūrinėkit, bet pažiūrėkit kas dedasi ir kitur? Tikras šovinizmas kyla visai už sienos?
Kodėl apie tai nediskutuojat?
 
 
0 # raganų medžioklėšiaip žmogas Y-m-d H:i
Gerbiamieji, ar Jums neatrodo, kad kiekvienas ant savo kūno gali tatuiruotis tai ką nori? Ir to negalima priskirti simbolikos naudojimui? Ar Jums reikia pateisinti savo grupelės egzistavimą sukuriant problemą, o po to ją sprendžiant? Jei jau kareiviai negali tatuiruotis kaip nori, tai gal dar pradėkite tikrinti ar jie su moterimis nemiega fašistiškai?
Cituoju: "Taigi antifa.lt fotografijų inicijuotas skandalas jokių vaisių neatnešė." Viskas teisingai, jis ir negalėjo atnešti jokių vaisių, nes muilo burbulas negali būti pučiamas iki begalybės - jis sprogsta... O šiaip, nors LT armija tai daugiau suaugusių vaikų žaidimas karą, bet bent jau dėl šito dėmesio nekreipimo į idiotiškus kaltinimus ir reikalavimus LT armijos vadovybė nepasišiukšlino ...
 
 
0 # keli pavyzdžiaiantifa.lt Y-m-d H:i
2006 m. rugsėjo 7 d. Belgijos policija suėmė 17 neonacistinės organizacijos „Bloed Bodem Eer en Trouw“ („Kraujas ir garbė“) narių, iš kurių 10 tarnavo Belgijos kariuomenėje. Tyrimas buvo pradėtas 2004-aisiai, kai antifašistinis Belgijos portalas „Blokbuster“ paviešino keletą ginkluotų neonacių fotografijų.

2008 m. sausį kilo skandalas, kai visuomeninė Izraelio organizacija „Dmir“, tirianti antisemitizmo atvejus, kreipėsi į Izraelio kariuomenės štabo viršininką generolą pulkininką Gabį Aškenazį atviru laišku, prie kurio buvo pridėtos šios šalies kariuomenėje tarnaujančių neonacių nuotraukos.

2009 m. lapkričio mėn. už nacistinę simboliką iš tarnybos buvo pašalinti trys NATO pajėgose Afganistane tarnavę čekų kariai. Leitenantas Janas Čermakas – greitojo reagavimo grupės vadas Afganistano Logaro provincijoje – buvo papuošęs savo šalmą SS tankų divizijos „Hohenstaufen“ emblema, o seržantas Hynekas Matonoha – SS baudžiamojo būrio „Dirlewanger“ ženklu. Čekijos gynybos ministras nedelsiant pašalino abu karius iš tarnybos, nors anksčiau jie buvo apdovanoti garbės ordinais. Karti su jais iš karinės tarnybos buvo atleistas ir Lukašas Sedlačekas – vienas iš neonacistinės grupuotės „Baltasis teisingumas“ („White Justice“) įkūrėjų. 2010 m. vasarį iš tarnybos atleistas dar vienas Čekijos kareivis, ant rankos išsitatuiravęs SS šūkį „Meine Ehre heisst Treue“ („Mano garbė yra ištikimybė“).

http://antifa.lt/post/8340042728/neonaciai-kariuomeneje-keli-pastaruju-metu-skandalai
 
 
0 # šiaip žmoguiantifa.lt Y-m-d H:i
Keturi vilniečiai - Vytautas „Nemcas“ Rygertas, Paulius „Pecia“ Peciulevičius, Vitalijus „Jdie“ Proniušinas ir Vytautas „Stiopa" Stepanauskas - dalyvavo nazi-skinų judėjime nuo pat jo pradžios: ir "Nacionaliniame fronte", ir „Blood&Honour Lietuva", ir "Autonominiame pasipriešinime".

Visas dvyliktukas - Ernestas Kusinas, Kęstutis Nedzinskas, Antanas Poškus, Benas Šimkus, Vytautas „Nemcas“ Rygertas, Paulius „Pecia“ Peciulevičius, Vitalijus „Jdie“ Proniušinas, Vytautas „Stiopa" Stepanauskas, Tadas Dapšys, Giedrius „Ragas“, Saulius „Mongolas“, Adas Vidžiūnas (na, gal išskyrus panevėžietį E. Kusiną) - vienas kitą pažįsta ir koordinuoja savo veiksmus. Praktiškai visi yra "Autonominio pasipriešinimo" šal;ininkai. Taigi jie priklauso tai pačiai organizacijai, nors ir neformaliai.
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
virai ka darisim???? reike eity ir kovoty!!!! kas su manym??
 
 
0 # :Dneonacis Y-m-d H:i
uj kaip juokingai gavosi cia :D
 
 
0 # DEBILIŠKA PROPOGANDAJUOKINGA Y-m-d H:i
Eikit nx su savo propoganda ir neklaidinkit žmonių, ČIA NE KARIAI, O JAUNIEJI ŠAULIAI, o tai ne kariuomenė, nors irgi teisingai daro, kad mini SUKILIMO PRIEŠ OKUPACINĘ TARYBŲ VALDŽIĄ metines. Nekraipykyt istorijos deglosios.TFU