Atnaujinama lietuvių okupacinė kariuomenė Afganistane
politika
       Balandžio 22 d. Alytuje vyks Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės Afganistane septintosios pamainos (PAG-7) karių, išvyksiančių į tarptautinę misiją, išlydėtuvės. Ceremonijos pradžia – 10 val. šv. Kazimiero bažnyčioje Alytuje. Oficiali rikiuotė Alytaus miesto Rotušės aikštėje – 11.30 val. Ceremonijoje dalyvaus karšto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus, laikinai einantis Lauko pajėgų vado pareigas brigados generolas Jonas Vytautas Žukas, kariuomenės padalinių vadai, Alytaus apskrities, rajono ir miesto atstovai, karių artimieji.

       Į misiją Afganistane išvyksta jau septinta lietuvių karių pamaina.- apie 140 karių, daugiausia iš Kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų bataliono, vadovaujamo pulkininko leitenanto Ramūno Barono. Trečdalis karių jau yra buvę taikos palaikymo misijose daugiau kaip du kartus. Dar trečdalis karių į misiją vyksta antrą kartą, likusiam trečdaliui tai bus pirma misija užsienyje. Į pirmą misiją vyksta ir pats vadas.

       PAG-7 pasiruošimas misijai Afganistane prasidėjo Alytuje. Daugiau nei mėnesį PAG-7 kariai dalyvavo individualių įgūdžių atnaujinimo kurse. Praėjusią savaitę baigėsi dar vienas labai svarbus pasiruošimo misijai etapas. Jo metu PAG-7 kariai Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre Nemenčinėje treniravosi su vienu moderniausių taktikos mokymo treniruokliu JCATS (angl. Joint Conflict and Tactical Simulation System), kuriuo imituoti galima iš esmės viską: nuo karinių ir nekarinių operacijų veiksmų iki oro, aplinkos sąlygų ar kario savijautos ir būsenos.

       Paklaustas, kodėl mūsų kariams reikia važiuoti į Afganistaną, kodėl mūsų šalis turi investuoti pinigus į tolimos šalies ūkį, PAG-7 vadas Ramūnas Baronas sakė: „Daliai žmonių Lietuvoje (ypač - prisimenantiems sovietų kariuomenės invaziją į Afganistaną) iki šiol sunkoka suprasti, kad mūsų kariai, vykstantys į Afganistaną, nėra okupantai. Mūsų tikslas - padėti karų nualintam Afganistanui, jo žmonėms atsistoti ant kojų, pradėti kurti geresnį gyvenimą. Lietuva yra prisiėmusi tarptautinius įsipareigojimus ir privalo įnešti savo indėlį į saugumo užtikrinimą pasaulyje“.

       Pagal korporacinės ir valstybinės žiniaskliados pranešimus parengė dp
       2008.04.22

 

Komentarai  

 
0 # va šitamindangan Y-m-d H:i
140 karių- lietuvių siunčiama 'kariuomenė', ir dar 'okupacinė'. o nuo kada čia taip nederamai viskas?
 
 
0 # teisingiauevaldas Y-m-d H:i
teisingiau būtų sakyt, 140 nusmuktkelnių amerikonų pastumdėlių
 
 
0 # nereikia čiatramb Y-m-d H:i
Nereikia čia pūsti burbulo tokio. Lietuvių kareiviai nors ir kareiviai dar tikrai nėra amerikiečių bukumo lygio, o labai dažnai į tokias vietas važiuojantys būna ir normaliai išsilavinę. Kai kurie žmonės iš prigimties visą laiką nori ekstrymo - vieni šokinėja stogais, kiti dykumose šliaužioja.