Kovo 11-osios neonacių maršo pasekmės: ką daryti, kad žodžiai nevirstų veiksmais?
politika
     Po 2008 m. kovo 11 d. eitynių daug kas tikėjosi, kad iš neonacių gerklių sklidę bjaurūs grąsinimai bus tik žodžiai, kurie niekada nevirs kūnu. Tuo mus norėjo įtikinti tiek patys eitynių dalyviai (Marius Kundrotas „Absurdas ar provokacija. 2008 m. kovo epopėja”), tiek radikalūs profašistiniai judėjimai (VLNDS spaudos tarnybos pranešimas „Vilniaus gatvėmis žygiavo patriotiškas jaunimas”), tiek nacionalistinė ultrapatriotų žiniasklaida (Edvardas Šiugžda „Apie lietuvišką pasaką „Dangus griūva!”), tiek anoniminiai interneto komentatoriai bei neaiškūs neonacių „rėmėjai” (Donatas Puslys, Mangerdas Kastys „Kaip 200 „skinų” pavojų nacionaliniam saugumui kėlė”). Itin atlaidžiai ir geranoriškai fašistuojančių skustagalvių adresu buvo nusiteikę net įtakingiausi Lietuvos politikai  (Romualdas Ozolas „Antirasistinė isterija - blogiausia patarėja”) ir aukščiausi teisėsaugos pareigūnai („Aukštas VRM pareigūnas demonstruoja bejėgiškumą skustagalvių eitynių klausimu”).

     Eitynių dalyvius, organizatorius ir ideologus galima suprasti - jie tik drumsčia vandenį ir mėto pėdas. O kaip pateisinti viešus politikų ir valstybės pareigūnų pasisakymus, kurie tiesiogiai ar netiesiogiai skatina tolesnius neonacių išpuolius? Kaip toleruoti daugybę atvirų ir slaptų maršo rėmėjų, kurie tvirtai įsitikinę, kad Vilniaus gatvėmis žygiavo „Tautos žiedas” ir „Lietuvos ateitis”? Ir kaip gyventi drauge su nemaža dalimi patiklių Lietuvos žmonių, kurie įtikėjo dešimtmečius sekamomis  pasakomis apie patriotiškumą ir lietuvybės saugojimą?

     Tenka pripažinti, kad per daug patiklūs, atlaidūs ir tolerantiški buvome visi - nuo prezidento iki panko. Tačiau atlaidūs buvome tik iki šios dienos. Neseni įvykiai nuskaidrino daugelio tautinės propagandos apkvailintų žmonių sąmonę ir nubrėžė storą šių dienų istorijos brūkšnį, už kurio baigiasi neišsemiama mūsų kantrybė ir tolerancija.

     Burtas mestas - ABSTRAKTŪS NEONACIŲ GRASINIMAI VIRTO KONKREČIAIS SMURTO VEIKSMAIS. Prieš savaitę Vilniuje įvykdytas rasistinis išpuolis prieš tamsiaodę dainininkę Berneen Candice Cereska liudija, kad kovo 11-osios maršo dalyviai nuo kalbų jau perėjo prie „darbų”.

                                               

     Vakar, balandžio 17 d., delfi.lt pranešė, kad pasikėsinimo metu kartu su Berneen vaikščiojusi draugė atpažino užpuolikus - IŠ FILMUOTOS MEDŽIAGOS, KURIOJE UŽFIKSUOTA KOVO 11-OSIOS EISENA. Krašto apsaugos savanorė Violeta Iljinych 2008 m. kovo 11 d. žygiavo pirmosiose neonacių maršo dalyvių gretose ir skandavo rasistinius šūkius, o po mėnesio ji su savo sėbrais įvykdė rasistinį smurto aktą prieš kitatautę. Viskas logiška, dėsninga ir aišku - lyg kriminologijos vadovėliuose. 

