Gazos skerdynių krauju suteptos ir Europos rankos: jungtinis Italijos ir Pietų Afrikos anarchistų pareiškimas
politika

palestinos kovotojai

      Jau šimtai mirusiųjų ir tūkstančiai sužeistų yra paaukoti ant sionistinio fundamentalizmo altoriaus. Kiekvienos ES šalies užsienio reikalų ministrai kalba apie „perdėtą“, bet „teisėtą“ Izraelio reakciją, iškraipydami tikrą situaciją: versti Izraelį, šalį agresorę, auka gali tik cinikas iliuzionistas.

 

Tarsi jie būtų pamiršę, kad Gaza – vienas tirščiausiai apgyvendintų pasaulio regionų, kur gyvena maždaug pusantro milijono gyventojų, kurių pusę sudaro vaikai – metų metus kenčia nuo totalinio embargo įvairioms prekėms, tarp kurių – vaistai ir būtini reikmenys. Embargą remia visas „civilizuotas“ Vakarų pasaulis, jį Izraelis ir Vakarai primetė dėl „Hamas“ pergalės rinkimuose. Tarsi būtų pamiršę, kad „Hamas“ kažkada rėmė Izraelis, norėjęs įgyti sąjungininką kovoje su Palestinos Išsilaisvinimo Organizacija.

 

Nepaisant šešerių mėnesių paliaubų, embargas nė trupučio nebuvo sušvelnintas, nė viena Vakarų galybė nesivargino siūlyti jį švelninti. Izraelio Valstybė grįžo prie savo Gazos ir Vakarų kranto kontrolės strategijos. Visose beprasmėse, veidmainiškose Europos taikos deklaracijose sistemingai pamirštama pažymėti, kad jau 60 metų Izraelis nerūpestingai pažeidinėja JT rezoliucijas, toliau vykdo karinę teritorijos okupaciją, kasdien plečia savo kolonijas Palestinos žemėje, stato sienas, atskiriančias ištisus miestelius, kliudo milijonams pabėgėlių grįžti į savo žemę, naikina alyvų giraites ir užmušinėja galvijus, kasdien žemina visus, kurie mėgina peržengti atskirties sienas, norėdami važiuoti į darbą, ligoninę ir mokyklą.

 

Jie nuslepia tai, kad paliaubas lapkričio 4 nutraukė Izraelio Valstybė, kai jos armija nužudė 22 metų amžiaus „Hamas“ kovotoją.

 

Jei nekreipsime dėmesio į veidmainiškas pacifistines deklaracijas, kodėl praktiškai visos Vakarų šalys remia tokią agresyvią Valstybę – karo sukėlėją?

 

Kad suinteresuotos JAV, abejonių nekyla. Taip elgtis verčia ne tik svarbi strateginė ir teritorinė partnerystė tarp Izraelio ir Amerikos imperialistų Artimuosiuose Rytuose, bet ir galingi žydų kilmės JAV ekonomikos lobistai, pakankamai stiprūs, kad turėtų darytų įtaką JAV užsienio politikai.   

 

Europa jau iš dalies tapo vieninga dėl užsienio politikos ir galbūt žaidžia aktyvios diplomatijos korta, siekdama stiprinti savo įtaką Viduržemio jūroje ir įspėti JAV, kad jos Mare Nostrum (taip romėnų buvo vadinama Viduržemio jūra) negali elgtis kaip tinkamos. Bet nereikia pamiršti, kaip pardavinėjami ginklai – tai Valstybės visada slepia po „valstybinių paslapčių“ paklodėmis, tuo tarpu slapčia remiamos ginklus gaminančios ir sistemą palaikančios kompanijos. Apie šiuos verslus niekad neteikiama informacija. Visada smagu pardavinėti ginklus priešingoms stovykloms, kol jos jums už tai moka. Pavyzdžiui, Italija yra viena iš didžiausių ginklų tiekėjų Iranui ir Libanui, bet taip pat metų metus rėmė ir Izraelį. Kitos Europos šalys elgiasi taip pat.

 

Palestina ciniškai naudojamasi kaip bandymų aikštele naujoms mirtį nešančioms technologijoms, skirtoms „miesto karui“. Tuo suinteresuotos visos ginklų kompanijos iš JAV, Izraelio, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos ir t.t.

 

Tai niokojama šalis, kur vyrai, moterys ir vaikai, žalojami galingųjų karo žaidimų, nebeturi ateities, kur išbandomi nauji ginklai – nuo kasetinių bombų iki urano kulkų, išmėginami pilotų neturintys lėktuvai UAV, tankai, kurių nesugadina minos, šarvuočiai, gaminami Continental Motors (JAV) arba MTU (Vokietija) ir kariaujantys robotai.

