„Pasaulio pramonės darbininkų“ (IWW) konstitucijos preambulė
teorija

iww laukine kate        Dirbančiųjų ir darbdavių klasės neturi nieko bendra. Taikos nebus tol, kol milijonams dirbančiųjų į akis žvelgs alkis ir skurdas, o tai, kas geriausia, gyvenime gaus darbdavių klasę sudaranti mažuma. Kova tarp šių dviejų klasių turi vykti tol, kol pasaulio dirbantieji susiorganizuos kaip klasė, perims į savo rankas gamybos priemones, panaikins darbo sistemą ir gyvens harmonijoje su žeme.

 

Mes matome, kad pramonės valdymą sutelkus į vis mažiau rankų, profesinės sąjungos nebepajėgia kovoti su vis labiau augančia darbdavių klasės galia. Profsąjungos sukuria tokią padėtį, kai tarpusavyje kiršinami tos pačios pramonės šakos darbuotojai padeda darbdaviams vieni kitus triuškinti kovose už aukštesnį atlyginimą. Dar daugiau, profsąjungos padeda darbdavių klasei priversti dirbančiuosius tikėti, kad dirbančiųjų klasė turi bendrų interesų su savo darbdaviais.

 

Pakeisti šias sąlygas ir įtvirtinti dirbančiųjų klasės interesus galima tik tokioje organizacijoje, kurios visi nariai, dirbantys bet kokioje pramonės šakoje, o jei tai būtina – visose pramonės šakose, nustoja dirbti bet kurioje atšakoje paskelbus streiką ar lokautą. Taip skriauda vienam žmogui paverčiama visų skriauda.

 

Vietoj konservatyvaus lozungo „Teisingas uždarbis už teisingą darbą“, mes turime iškelti naują šūkį „Panaikinkime darbo sistemą“. Istorinė dirbančiųjų klasės misija – nusikratyti kapitalizmo. Gamintojų armija turi būti organizuojama ne tik kasdieninei kovai su kapitalistais, bet ir tam, kad gamyba vyktų po kapitalizmo sugriovimo. Organizuodamiesi pramonėje, mes kuriame naujos visuomenės struktūrą senosios visuomenės kevale.

 

Prisijunkite prie IWW šiandien!

 

IWW yra visų dirbančiųjų profsąjunga, profsąjunga skirta organizavimuisi darbovietėse, pramonės įmonėse ir bendruomenėse. Taip bus galima ir pasiekti geresnių sąlygų šiandien, ir kurti pasaulį, kuriame nebus bosų, pasaulį, kur gamybą ir paskirstymą organizuosime mes patys, dirbantieji, atsiliepdami į visos visuomenės, o ne saujelės išnaudotojų poreikius.

 

Mes esame Pasaulio pramonės darbininkai, nes organizuojamės pramonėje – tai yra, užuot skirstęsi pagal skirtingas pramonės šakas, visi dirbantieji organizuojasi į vieną profsąjungą – tik taip galime įtempti jėgas bendrai kovai prieš bosus.

 

Kai 1905 buvo įkurta IWW, mes supratome, kad reikia kurti tikrą tarptautinį profsąjungų judėjimą. Tik taip įmanoma pasipriešinti pasaulinei bosų galiai ir stiprinti dirbančiųjų galimybes solidarizuotis su mūsų dirbančiais draugais, nesvarbu, kur jie gyventų.

 

Mes esame profsąjunga, atvira visiems dirbantiesiems, nesvarbu, ar IWW turi teisę atstovauti jus jūsų darbovietėje. Mes organizuojame dirbančiuosius, o ne darbovietes, suprasdami profsąjungų judėjimą ne kaip būdą gauti valdžios sertifikatus ar darbdavių pripažinimą, bet kaip dirbančiųjų sambūrį, leidžiantį spręsti mūsų bendras problemas. Kartais tai reiškia streikus ar sutarties pasirašymą, kartais – atsisakymą dirbti naudojant nesaugius mechanizmus arba klausyti boso nurodymų, tiesiog nedirbant. Kartais tai reiškia agitaciją dėl tam tikrų problemų arba nusiskundimus tam tikroje darbovietėje arba visoje pramonėje.

 

Kadangi IWW yra demokratinė organizacija, ją valdo visi jos nariai, sprendimus dėl to, kokias problemas svarstyti ir kokias taktikas rinktis, priima visi tiesiogiai įsitraukę dirbantieji.

 
IWW Europoje:
 

Suomija, Helsinkis: Reko Ravela, Otto Brandtintie 11 B 25, 00650; Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

Vokiškai kalbančios šalys

IWW German Language Area Regional Organizing Committee (GLAMROC):
Post Fach 19 02 03, 60089, Frankfurt/M, Germany Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Austrija: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , www.iwwaustria.wordpress.com

Frankfurtas prie Maino: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Giotingenas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Kelnas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .
Miunchenas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Liuksemburgas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai , 0352 691 31 99 71

Šveicarija: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
 

Graikija, Atėnai: Themistokleous 66 Exarhia Athens Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Nyderlandai: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

IWW puslapis internete:

Dar apie IWW
 

Parengė Kasparas Pocius

2010 08 21
 
IWW preambule

 

 

Komentarai  

 
0 # .Upe Y-m-d H:i
Neliko LR nei pramonės,nei darbininkų klasės - kaput.
 
 
0 # bla blaAnarchistas Y-m-d H:i
"Dirbančiųjų ir darbdavių klasės neturi nieko bendra"

Niekada nedirbusių komuniagų kliedesys.
 