     Kad panašūs rasistinio ar nacionalistinio smurto protrūkiai nebepasikartotų, siūlome konkrečius aktyvizmo veiksmus:

     1. Panaudoti VISAS įmanomas pilietinės prevencijos priemones prieš VISUS 2008 m. kovo 11-osios neonacių maršo dalyvius. Iškilus nacionalistinio ir rasistinio teroro grėsmei, rengti protesto akcijas ir reikalauti policijos, kad ši paviešintų neonacių pavardes ir fotografijas.
     2. Pilietinėmis iniciatyvomis palaikyti 2008 m. balandžio 7 d. Žmogaus teisių stebėjimo instituto siūlomą įstatymų pataisą dėl neapykantos nusikaltimų pripažinimo baudžiamąją atsakomybę sunkinančia aplinkybe.
     3.  Pilietinėmis akcijomis skatinti Seimą priimti 2008 kovo 26 d. siūlymą dėl LR BK 170 straipsnio („Kurstymas prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę) sugriežtinimo.
     4. Demonstruoti nepakantumą visoms tautinės ir rasinės nesantaikos apraiškoms žiniasklaidoje ir internete. Inicijuoti hakerių atakas prieš nacionalistines interneto svetaines www.lndp.lt ir www.patriotai.lt, kuriose atvirai skelbiami grasinimai kitataučiams.

     Manome, jog šių iniciatyvų šiandien pakaktų, todėl nereikės imtis kraštutinių priemonių - pradėti formuoti ANTIFA savigynos būrius.

     anarchija.lt
     2008.04.18
 

 

Komentarai  

 
0 # wohahahcmokis Y-m-d H:i
"ANTIFA savigynos būrius" - cia tipo sleivus kreivus anarhistus turejo omenyj? :D
 
 
0 # niekšeliams, pasivadinusiems anarchija.lt- Y-m-d H:i
Pagal liaudies kalendorių balandžio 20-ą Adulis verčiasi ant kito šono, o Vasaros 5 pocientams prasideda ligos paūmėjimas.
 
 
0 # su balandzio 20zigmas Y-m-d H:i
sveikinam :-))
 
 
0 # valstybė remia fašistus.evaldas Y-m-d H:i
norėčiau atkreipt dėmesį, kad tarp kovo 11 eisenos dalyvių buvo sukarintos valstybinės organizacijosna rių , taip vadinamų "savanorių", ir ne pirmas kartas kai tos organizacijos nariai pakliūva su kriminalinėm veikom. Deje ir šį kartą institucijos privalančios rūpintis tos organizacijos priežiūra nereguoja niekaip.
Valstyubė ir toliau atvirai fašistuojantiem s asmenims dalina ginklus. Tos organizacijos narė itariama dieną iš rasistinių paskatų sumušė žmogų, veiksmų irgi nera - neva laukia teismo sprendimo, kartu su itariamaja, buvo ir daugiau žmonių, ar ten nedalyvavo daugiau savanorių? Ar jie nebuvo ginkluoti? Kodėl Lietuvos valstybė tokius žmones ginkluoja ir moko kariškų dalykų?
 
 
0 # *Vilma Y-m-d H:i
Jo, naciai ginkluoti...ir beja, jie persekioja ne tik rasistiniu, bet ir ideologiniu pagrindu ,ir lytines orientacijos. Viska reikia ishkelt i pavirshiu.
 
 
0 # perspektyvafrao Y-m-d H:i
kai anarchistai siūlo sugriežtinti įstatymus, nukreiptus prieš kokią nors visuomenės grupę, jie prašo sugriežtinti įstatymus, nukreiptus prieš save.
jei apeliavimai į valdžios institucijas šiuo klausimu turėtų nors menką reikšmę, šio klausimo seniai nebebūtų likę. aš manau, kad tapatinant save su iš apačios kylančiu antifa judėjimu (ką jūs darote naudodami AFA (radikalios, kartais teroristinės antifašistinės organizacijos) logotipą), dera suvokti šio judėjimo skirtumus nuo kitų 'antifašistinių ' judėjimų. kovojimas prieš dešinįjį ekstremizmą apeliuojant į valdžią labiau primena konservatorius, susirūpinusius švarios tautos įvaizdžiu ir 'sveiku' patriotizmu, nei anarchistinę perspektyvą šiuo klausimu.
 
