buciuoja veliava 0     Lietuvai liko visai nedaug iki to, kad laisvoje šalyje gyventų tik laisvi žmonės. Viena sovietų okupacijos sugadinta karta per 24-erius visiškos laisvės metus jau išmirė. Dabar belieka pribaigti likusius netikėlius. Laikas paklausti – kurie iš mūsų tėvynės labui turime išnykti ir kokią laisvą Lietuvą norime dovanoti emigravusiems vaikams?  

tauta     Tautinė laisvė, ratuota stilizuotų svastikų saulutėmis, atrieda į senutę didvyrių ir pilkapių Lietuvą, kurioje greitai nebebus vietos nė vienam, kuris neatitinka „teisingo tautiečio“ apibūdinimo.

 

     Lietuvoje susikūrė iniciatyvinė grupė, kuri pasisako už tiesioginę, o ne atstovaujamąją demokratiją. Kad Lietuvos žmonės patys, o ne valdžia už juos spręstų vienus ar kitus klausimus, dabar Lietuvoje reikalauja ne kairieji (kaip nesėkmingai bandyta prieš keletą metų), ne nepriklausomos profesinės sąjungos ar žmogaus teisių gynėjai.

zombiai     XVIII amžiuje sunkiomis psichinėmis ligomis sergantiems ligoniams gydytojai, be kitų metodų – tokių kaip panardinimas į vandenį, sukimas ratu pasodinus ar paguldžius nelaimėlius į vadinamąją rotacinę mašiną, – rekomenduodavo sužadinti baimės jausmą. Taip būdavo gydomi maniakai, isterikai, melancholikai, lunatikai ir kitomis psichinėmis ligomis sergantys pacientai (apie tai knygoje “Madness and Civilization” rašo Michelis Foucault).   

UKR revoliucija 0     Kai vyksta revoliucija, ne ta oranžinė, bet TIKROJI, negalima snausti! Priešpaskutinis kairysis emigrantas žino: reikia pasirinkti barikadų puses. Barikadose dažniausiai kaunasi: dvi pusės. Vienoje pusėje: revoliucionieriai, kitoje: konservatoriai = reakcijos šalininkai.

nacionalizmas suoliukai     Mano kaimynai išblūdo. Vienas jau rengiasi karui su rusais, išjungęs televizorių naktį sapnuoja, kad rusų tankai važiuoja į Klaipėdą, kitas patyliukais iš pensijos perka džiūvėsius ir druską pergalės baliui. Jaunesni būtų ir laiko turėtų – eitų partizanauti. Trečias dar negalanda kirvio, bet irgi išsigandęs. O ką žinai?..   

2 ukrainos     Ant Lietuvos žiniasklaidos ir socialinių tinklų užslinko dvi propagandinės lavinos. Viena prispaudė tuos, kurie simpatizuoja Ukrainos integracijai į Europos Sąjungos struktūras, kita tuos, kurie nepalaiko Eurosojūzo plėtros ir yra automatiškai priskiriami Kremliaus šalininkams. Ar įmanoma kitokia pozicija šitame propagandiniame gigantų mūšyje?

borotba     Mes, Ukrainos kairiųjų ir anarchistinių organizacijų kolektyvai, pareiškiame, kad „Borotba“ (liet. – „Kova“) sąjunga nepriklauso mūsų judėjimui. Per visą šio politinio projekto egzistavimo laiką paaiškėjo jo narių šališkumas labiausiai diskredituotiems, konservatyviems ir autoritariniams „kairiesiems“ režimams bei ideologijoms, kurios jokiu būdu neatstovauja darbo klasės interesų.   

euromaidan 0     Internetiniame sraute žinios kinta labai greitai. Tiek oficialioje žiniasklaidoje, tiek socialiniame tinkle „Facebook“ didžiojo kapitalo cinizmą ir nusikaltėlišką veiklą bei pasipiktinusiųjų protestą „Akropolyje“ užgožia sklindantis globėjiškas požiūris į jaunesnę „sesę“ Ukrainą.

zadan0     – Kaip galėtumėt įvardyti tai, kas vyksta Gruševskio gatvėje? Kažkas gimsta ar kažkas miršta?    

      – Tai dabartinės sistemos galo pradžia. Galo, kuris nebus itin gražus ir patrauklus. Nesu ginkluoto konflikto sprendimo šalininkas, – tragedija, jei ima lietis Ukrainos piliečių kraujas, – bet ir negaliu sakyti, kad smerkiu šį susidūrimą ir lieku nuošalėje. Žmonės, kurie griebėsi „Molotovo kokteilių“, apimti nevilties ir neturi kur trauktis.

israel  criticism     Norėtųsi šiek tiek giliau panagrinėti internete pasirodžiusius apklausos rezultatus apie Europoje jaučiamą antisemitizmą. Apklausoje dalyvavo 5000 žydų, gyvenančių aštuoniose ES valstybėse (plačiau apie tyrimą galima paskaityti čia).

trispalve karstas     Priešpaskutinis kairysis emigrantas retai sapnuoja: viršvalandžiai išstūmė sapnus. Tačiau! Čia: jie nors apmokami. Och, kokie sapnai, kokie sapnai būdavo: vaikystėje… Dabar gi! Jei pasiseka susapnuoti: vieni košmarai. Netgi gimtinė ir ta: košmariška. Nors!

1      Anarchija.lt pateikia portale libcom.org publikuoto išsamaus straipsnio apie Graikijos radikalių dešiniųjų partijos „Auksinė aušra“ (AA) skrydį ir nuopolį pirmąją dalį. 2012 m. parlamento rinkimuose gavusi 7% balsų ir 18 vietų parlamente, AA priėjo liepto galą po reperio Pavlo Fysso nužudymo.