 
0 # Perfrazuosiu ka jus pasaket.."Jei tu lopas, tai mano buvimas kekse nieko tokio" :DDDpasakyk liberastas ir ginca laimejai :DDDDDDD Y-m-d H:i
Liber pider, paziurek i save.
Paziurek tu man geriau i ruda skyle. :DD
Isvoge matai... vogia, vagia ir vogs.. ir nesvarbu ar tai komunistai ar fasistai, ar liberalai ar dar kokie sudai. Kol bus valdzia tol ir tesis vagimas. Is kur jums galvose sviecia, kad LTSR turtas jau buvo jusu? Sukurtas aisku uz dirbanciuju pinigus ir darba, bet viskas priklause komunistams. Tad sakau tau, valdininkai tik persistumde turta, kaip pagrindiniai sulai buvo komunistai taip ir liko. Kaip buvo valdzia taip ir liko. Kas valde LTSR turta? KOMUNISTAI. Kas ji dalinosi? KOMUNISTAI. Kas gavo didziaja dali? KOMUNISTAI IR JU DRAUGELIAI. Kas pasieme kulukiu turta? Ogi pasieme kulukiu pirmininkai ir kiti baltadarbiai su aukstais rangais... musu didieji "broliai" komunistai, kurie patys nieko rimto nedirbo, o tik moke kaip kitiems gyvent. Kad suprastu tavo supista komuniste galva, jie buvo tos pacios bozes kaip dabar, kaip pries LTSR ir t.t. Veltedziai sedintis ant sprando.
Ar kazkiek aiskeja? Suprantu, kad tu viska del partijos galetum atiduot, nes isplautos smegenis, kad jau valdzioje sedintis komunistai taigi DRAUGAI, vieni kitus net taip vadino, kad sustiprint sita issigalvojima.. "(irasyk norimo vado varda) visu draugas, padare ta ir ta", kas negirdejo tokiu nusvaigimu. Anarchistai kaleimuose, sibire arba susaudyti, komunos draskomos, o cia ANARCHIJOJ.lt visi susirinke slovina komunistus ir tuos laikus... Tai ko jums nepradet slovint dabartiniu laiku? nu lai nesupyksta jusu puslapio CENZORIAI, bet tokie slovintojai yra debilai ir kitaip ner kaip ju vadint...
Liberalas as jiems.. juokdariai.. O pries komunista ant keliu kristu ir i valdzia kelia :DD Net Pocius ar kuris cia a.lt sulas Paleckiu jauniausiu susizavejes buvo.. gal ir tebera, kas cia zino.
 
 
0 # perskaiciau diskusijaIsvis Y-m-d H:i
Isvis juokinga..
Kazkokia [...] pasako, kad Lietuvoje nera dirbanciuju. Duodu jai linka pasiskaityt ir tampu liberalu bisismaukanciu pries simonyte...
kas cia per liaudis anarchijoj renkas.
 
 
0 # StatistikaUpe Y-m-d H:i
http://leftas.info/perkaitimas-ir-vystimasis/
 
 
0 # atsakasdeginimo ratas Y-m-d H:i
ane
:DD siaubeli, tu dar didesnis idijotas negu as... :DDDDD zjbs tau gyvent toki apgailetina gyvenima kai pasauli nesiorentuoji? Paaiskink apsitriedeli, kodel man tavo komunistai turetu patikt ir kur as klystu, (o klystu as daug kur!) o ne skeryciokis kai mazas vaikas.

Upe
Taip, upe, as supratau link ko tu sukai, bet tai nieko nekeicia ir visiskai nepateisina komunistu ir ju teorijos. As is esmes esu pries tokia valdzia ir tokia partija.
Pasistengsiu trumpai paaiskinti kaip as galvoju. Komunistu partijai esant valdzioje yra tik du keliai arba atsiverti ir i ja prilys visokie liberalai, kaip kad atsitiko pas mus arba but uzdarai ir neklystanciai kaip, kad kokios Siaures Korejos atveju, perduot postus tik saviems zmonems ir t.t. Abiem atvejais gaunasi sudas. Aisku, kad komunistai sitai numate saugojosi, kad valdzioje neatsidurtu "normalus" ir pns.. Stalinas net paranoja turejo, kad ji kas isduos tai dazna miriom nusiusdavo. Buvo visokios "partijos rekomendacijos" ir t.t. bet visas tas rekomendacijas su degtines buteliu galejai apeit.
Kaip komunistai galetu saugotis nuo "neidejiniu zmoniu"? Tiesiog panaikindami partija ir valdzia, kuri viska iskreipia ir pereiti prie anarchizmo. Nes visas bedas sukelia butent tokia valdzia. Valdzioje esantis zmones yra priviligijuoti, itakingi ir t.t. Tarybu sajungos laikais buvo net atskiros parduotuves tokiems. :DD Del privilegiju zmones ir lisdavo i valdzia. Pamato, kaip vieni manipuliuoja valdzios suteikemomis galiomis.. ziu ir kitas uzsinori taip gyvent ir prasideda. Is to veliau ir gaunas, kad tik 3% komunistu partijoj. Ir su tuo gali kovot nekovojus, bet kol bus valdzia tol ir kursis nauji parazitai.

Nesiulau nei pritart, nei nepritart, bet tikiuosi suprasi mintis kurias padiktavo mano sizofrenija. :DDD