NATO samitas Bukarešte: pirmosios represijos (video)
politika
      Šiandien, balandžio 2 d., 19 val. Rumunijos sostinėje Bukarešte oficialiai prasidėjo NATO viršūnių susitikimas, kuriame bus aptartas naujų narių - Albanijos, Kroatijos ir Makedonijos - priėmimas į NATO ir dviejų šalių - Ukrainos bei Gruzijos - prisijungimo prie NATO galimybė. Susitikime dalyvauja ir Lietuvos prezidentas V. Adamkus.

      NATO šalių lyderiai susitikimą pradėjo vakariene, per kurią aptarė aljanso plėtros klausimą. Tuo metu juos sauganti tūkstantinė policijos armija gatvėse gaudė pacifistus ir anarchistus, kuriems pavyko prasiskverbti pro budriai saugomas Rumunijos sienas ir atvykti į sostinę.

      Prieš NATO viršūnių susitikimą Rumunijos prezidentas Traianas Basescu pasirūpino, kad parlamento rūmuose būtų sutvarkyti tualetai, Bukarešto gatvėse išnaikinti palaidi šunys ir į šalį įleista kuo mažiau antiglobalistų. Be to, laikraščiui „The Financial Times” jis užtikrino, kad „Rumunijoje NATO samito metu bus galima rengti taikias protesto akcijas”. Kol NATO vadai vakarieniavo, tokios protesto akcijos ir buvo surengtos. Tačiau filmuoti šių protestio akcijų vaizdai liudija ne ką kitą, o prezidento melą patvirtinančias brutalias policijos represijas.

      anarchija.lt, 2008.04.02.                      Get Adobe Flash player 

 

Komentarai  

 
0 # .RB Y-m-d H:i
Policijos kiaulė visur yra kiaulė. Nors šiuo atveju dar nieko baisaus. Tik elementarių žmogaus teisių pažeidimai, šūdinas galios demonstravimas ir truputis batų trepsėjimo.
 
 
0 # Tsakantpompa Y-m-d H:i
Jeigu šis video būtų parodytas Adamkui ir būtų pareikalauta iš jo komentaro:

"Aš artimiausiu metu išsiųsiu laišką Rumunijos presidentui ir pasiteirausiu ar su sulaikytaisiais asmenimis elgiamasi tinkamai ir kotėl jie sulaikyti. Aš asmeniškai manau, tsakant, kad jie buvo sulaikyti norint apsaugoti NATO viršūnių susitikimą nuo teroristinių išpuolių."
 
 
0 # skeevaldas Y-m-d H:i
o jei manęs paklaustų tai aš pasakyčiau, kad ten susirinkusius NATO šalių lyderius reikėjo suimti ir teisti, bo likę laisvėje jie žiūrėk vėl kokią nors šalį sugriaus.