unizinas 0     Kadangi po pirmojo numerio viešumoje kilo neaiškumų, koks čia anoniminis sąmokslinis leidinys, nusprendėm, kad antrasis turėtų būti atviras ir labiau pabrėžti iniciatyvos, kylančios iš apačios, pobūdį. „Unizinui“ nereikia vadų ir mistinių finansavimų, nes esama politinė ir kultūrinė padėtis ir taip kelia pakankamai pykčio, kad žmonės patys norėtų į tai kolektyviai reaguoti. Neatsisakome anonimiškumo ir raginame kitus garsiai pasakyti, kur turėtų baigtis viešosios kontrolės ribos, bet raginame nekonformistinių pozicijų atvirumą ir solidarumą.

 

pirk valgyk prisijunk     Reaguodami į Rygoje įvykusią nelaimę ir parduotuves „Maxima“ valdančios bendrovės elgesį prieš ir po tragedijos, gyventojai skelbia pilietinio nepasitenkinimo akciją „Varžtas į Vilniaus Prekybos karstą“. Sekmadienį, 13 val. neabejingi nelaimei ir verslo cinizmui žmonės kviečiami susirinkti prie didžiausios vartojimo šventovės Baltijos šalyse – Vilniaus „Akropolio“.

 

tai ne musu karas      Karas karui! Nė lašo kraujo už „naciją”!

      Kova dėl valdžios tarp oligarchinių Ukrainos klanų grasina virsti tarptautiniu kariniu konfliktu. Rusijos kapitalizmas, turintis svarbių ekonominių, finansinių ir politinių interesų Kryme ir Rytų Ukrainoje, ketina pasinaudoti Ukrainos valstybės perversmu, kad įgyvendintų savo senus imperinius kėslus.

iww atleisk sefa     „Nežinau jokio kito dalyko, kuris, atliktas tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku, suteiktų jums tiek pasitenkinimo ir tokį galvos skausmą darbdaviui, kaip nedidelis sabotažas“ (Billas Haywoodas, „Pasaulio pramonės darbininkų“ (IWW) profesinės sąjungos aktyvistas).

Protestas prieš abortų draudimą Madride (c) AP/Scanpix 

Masiniai protestai Madride

Tūkstančiai žmonių vasario 8 d., šeštadienį Madride išėjo dar kartą į gatves, protestuodami prieš valdžios planus uždrausti abortus. Priėmus naująjį įstatymą, abortai būtų galimi tiktai išprievartavimo atveju arba jei atsirastų grėsmė moters ar vaiko sveikatai ar gyvybei. Į šias išimtis nėra įtraukta aborto galimybė net ir vaisiaus apsigimimo ar paveldimos genetinės ligos atveju. Tokios pačios nuostatos įtrauktos ir į lietuviškąjį abortų draudimo įstatymo projektą, kurio dar laukia svarstymas Seime.

dilgele feminism is sexy     Po trejų metų pertraukos internetinėje Lietuvos erdvėje pasirodė antrasis feministinio žurnalo „Dilgėlė” numeris. Vėlyvą 2010 m. pavasarį VšĮ „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ (NKMI) iniciatyva pasirodęs pirmasis „Dilgėlės” numeris buvo skirtas feminizmo baimei, tuo tarpu antrasis skirtas seksualumui.

antifa

     Vasario 16-ąją Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) Kaune organizuoja tradicines eitynes: prisidengę trispalvėmis skleidžia ksenofobiškas, rasistines, homofobiškas ir seksistines idėjas. Antifa.lt kolektyvas kviečia visus, nepritariančius teiginiui “Lietuva - lietuviams” prisijungti prie protesto prieš LTJS. Eitynių metu, 15val. antifašistai ir jiems prijaučiantys renkasi Miesto sode (priešais Kauno miesto savivaldybę).

bam 2014     Pirmasis Baltijos šalių anarchistų susitikimas (Baltic anarchist meeting, BAM) 2012-ųjų gegužę vyko Taline, Estijoje. Susitikime dalyvavo daug anarchistų iš įvairių šalių, atmosfera buvo gera ir jaudinanti. Antrasis susitikimas vyks 2014 m. sausio 5 d. Helsinkyje, pasibaigus „Senelis Šaltis prieš Putiną“ festivaliui.

mazeikis maidane     Išvykau iš Kijevo namo. Galima apibendrinti penkių parų patyrimus. Manau, svarbu pažymėti, kokie socialiniai žmonės kelią orią galvą laisvai gyventi. Tai daugiau nei noras būti ES, daugiau nei blankių opozicijos lyderių palaikymas, daugiau nei oranžinė 2004 m. revoliucija, kuri virto tik dar viena oligarchų pergale. Naujasis Maidanas yra pilietinės savivaldžios visuomenės, sudarytos iš daugelio autonominių ir tiesioginės komunikacijos būdu sutariančių bendruomenių, augimas.

Chung Hong 01     Elektronikos fabrikas specialioje ekonominėje zonoje, maži atlyginimai, ilgos darbo valandos, trumpi pasamdyk-atleisk kontraktai – tai, ką mes dažniausiai girdime apie Kiniją, Malaiziją ar Meksiką, vyksta čia pat, t.y. apie 350 kilometrų nuo Berlyno, Vokietijos. 2011 metų pabaigoje darbininkės organizavosi dėl blogų darbo sąlygų Chung Hong Electronics fabrike, kuris yra Taivano ir Kinijos gamintojas, gaminantis įvairias detales Korėjos tarptautinei korporacijai LG, įsikūruaiai specialioje ekonominėje zonoje (SEZ) Wroclawo-Kobierzycės vietovėje pietvakarių Lenkijoje.

biuro planktonas     Šiuolaikiame biure slypi daugybė pavojų. Nuo rizikos būti atleistam iki streso, pasikartojančių įtampos traumų (PĮT), nuobodulio ir t. t.. Šis naudingas gidas padės tau įveikti šiuos pavojus ir gyventi laimingą bei darbingą gyvenimą, o galbūt padės sukurti nors kiek geresnį pasaulį.

nadezhda     Nadežda Tolokonikova, nuteista kalėti du metus grupės „Pussy Riot“ narė, paskelbė atvirą laišką apie kolonijos PK-14 kasdienybę ir pradėjo bado streiką reikalaudama žmogiškų sąlygų.

    

     Nadeždos Tolokonikovos laiškas iš Mordovijos kolonijos PK-14

     Pirmadienį, rugsėjo 23 d., aš pradedu bado streiką. Tai kraštutinis metodas, tačiau esu visiškai tikra, jog tai vienintelė įmanoma išeitis susiklosčiusiomis aplinkybėmis.