 
0 # hmzfg Y-m-d H:i
o ar jus nesusimastot, kad po fashiu greitai gali ateiti eile ir anarchistams/pa nkams/etc? manau kad zhiurint ish "normaliu" zhmoniu ir valstybes tashko, jus galit pasirodyti esantys ne mazhesne gresme negu fa.o tada kas?
 
 
0 # noriu kad valstybė nustotų ginkluoti nacius.evaldas Y-m-d H:i
kol kas valstybė ginkluoja nacius, tokis murza buvo pašalintas iš savanorių tik po to kai teismas jį nuteisė už nelegalių ginklų laikymą, beje per kratas rastos ir ano studijos apie tai kaip organizuoti koncentracijos lagerius ir kankinti žmones, Tokis Razminas pašalintas po ginkluoto išpuolio Rygoje kur bandyta reketuoti verslininkus, "ginklininkų" Maskvyčio ir Rankelės bylos... šios dienos aktualijos kovo 11 maršas ir dainininkės sumušimas, jei juose dalyvavę valstybės militarizuotų struktūrų veikėjai nebaudžiami, gal fašizmas ir fašistų organizuojamas teroras, jau valstybės pozicija? Ir tai jau senai ne teorinis klausimas. Kaip ten Karolis su pričkum sakė "Ginlo kritiką laikas pakeist kritika ginklu " jeigu ką tai tas veikalas berots vadinasi "Vokiečių ideologija.." ir vis dar neuždraustas, nors bibliotekose gal jau i nebier :-)
O į valdžią apeliuot teks kiekvieną kartą kai valstybė ponam teoretikam kels bylas, nors skaičiau čia vieną teoretiką sakiusį kad teisinga nekalbėt nei su policininku nei su teisėju. Aš gi tais klausimais esu opurtunistas ir savo poziciją esu linkęs išdėstyti aiškiai ir pats.
 
 
0 # nesusipratimasfrao Y-m-d H:i
matau, kad neteisingai mane supratote.
kai bėda, didelė ar maža, apeliacijos gali gelbėti svylančias šiknas. bet kiek galima kreiptis į valstybę tokiais klausimais, kuriais valstybė rūpinasi tik tiek, kiek tai susiję su ateinančiais rinkimais? ir kiek galima stebėtis ir kukčioti dėl to, kad valstybė nesprendžia tokių problemų? aš manau, kad ši anarchistinė tapatybė, šiek tiek išskirianti anarchistus nuo valstybininkų, pabrėžia, kad valstybė nesprendžia tokių problemų visai ne dėl to, kad niekas neprašo jų spręsti. valstybė nesprendžia tokių problemų, nes valstybei iš esmės nusišikti, nes valstybė yra nebūtina ir priešiška žmogui, anot anarchistinės antifašistų dalies. tai kam kartoti tą pačią retoriką? čia buvo teorinė to dalis.
praktinė to dalis yra ta, kad apeliuoti į valstybę, kad ši pasirūpintų rasizmo/nacizmo /politinio debilizmo panaikinimu, yra gana juokinga. nė viena valstybė rimtai tuo nesirūpino (o iš tokių nesirūpinimų mes ir pradedame daryti prielaidas, kad valstybei ant žmogaus nusišikt). vėl gi - kai kuris nors kovingesnių antifašistų atsidurs už grotų už tai, kad spirs fiureriui Oduvanui į galvą, apeliacijos įgaus prasmę. bet tik konkrečiais atvejais, kuriuose abstrakcijos kaip 'teisingumas' ar 'lygybė' taps tik pagrindu konkrečios problemos sprendimui.
 
 
0 # afa savigynos buriai :D28 Y-m-d H:i
todėl nereikės imtis kraštutinių priemonių - pradėti formuoti ANTIFA savigynos būrius.

pirmyn, pradekit formuot tuos savo burelius su kasparu priesaky :DDDDD bent idomiau bus
 
 
0 # Viskas okHGS Y-m-d H:i
Visi veiksmai gerai suformuluoti išskyrus hackeriu atakas. Tokio pobūdžio represijos nerimtos. Jos kvailokos.
 
 
0 # HGSPamiršau paklausti Y-m-d H:i
O kaip anarchistai žada įgyvendinti šiuos veiksmus? Ar jie bus siunčiami kokiom nors institucijoms?
 
