Lietuvos žaliųjų protestas prieš „Monsanto“ invaziją į Lietuvą
Kovo 24 dieną, antradienį, 9 val. Lietuvos žaliųjų judėjimas surengė protesto akciją Vilniuje, prie viešbučio „Holiday Inn Vilnius“, kur prasidėjo dvi dienas trukusi konferencija „Biotechnologijos saugaus naudojimo ir vystymo perspektyvos Lietuvoje“. „Mes protestuojame prieš už uždarų durų Ūkio ministerijoje vykdomas derybas dėl JAV kompanijos „Monsanto“ atėjimo į Lietuvą išskirtinėmis sąlygomis. Ką tai gali reikšti Lietuvai? Masinį genetiškai modifikuotų augalų sėklų ir specialiai jiems sukurtų pesticidų platinimą visoje šalyje“, - teigiama žaliųjų išplatintame pranešime. Žaliųjų teigimu, eksperimentinį genetiškai modifikuotų kukurūzų NK 603 auginimą prieš dvejus metus užblokavo Lietuvos visuomeninės organizacijos ir Seimo Aplinkos apsaugos bei Sveikatos apsaugos komitetai. Kyla pavojus, kad pasikeitus valdžiai šiuos genetiškai modifikuotus kukurūzus vėl bandoma „prastumti“ Lietuvoje.
„Jungtinis demokratinis judėjimas“ rinko parašus prieš „Leo LT“
„Jungtinis demokratinis judėjimas“ antradienį prie Seimo surengė piketą. Žmonės protestavo prieš bendrovės „Leo LT“ sukūrimą. Prie parlamento vykusio protesto metu judėjimo atstovai praeivius ragino pasirašyti kreipimąsi į Seimo narius. Judėjimas siekia, kad būtų išformuota bendrovė „Leo LT“. Antradienį vakare vyksiančiame Seimo posėdyje buvo svarstomas opozicijos pateiktas pasiūlymas dėl minėtos bendrovės išformavimo.
Studentai surengė piketą prieš meluojančią valstybinę televiziją
Kovo 25 d., trečiadienį, 15 val. prie LRT pastato S. Konarskio g. 49 piliečių grupė „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ surengė protesto demonstraciją prieš augančią visuomeninio transliuotojo tendenciją skleisti melą ir prieš sovietiniais metodais įgyvendinamą G. Steponavičiaus aukštojo mokslo „reformą“. Anot piliečių grupės, kovo 10 d. LTV naujienų laidose buvo apšmeižti studentų ir profsąjungų mitingo dalyviai bei organizatoriai buvo apšmeižti, o visuomenė – suklaidinta. Protesto dalyviai reikalavo galimybės tiesioginiame „Panoramos“ eteryje paneigti šmeižtą. Su protestuojančias prie Lietuvos radijo ir televizijos pastato studentais susitiko LTV naujienų tarnybos direktorius Audrius Matonis.
Keleivių vežėjai pareiškė nepasitenkinimą dėl negautų pinigų
Penktadienį, kovo 27 d., Vilniaus autobusų parko vairuotojai, protestuodami prieš valdžios sprendimus, dėl kurių buvo neteisingai paskirstytos ES lėšos, surengė teatralizuotą akciją –statybinėmis medžiagomis apšiltino autobusą „Šiltinti namus – svarbu, tačiau atimti iš vežėjų pinigai galėjo kur kas efektyviau pasitarnauti visuomenės gerovei ir saugumui. Dvejus metus ministerijose vilkinta ES lėšų panaudojimo programa visuomeniniam transportui atnaujinti pagaliau baigėsi tuo, kad parama vienašališkai, nepasitarus su vežėjais, skirta nieko bendro su transportu neturinčiai sričiai“, – teigia asociacijos „Linava“ prezidentas A.Kondrusevičius.
Lietuvoje protestuoja netgi policininkai
Penktadienį prie Seimo, Vyriausybės ir Finansų ministerijos būriavosi uniformuoti policijos pareigūnai. Prie kiekvieno iš išvardintų pastatų susirinko po devynis policininkus, tiek kiek leidžia įstatymai. Prie Seimo pareigūnai atsinešė ir kartoninį, rugsėjo pirmąją per pėsčiųjų perėją einančius vaikus saugantį policininką. Pagrindinis protestuojančiųjų reikalavimas buvo nemažinti ir taip, anot pareigūnų, vargano policininko atlyginimo. Susitikti su prie Seimo piketuojančiais pareigūnais atvyko vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis. Robokobų šį kartą nebuvo ir riaušių niekas neprovokavo.
Dėl neišmokėtų algų streiką paskelbė Kelmės rajono darbininkai
Kelmės rajone, Pavyduose, įsikūrusios UAB „Pamario medis“ darbininkai, po kelis mėnesius negavę uždirbtų pinigų, šeštadienį atsisakė dirbti. Negana to, įtarę, jog bendrovėje dirba nelegalūs žmonės, darbininkai kreipėsi į Darbo inspekciją. „Nedirbome vakar, nedirbsime ir šiandien, o įtardami, kad dirba nelegalūs žmonės, paskambinome į Darbo inspekciją “, – pasakojo darbininkai. UAB „Pamario medis“ direktorius pripažino, kad darbininkams atlyginimų nemoka po kelis mėnesius. Žmonės tvirtino susiskaičiavę, kad vidutiniškai kiekvienam bendrovė skolinga po 2 su puse tūkstančio litų. „Lauksime, nors ir nežinome, kiek ilgai. Vėliau tikriausiai kreipsimės į teismą“, – sakė jie.