Vorų stiklainio kronikos (3). Violetinis deja-vu
politika

violetine minia0     Ir kas gi, stebėdamas, kaip tuštėja žymiausias Lietuvos patvorys, galėjo pagalvoti, kad jis ir vėl bus „apgyvendintas“. Neįtikėtina, tačiau rinkimai tapo puikia proga surinkti į krūvą jau beišsikvepiančią violetinę minią. O ar galėjo būti kitaip?

     Palikime ramybėje rožančiais ir šventosios Dvasios, t.y. šventojo Drąsiaus, atvaizdais apsiginklavusius naujojo tikėjimo adeptus. Ir pažiūrėkime į tuos, kurie daugiau žino, dažniau mąsto ir turi savų planų.

     Egzistuoja paplitusi nuomonė, kad valdančiajai grupuotei, klasei ar vienasmeniam diktatoriui nepriimtinas joks neformalus pilietinis aktyvumas. Anaiptol – valdančiųjų ramybę kaip tik ir užtikrina kontroliuojamas bruzdėjimas bei tinkamai parinktas priešas. Istorija jau matė ir „vandenį nuodijusius žydus“ ir „užsimaskavusius liaudies priešus“ . Argi įelektrintos minios pyktis anuomet sudrebindavo sostus? Atvirkščiai – „gelbėtojais“ apsimetę įvairaus plauko vadukai tik sustipėdavo. Na ir kas, kad karas, maras, badas – juk kalti ne kalti, o tie užsimaskavę priešai.

     Ko gero, nereikia priminti, kad sunkmečio laikotarpiais ir būdavo skelbiami didžiausi „priešų“ paeiškos vajai. Negi valdančioji grupuotė pripažins, kad didžiausia kenkėja yra ji pati?

     Užpuolė maras – vadinasi, žydai apnuodijo vandenį. Užklupo nederliaus metai – raganos kaltos. Mokesčiai didėja – kalta krizė, tarytum toji krizė būtų antgamtinių jėgų turinti būtybė, deginanti pinigus ir tuštinanti aruodus. Ne valstybė skriaudžia piliečius, o keista būtybė vardu Korupcija apkrėtė biurokratus, ir jie – balti bei pūkuoti – kenčia nuo jos negalėdami pasipriešinti. Taip ir sukosi ratas nuo pogromo iki pogromo, nuo autodafės iki autodafės, nuo rinkimų iki rinkimų.

     Be abejo, kad minia netyčia nenušluotų vedlių, reikia tinkamai išugdyti minios imlumą tam tikroms idėjoms ir laiku užkirsti kelią erezijoms. Tam reikalui pasitelkiamos dvi priemonės: propaganda ir cenzūra. Nors šiandien nei vienos, nei antros iš pirmo žvilgsnio galime ir nepastebėti, bet tai dar neįrodo, kad jų nėra.

     Atmetu visas sąmokslo teorijas, bet pripažįstu, kad ir propaganda ir cenzūra yra natūralaus valstybių raidos proceso pasekmės. Jei valstybės pamatas – liberalus, tuomet cenzūra įgauna komercinę išraišką. Kas pelninga, tas ir skelbiama, o kas neatneša naudos – nustumiama šalin. Todėl sunku tikėtis, kad, praslinkus 20-čiai mildažyčių, nomedų ir krivickų metų, daug ką sudomins nesuprimityvinta informacijos apie įvykius. Lietuviškas mažasis Holivodas tenkina ir žiniasklaidos savininkus, ir politinę valdžią, nes kuo stereotipiškiau piliečiai mąsto – tuo lengviau juos valdyti. Taigi minia formuojasi ne patvoryje, o prie TV ekranų. Propagandos reikalas – ją išdažyti valdžiai patogia spalva.

     Tokių dažytojų ne tik atsiranda, bet ir nuolatos daugėja. Negi užmarštyje atsidūrę politikieriai gali paleisti gerą progą priminti apie save? Negali, todėl nuo pat pirmos dienos suko ratus aplink Kauno priemiestį. Tik bėda, kad iniciatyvą savo rankose laiko jau nebe jie, o valdančioji grupuotė. Būten valdantieji geriausiaišnaudojo tragikomišką „pedofilijos“ istoriją, kad nukreiptų į ją visų dėmesį ir išvengtų socialinio sprogimo (kas, beje, jiems pavyko). Kurį laiką stebėję, kaip klostysis įvykiai, šiandien jie jau aktyviai įsiliejo į „violetinio elektorato“ balsų medžioklę.

