Vasario 5 d. 17.30 val. Universiteto g. 3, VU centinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje rinksis Laisvojo universieto lankytojai ir diskutuos apie apie vikinomikos ypatumus. Lektoriai T. Girdzijauskas ir J. Ingelevičius supažindins su šiuo progresyviu veiklos būdu, išdėstys atvirumo, dalijimosi ir globalumo principais veikiančios vikinomikos esmę, papasakos, kaip ši idėja gali būti taikoma įvairiose srityse, pvz., organizuojant balsavimą, leidžiant įstatymus, mokantis ar rašant knygas. Vikinomika – tai nauja veiklos forma, apjungianti žmones į „kolektyvines smegenis“, išnaudojanti turimus išteklius saviorganizacijos būdu ir įgalinanti sukurti itin kokybiškus produktus.
Sąvoką „vikinomika“ sukūrė bei vikinomikos koncepciją pagrindė Donas Tapscottas (g. 1947 m.) ir Anthony D. Williamsas, 2006 m. išleidę knygą „Vikinomika – kaip masinis bendradarbiavimas viską keičia“ (angl. Wikinomics – How Mass Collaboration Changes Everything), kurią savaitraštis „The Economist“ ir dienraštis „The Financial Times“ paskelbė metų knyga. Pasak „Times“, vikinomika – tai naujoji jėga, kuri suburia žmones kartu ir apjungia juos į milžiniškas kolektyvines „smegenis“. Vikinomikai formuotis padėjo sėkmingas tarptautinis laisvosios interneto enciklopedijos projektas Vikipedija, prie kurios kūrimo gali prisidėti kiekvienas.
Pranešėjai pasidalins informacija, kaip Lietuvoje ir pasaulyje veikia projektai, paremti „open source“ (laisvo šaltinio) principu, kada produktą gali nemokamai naudoti ir tobulinti visi norintieji, pakomentuos, kokie tai projektai. Svečiai papasakos, kas yra vikiuniversitetas, panagrinės Laisvojo universiteto ir vikinomikos ryšį. T. Girdzijauskas ir J. Ingelevičius pabandys atsakyti, kodėl gi dar negyvename „vikirealybėje“ ir kas labiausiai stabdo vikinomikos įgyvendinimą pasaulyje, nors technologijos tam jau yra pakankamai išvystytos.