Lietuva džiaugiasi NATO, Europa skanduoja NATO GAME OVER (video)
politika
      Šiandien, kovo 29 d., sukanka lygiai ketveri metai, kai Lietuva įstojo į NATO. Lietuvos piliečiai kariauja Kosove ir Irake, palaiko NATO šalių okupacinį režimą ištisoje Afganistano provincijoje. Lietuva prisideda ir prie šio karinio aljanso greitojo reagavimo pajėgų. Ketvirtųjų Lietuvos įstojimo į NATO proga Lietuvos žmones pasveikino LR Prezidentas Valdas Adamkus: „Švęsdami narystės metines džiaugiamės galėdami kartu su bendraminčiais gyventi laisvoje bendruomenėje ir kurti saugią ateitį“.

      Tuo tarpu Europos pacifistai nei džiaugiasi, nei švenčia. Jie su nerimu laukia balandžio pirmosiomis dienomis Bukarešte įvyksiančio svarbaus NATO šalių valstybių vadovų susitikimo, kuriame bus svarstomi tolimesnės NATO ekspansijos klausimai. Ir šį susitikimą pasitinka masiniais protestais. Štai prieš keletą dienų, kovo 22-ąją, apie 1000 aktyvistų iš 17 Europos šalių atvyko į Briuselį, kur įsikūrusi NATO būstinė, kad surengtų antikarinę protesto akciją NATO GAME OVER, skirtą liūdnai 5-erių metų karo Irake sukakčiai paminėti.

      Po pietų atskiri taikių aktyvistų būriai bandė prasibrauti į spygliuotomis vielomis saugomą NATO būstinės teritoriją netoli Briuselio. Raitoji policija juos pasitiko su šunimis, vandensvaidžiais ir ašarinėmis dujomis. Suimta apie 500 aktyvistų. Nepaisant to, apie 50 pacifistų pavyko patekti į karinę bazę ir laikinai užblokuoti jos veiklą.

      Siūlome pasižiūrėti 3 dalių vaizdo medžiagą: agitacinį vaizdo klipą, reportažą iš veiksmo vietos ir filmuotą medžiagą iš kalėjimo, į kurį po akcijos buvo nugabenti aktyvistai.

      anarchija.lt
      2008.03.29


                                                          NATO GAME OVER vaizdo klipas (02:30)

                        Get Adobe Flash player

                                                  Tiesioginio veiksmo akcijos reportažas (02:01)


                        Get Adobe Flash player

                                                           Akcijos AFTERPARTY kalėjime (01:34)

                        Get Adobe Flash player


 

Komentarai  

 
0 # taip....EA Y-m-d H:i
fuck NATO.

o jei atvirai, tai Gruzijos ir Ukrainos užsienio politikos prioritetai yra integracija į transatlantines gynybos struktūras, t.y į NATO.Tokiu būdu šios dvi valstybės gaus paramą ir tvirtą užnugarį nuo Didžiosios kaimynės Rusijos ambicijų,vykdom o politinio ir energetinio spaudimo.
Ne paslaptis, kad NATO plėtra ir slinktis į Rytų Europos frontą provokuoja konfrontaciją su Meška, sudaro konjunktūrines prielaidas santykių tarp Rytu ir Vakarų atšalimui.Daug kam tai nė motais, nes visi palaiko Gruzijos ir Ukrainos siekį integruotis į Nato "klubą", bet nežinia kaip reaguos į šį spektaklį Rusijos politinė viršūnėlė su Putinu ir jo marionete Medvedevu priešaky.Baisia usia bus tada, kai valstybių raketiniai užtaisai bus nukreipti vienas į kitą.

Gaila, kad aktyvistų,pacif istų balsai nepatenka Dievui į ausį, o pasiklysta tyruose.