     „Violetiniai” – puikūs potencialūs rinkėjai. Jie jau įrodė, kad yra visiškai nepavojinti politinei valdžiai – jie nekelia jokių socialinių reikalavimų, jiems nerūpi demokratijos padėtis, jie nenori didesnių pilietinių galių. Puikus nekenksmingos, klusnios ir valdomos minios pavyzdys. Šiandien mes matome Landsbergio, Degutienės ir Grybauskaitės reveransus miniai. Tai jų padėka „violetiniams” už išgelbėtus užpakalius, kurie per krizę galėjo gerokai nukentėti.

     Vitalijus Balkus

     2012 04 04

     violetine minia

 

Komentarai  

 
+7 # Autoriuišiaip žmogas Y-m-d H:i
Žinot, gerbiamasai, tie žmonės, nepriklausomai nuo savo politinių, religinių ir t.t. įsitikinimų parodė, kad jie turi savo nuomonę ir pasiryžę ją ginti turimomis priemonėmis, nekreipdami dėmesio į valdžios nepasitenkinimą , beveik visų „mass media“ priemonių puolimą, įžeidžiančių epitetų jų adresų vartojimą. Ir mano požiūriu tie žmonės kur kas labiau verti pagarbos nei tie, kurie užsidėję pseudointelektu alumo kaukes tesugeba paniekinamai žvelgti į juos... Negi Jūs vis dar nesugebate suvokti, kad visi šie žmonės priešinasi ne tik tos mergaitės paėmimui (šis įvykis – ledkalnio viršūnėlė) , bet pačiai sistemai. Žinoma, jie nekelia sau tikslų sukurti čia ir dabar „šviesų anarchistinį rytojų“, nes jiems jis nereikalingas. Apsižvalgykite aplinkui net ir radikaliausi anarchistai, nepriklausomai nuo savo deklaruojamų vertybių, bendrai paėmus, tenori vieno – kad jie jaustųsi saūgųs, saugios būtų jų šeimos, artimieji. Į saugumo sąvoką čia įeina ir poreikių (tiek pirminių, tiek visų kitų) tenkinimas – valgis , stogas virš galvos, sąžinės laisvė ir t.t.
Žinoma, niekas nedraudžia Jums svajoti apie visuotinę anarchistinę revoliuciją, tik kad nei viena revoliucija, kiek man žinoma, dar neatnešė norėto rezultato. Permainos pirmiausia turi vykti žmogaus galvoje, ir jos turi prasidėti pačiam mąstant, o ne klausantis visokių liberalistinių, anarchistinių, komunistinių, etc. bylotojų. Kaip matyti iš šio rašinėlio, Jūs pats dar nesugebat suvokti vieno dalyko – šie žmonės taip elgiasi SAU ir dėl SAVĘS. Kai žmonėms nusibos valstybė, valdžia ir panašūs konstruktai, jie viso to atsisakys be Jūsų ir visokių anarchistinių (liberalių, socialistinių, komunistinių ir pan.) teorijų. Kaip pasakė vienas gan protingas žmogus – Žmogus visada viską daro DĖL SAVĘS ir tik dėl savęs. Žūdamas kare, jis taip pat žūsta dėl savęs – dėl savo įsitikinimų (Kočerginas). Tai va...
P.S. (tiem kas supranta rusiškai): „Итак, будем надеяться, что наша совесть не слишком часто вводила нас в заблуждение, и то, что живет в нас, по-отцовски простит нам те ушибы, которые мы - время от времени, вольно или невольно - оставляли на ребрах ближних. Но, конечно, и эта надежда, как и всякая надежда, тщетна, и нам следует выполнять наш долг в меру нашего понимания, не беспокоясь, простят нас в конце концов или не простят. Остальное - энтропия.“
(Игорь Дьяконов. Киркенесская этика)
 
 
0 # O kas ne taip?Zmogui Y-m-d H:i
Na pasibaigs sita istorija ir ka visi pradesime gyventi ilgai ir laimingai? Pasodins minia i sosta Matuleviciu, Varkala, Venckiene ir lauks stebuklo? O jei stebuklas neivyks geriau negyvensime ir nebus kaip siuos is sosto iskrapstyti tai ka vel i kita patvori? Tik sie manau kito patvorio neleis.
Trupiau tariant kol is galvos neissimusi vergiska poziuri iki tol dulkins tave visi kas netingi o tau teliks miniose trypcioti .
 