 
0 # niekšeliams, pasivadinusiems anarchija.lt- Y-m-d H:i
Klaidas pirmiau išsitaisykit, lietuvisai, "pradėti formuoti ANTIFA savigynos būrių", o ne "būrius".
 
 
0 # Dėl eisenostikras lietuvis Y-m-d H:i
Jus pačius seniai reikėjo supakuoti.
 
 
0 # provokacijaksk Y-m-d H:i
po langais radau 'instaliacija' - klozeta su igrūsta savo knyga. simbolių kalba akivaizdus grasinimas. dvasios ligoniai suaktyveja pavasari, pilnaty. atleist jiems, nes nežino, ką daro?
 
 
0 # kunixksk Y-m-d H:i
the failed states / no land for old men (noam‘ui chomsky‘iui)

statistai tolstistai tetolsta
atstu stalinistų stovylos
stovyklos lukoil ir statoil sta-
tus quo it stagnacijos ylos

lai los angelai te kauks akmens
lai kaktusai augs it statulos
sėkmės pasakys senos sakmės
staugs koltai statutai ir stulos

balistai lobistai telobsta
elito apstus skalpų tūris
lai staliai it stoikai blogsta
ir stoja skaptuoti skulptūros

2008 04 17
 
 
0 # uzuzz Y-m-d H:i
nesvarbu..Su Pocium prie aky ar ne jei reiks jungsimies... Tai jok savo egzistencija teisinate agresija ,nereiskia jok tai neva pranasumas...te stosterono perpildyti paaugliai..niek o rimto..
 
 
0 # AFASa†aN Y-m-d H:i
Iš ko būtų sudaryti antifa savyginos būriai? - Apsivalfiavęs kasparas ir neįvykusio gėjų parado dalyviai?
 
 
0 # šiurpulingoji giesmėSubinijus Y-m-d H:i
aš sunerimęs dėl antifa savigynos būrių..
 
 
0 # ta paciaZurnalist Zalgiris Y-m-d H:i
Smirda skaityt!
 
 
0 # paskutinieji 4 komentaraien arche Y-m-d H:i
jukš, fašistuojančios kiaulaitės, į savo fiurerių gardus: vieni - pas Salvį su Puritonu, kiti - pas Žygeivį
 
 
0 # laikyket kelnes sausaievaldas Y-m-d H:i
nacional apsidirbininkai :-)
 
 
0 # pyrstzigmas Y-m-d H:i
pyrst pyrst pyyyyrst nx
 
 
0 # Kovo 11-osios neonacių maršo pasekmės: ką daryti, kad žodžiai nevirstų veiksmais?Išsigandęs nacis Y-m-d H:i
Vaje, kas dabar bus? Kasparas mus puola
 
 
0 # Raudonieji būriaiKarolina Marksienė Y-m-d H:i
Kasparas mušasi ... Mažai kas gali būti juokingesnio už šitą vaizdą.
 
 
0 # shyziko ir paranojiko Adolio palikuonimsVilma Y-m-d H:i
Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis.
 
 
0 # palikuonishahaha Y-m-d H:i
kaip matai- esam ir liksim paskutiniai :-))
 
 
0 # ubermenšaiponiai karolinai Y-m-d H:i
Atleiskite, negerb. ponia, ar tūlas Kasparas mušasi, ar ne, aš nežinau, nemačiau, ale dauguma jūsų parado dalyvių irgi nebuvo kažin kokie švarcnegeriai. Nu nežinau, gal čia jūs esat koks "Švarcnegeris su sijonu", tada persiprašau, bet šiaip tai... Patarimas būtų - neskubėkit juoktis, kad netektų verkt, kaip liaudis sako.
 
 
0 # temaJoe Y-m-d H:i
Ai nepankams kalbet, geriat, vegetuojat, stroikese dirbat ir dar geriat, o poto dar kaukiat kaip viskas blogai...
 
 
0 # eikit nachuiFock Y-m-d H:i
Kacapiškus bybius kraužiantys dalbajobai. Apsišikit besiputodami antifa šudai nachui.