 

Visa tai gula ant žmonių pečių. Jie visuomet naudojami karuose tarp Valstybių, o taip pat ir valstybės viduje vykstančioms rietenoms. Taip nutiko ir Izraelyje, kur politinės machinacijos yra susijusios su rinkimine kova, viena vertus, tarp „erelių“ Kadima, atsakingų už kai kuriuos ekstremalius išpuolius, pavyzdžiui, planus evakuoti Gazą ir „balandžius“ vaizduojančios Darbo partijos, kita vertus, tarp dviejų ekstremistinių partijų – Kadima ir Likud.

 

Vienintelė reali emancipacijos perspektyva glūdi organizavimosi, kurį praktikuoja daug Palestinos miestelių, plėtroje. Jį skatina solidarumas tarp Palestinos liaudies komitetų ir tokių iniciatyvų, kaip "Anarchists Against The Wall", į kurias įeina viso pasaulio internacionalistai ir prieš sionistus nusiteikę izraeliečiai. Jie dažniausiai taikiai kovoja prieš arogantiškus žydus kolonistus ir juos remiančią armiją. Ir tai – šansas, kad tuose miesteliuose bus pasirinktas ne teroristinis "Hamas", o kitas kelias.

 

Anarchistai ir libertarai smerkia naujakurių sionistų kolonializmą, o taip pat imperializmą ir fundamentalizmą, prislegiančius laisvą ir išdidų žmogų. Mes ir toliau remsime ir reikšime solidarumą Palestinos žmonėms, apsisprendusiems kovoti, nes esame įsitikinę: jei jie gali išsilaisvinti iš valstybinės oligarchijos piktadarybių, tai visi dirbantieji žmonės gali pradėti tikėtis išdidesnio gyvenimo.

 

Komunistų anarchistų federacija (Italija)

Zabalaza anarchistų komunistų frontas (Pietų Afrika)

 

www.ainfos.ca     

 
2009.01.05.
 

 

Komentarai  

 
0 # žvaigždžių vartaimindangan Y-m-d H:i
ir atsitik tu man taip, kad susišviečia, jog Hitleris turėjo dar labiau pasistengt. iš pažadėtosios šūdo žemės į niekada neturėtus rajonus kaip iš šiknos nagai auga, o europa ir amerika tegul į ritmą ploja, tik gaila, kad per mažai žmonių žūsta- ten gi toks per amžius jų šiukšlynas ir knibždėlynas
 
 
0 # žydai "kariauja" su savo statytiniaisevaldas Y-m-d H:i
tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Hamas nenusisekęs jankių-žydų žvalgybų projektas. Hamas ženkliai susilpnino PIO, iįvėlė palestiniečius į brolžudišką tarpusavio karą... O suirutė kuri tvyro Hamas "valdomam" vakarų krante irgi nieko naujo - JAV apginkluoti islamistai Somalyje įvedė tą patį, tos pačios šalies kelis dešimtmečius ginkluota Alkaida ir Talibanas visai netoli tokio tikslo Afganistane, Amerikiečių ginkluojamos grupuotės įvedinėja panašią tvarką Irake, tik aktyvios ES pastangos užkirto kelią panašiai santvarkai Kosove (beje ten Islamo kovotojus ne tik ginklų ar pinigų siuntomis, bet ir karine invazija parėmė JAV. Man neatrodo, kad Izraelis Gazoje kovoja su Hamas - Izraelis ten naikina palestinos arabus, o Hamas tik patogus įrankis nukreipti dėmesį ir geras sąjungininkas žudant PIO aktyvistus. Kelias dešimtis jų Hamas nužudė šiom dienom, argi tai ne ženklas kad Izraelis ir Hamas toliau bendradarbiauja ?
 
 
0 # nevykėliui ironizuotojuityrinėtojas Y-m-d H:i
Žiūrint kas tas "viskas". Dėl sionizmo triumfo tikrai kalčiausias yra pavydus talmudizmo beždžionautojas Šiklgruberis.
 
 
0 # ir dartyrinėtojas Y-m-d H:i
Nebloga knyga apie tikrąjį sionizmo snukutį: http://www.marxists.de/middleast/brenner/index.htm. Rekomenduoju.
 
 
0 # ta pati temaLukas Y-m-d H:i
galima ir audio paklausyti, laida apie Izraelio/Palest inos konfliktą

http://www.svobodanews.ru/content/transcript/479430.html