 
-2 # viskas taipšiaip žmogas Y-m-d H:i
Labai teisingai pastebėta:"... kol is galvos neissimusi vergiska poziuri iki tol dulkins tave visi..." Kol neišsimuši - pats neišsimuši, o jei neišsimušinėji to požiūrio, reiškia viskas tau O.K. ir tave tenkina tavo gyvenimas. Pasikartosiu: kai žmogams nusibos (ar pakankamai užp..s), tada jie kažką pradės keisti be mesijų.
 
 
0 # NeitiketinaNeitiketina Y-m-d H:i
Pasirodo ant sprando pasisodinti naujus reksnius yra vergo ismusimas is galvos. Is uzmarsties islingo visi medelinskai su matuleviciais ir ozolu , kurie budami vadzioje nixuja doro nenuveike uz ka galiausia buvo is valdzios ismesti, ir patvoriniai vel pasiruose ant savo sprando juos valdzion nesti.Na ar cia protaujantys zmones?
 
 
-3 # Tikrai neįtikėtinašiaip žmogas Y-m-d H:i
Pora klausimų:
1.O tamstelė iš ko nusprendei, kad tie tavąją terminologiją naudojant "patvoriniai" taip jau ir nusprendė šituos personažus nešti ant savo sprando?
2. O ką tokius tamstos nuomone reiktų kartis ant sprando?
Valdžia, kad ir kokia ji būtų niekada nebus gera - taigi vienintelė gera valdžia - jos nebuvimas. Tai eik ir kurk, tokią valdžią (jos nebuvimą), kuri tau bus gera, o nesėdėk prie kompiuterio. Jei supranti rusiškai - paklausyk teksto : http://www.youtube.com/watch?v=Hn79dx1XMRA&feature=related Nepažįstama situacija?
 
 
+2 # >šiaip žmogasUpe Y-m-d H:i
Pritariu. Labai netgi pritariu.
 
 
+3 # >šiaip žmogasUpe Y-m-d H:i
"Ir mano požiūriu tie žmonės kur kas labiau verti pagarbos nei tie, kurie užsidėję pseudointelektu alumo kaukes tesugeba paniekinamai žvelgti į juos... "

Labai teisingai.
 
 
-2 # Upei+ Y-m-d H:i
Aferistus dievinantys bepročiai niekada neverti pagarbos. Kol neperžengė tam tikros ribos, jie gali būti verti užuojautos... bet ne daugiau.
 
 
-2 # ATS: Vorų stiklainio kronikos (3). Violetinis deja-vuZarina Y-m-d H:i
pisvaikiu nuomone niekam neidomi. balkau , uzuot gaises- pamokink ziobiene su stanke atskirti lytines angas nuo burnos, nes sios protaujancios isgamos to neskiria ir viesai girias.
 
 
-1 # šiaip žmogui+ Y-m-d H:i
Gal būsi toks malonus ir paaiškinsi, kokiu būdu eiliniai violetiniai ligoniai iš totalitarinės Venckienės liudytojų sektos kovoja "sau ir dėl savęs". Nes aš to niekaip nesuprantu.
 
 
+1 # +'suišiaip žmogas Y-m-d H:i
Pabandysiu: jie kovoja už tai, kas jų įsitikinimu yra teisinga. Ir jie kovoja - čia ir dabar, naudodami priemones kurias turi, o ne tik bando pilti per internetą pamazgas ant visų, patogiai sėdėdami namie ir piktindamiesi "Koks blogis yra valdžia apskritai ir LT valdžia konkrečiai". Tai jeigu kažkas netinka (valdžioje, santvarkoje, valstybėje) - eik ir daryk ką nors, o ne postringauk atsisėdęs prie monitorių. Suprask vieną paprastą dalyką - tokio dalyko kaip altruizmo ir egoizmo opozicijos paprasčiausiai nėra - žmogus visada viską daro tik dėl savęs. Pabandysiu duoti pavyzdį: tu eini gatve ir matai elgetą - jei tu jį sušelpei - tu tai padarei tik dėl to, kad tu pats (-i) taip užsimanei ir tau nuo to geriau, nes tu padarei tai ką norėjai, taigi tu apsielgei egoistiškai - "dėl savęs". O kad šitas tavo poelgis turėjo teigiamų pasekmių kitam - tai jau šalutinis rezultatas. Pabandyk šituo klausimu pagalvoti be emocijų, ir logiškai viskas labai aiškiai susidėlios...
P.S. Pabandyk pasiskaityti Stirnerio "Vienintelis" (Max Stirner "Der Einzige und sein Eigentum").Ten viskas labai prieinamai paaiškinta (internete, manau, rasi įvairiomis kalbomis).
 
