Užblokuotas Rusijos neonacių tinklapis su būsimų aukų sąrašais
politika
      Vakar, balandžio 28 d., užblokuotas radikalių Rusijos nacionalistų tinklapis, kuriame prieš kelis mėnesius imta viešinti „tautos priešų” sąrašą su konkrečiomis pavardėmis, adresais, telefonais, paso duomenimis, mokesčių mokėtojo identifikacijos numeriais, gyvenamosios vietos aprašymais ir komentarais, kada ir kaip geriausia susidoroti su būsimomis aukomis. Pvz., prie vieno iš Aukščiausiojo teismo teisėjų pavardės pridėta jo namo nuotrauka ir pateiktas prierašas: „Kiemas aptvertas tvora, labai sunku patekti, geriausia tai daryti naktį, nuo vaikų žaidimo aikštelės pusės”.

      „Juodajame sąraše“ buvo atsidūrę Maskvos Helsinkio grupės vadovė Liudmila Aleksejeva, informacinio centro „Sova“ direktorius Aleksandras Verchovskis, „Demokratinės sąjungos” lyderė Valerija Novodvorskaja, „Holokausto“ fondo vadovė Ala Gerber, Maskvos Žmogaus teisių biuro vadovas Aleksandras Brodas, kiti žmogaus teisių gynimo ir antifašistinių judėjimų atstovai. 

      „Panašūs sąrašai buvo publikuojami ir anksčiau. Tačiau šis atvejis yra išskirtinis, nes greta asmenų pavardžių pateikta ir jų asmeninė informacija“ – teigė „Humans Right Watch“ atstovė Tatjana Lokšina. Ji mano, kad radikalai nėra nusiteikę žudyti sąraše esančių žmonių, pagrindinis jų tikslas – išgąsdinti su neonaciais kovojančius asmenis. Tačiau yra ir faktų, kurie liudija priešingai. Prieš 5 metus į panašų sąrašą buvo patekęs akademikas Nikolajus Girenko iš Sankt Peterburgo. Savo akademiniuose veikaluose jis tyrinėjo fašizmą ir dažnai buvo kviečiamas į teismą kaip ekspertas iš rasinių paskatų įvykdytiems nusikaltimams tirti. 2004 metais Nikolajus Girenko buvo nušautas, o jo žudikas nerastas iki šiol. Kelios fašistų grupuotės savo internetiniuose puslapiuose atvirai prisiėmė atsakomybę už šį nusikaltimą.

      Rusijos generalinė prokuratūra išsiaiškino tinklapio kūrėjus ir savininkus tik po to, kai į ją kreipėsi žymūs visuomenės veikėjai. Tinklapis buvo užregistruotas 2007 m. spalio 13 d. Niujorke tūlo Mstislavo Zasekos pavarde. 2008 m. vasario 10 d. jame atsirado subrika „Didžiojo žaidimo aukos” su minėtu antifašistų sąrašu. Tad prokuratūrai prireikė daugiau kaip 3 mėnesių, kad užblokuotų pavojingos informacijos šaltinį.

      „Mano nuomone, internetas turi būti tinkamai reguliuojamas. Fašizmas, pornografija, ginklų prekyba – viskas dabar prieinama itin lengvai. Mes turime galvoti apie kelius, kaip uždrausti nelegalią agitaciją nepažeidžiant žodžio laisvės principo“ – teigė A. Brodas, kurio pavardė viena pirmųjų buvo įtraukta į „juodąjį sąrašą”.

      Pagal www.gazeta.ru parengė dp
      2008.04.29


 

Komentarai  

 
0 # sarasaspufikas Y-m-d H:i
kasparas pocius - sleivas kreivas durnius. sutikus- pist snukin, apmyzt ir padegt. sekmes.
 
 
0 # info apie "sveika kaip ridika" ir grynakrauji PufikaVBS Y-m-d H:i
Pufikas fon Gervald yra austru nacio J.Fritzlio pusbrolis.
Abu del ariju kraujo grynumo megsta sugult su dukterimis priesh tai jas surakine antrankiais.
 
 
0 # :)pufikas juokiasi Y-m-d H:i
absoliuciai nei vienas paminetas dalykas neatitiko tikroves. bandykite dar karta :D
 
 
0 # pufikuiVBS Y-m-d H:i
Pufikai, tavo tikrove - shyzofrenishkos vizijos, kurios pareina nuo grynakraujystes :-) Cia kaip su tais Starfordshyro terjerais...
 
 
0 # :(pufikas verkia Y-m-d H:i
neatspejai vel. as pusiau zydas pusiau negras :sad:(
 
 
0 # pufikui-pofikuiVBS Y-m-d H:i
Pufikai, ash nespelioju, ash diagnozuoju.
 
 
0 # :))pufikas vel juokiasi Y-m-d H:i
aisku:-) siand tu daktaras, rytoj - Napoleonas... :DD. nepamirs vaistuku isgert vakare :DD
 
 
0 # receptas pufikuiDaktaras VBS Y-m-d H:i
Ish tavo Pufikai besikaitaliojan cios nuotaikos (tai pufikas juokiasi, tai verkia)sprendzi ant, tai vaistukus
gert tamstytei reikia:-) Rekomenduoju "Tranksena", gerai trenkia i ribotu pajegumu smegenis:-)
Savo silpnaprociu chebroj busi lyderis, o gal net prasimushi iki kunigaikshcio Gervaldo aukshtumu:-), tu tik pinigu Trnaksenui nepagailek!
 
 
0 # komentatoriamshttp://en.wikipedia.org/wiki/Troll_Internet Y-m-d H:i
do not feed trolls
 
 
0 # riaugtpamaitintas trolis pufikas Y-m-d H:i
pyyyyrst . jus visi debilai. shalom
 
 
0 # durneliuikasparėliui Y-m-d H:i
Kaspariuk ar ne panaši dainelė į tave?
Kreivi šleivi ir kuproti užtai strielbomis ginkluoti,
Visur eina visur lenda viską vagią ką tik randa.
Viską slunkiai prateriotų jei miškinių nebijotų, nes dažnai jiems partizanai gerą "pirtį" iškūrena.
 
 
0 # nesuprantunesuprantu Y-m-d H:i
Rusijo veikia ta pati fašistų partija, o žirinovskio nacionalistų partija - viena opuliariausių. Kaip čia tą užblokavo? Jau tada turėtų ir lietuvių nacių ir anarchistų svetainę užblokuot.