 
+3 # hm+ Y-m-d H:i
Bet juk didelė dauguma kedofilų apsiriboja tuo, kad lieja internetuose pamazgas ant "pedofilų" (kedofilų žodyne pedofilu vadinamas kiekvienas, kuris nėra kedofilas) ir fantazuoja apie tai, kaip juos kars, šaudys, degins ir kankins. Jei būtų kitaip, tai į Venckienės patvorį dramatiškiausia is momentais susirinktų ne po šimtą kitą nedrąsių bobučių ir proto vargetų, o po keliolika tūkstančių ginkluotų ir sužvėrėjusių budulių. Laimei, kol kas taip nėra.
Visa kita yra kažkokie pafilosofavimai visai ne į klausimo temą. Bet vis dėlto išduosiu tau vieną "didelę paslaptį": iš vaiko amžiaus išaugęs žmogus jau turėtų suprasti, kad daryti kažką todėl, kad tu taip užsimanei ir "tau nuo to geriau", ir daryti kažką dėl savęs, dėl to, kad tau iš tiesų būtų geriau - tai du labai skirtingi dalykai. Priešingu atveju tarp opiatinio narkomano ir savo sveikata aktyviai besirūpinančio žmogaus nebūtų jokio skirtumo, ir tarp aferistų nuolat "išdūrinėjamo" "locho" ir savo materialinę gerovę aktyviai kuriančio patyrusio vertelgos irgi nebūtų jokio skirtumo. O skirtumas yra.
 
 
+2 # +'suišiaip žmogas Y-m-d H:i
Pradžiai pora klausimų: 1. Pats ten ("patvory") buvai, kad nusprendei, kad ten renkasi tik bobutės ir proto vargetos? Ar apie tai nusprendei pažiūrėjęs taip nekenčiamos korporacinės žiniasklaidos reportažus? 2. Kokiais kriterijais vadovaudamasis nusprendei, kad susirinktų ginkluoti "buduliai"? Tais pačiais kaip ir dėl bobučių? Stengiuosi , kiek sugebu, būti nešališkas šitos epopėjos dalyvių atžvilgiu, tačiau visa marazmų virtinė (idiotiškos pagrindinių bylos figūrantų mirtys, tempimas, kretiniški, prasilenkiantys su bet kokia logika teismų sprendimai ir dar daug visokių idiotizmų) verčia manyti, kad visgi tie tavo vadinami „kedofilais“ žmonės teisūs ir jie gina tą savo teisybę. O kad neginkluoti tas gerai, bo kitu atveju represinės struktūros turėtų pretekstą pasireikšti labai intensyviai... Dėl tavosios „didelės paslapties“ – žmogau, abu ir „lochas“ ir „patyręs vertelga“ vadovaujasi tuo pačiu tikslu – gerove sau, nes jiems kiekvienu momentu atrodo priimtinas toks elgesys, kaip jie tuo konkrečiu momentu elgiasi. Kad skiriasi rezultatas – čia jau kitas klausimas. Kiekvienas žmogus kiekvienu gyvenimo atveju elgiasi taip, kaip jam tuo momentu atrodo geriau. Galima būtų aiškinti smulkiau, bet atleisk, labai tingiu minkyti klaviatūrą...
P.S. Cituoju:“ ...iš vaiko amžiaus išaugęs žmogus jau turėtų suprasti...“. Jo, žinai, man tavęs truputį gaila... Žmogau, visą gyvenimą išlikti vaiku yra didelis ir ,kaip bebūtų gaila, daugeliui nepasiekiamas menas.
 
 
0 # ATS: +'suiApie patvori Y-m-d H:i
Visi kas turejo "garbes" FB tureti violetiniu draugu zino kas tai per buduliai. O kur dar tokios salies masto izimybes kaip Kersys ir visa chebra banditeliu. O kur dar zinomi shizikai kaip Lukosevicius , Burlega , Mazit ir t.t.
Butu sveikas pradas niekas apie minia nekalbetu bet kai tarp bukaprociu ir ligoniu paskutniai normalus zmones pasimeta tai nera ko stebetis kad patvoiniais vadina.