Gegužės 14 dieną Londone organizuojamas koncertas prieš fašistines ir nacionalistines partijas, kandidatuojančias į Europarlamentą 2009-ųjų birželio rinkimuose. Koncertas organizuojamas kartu su žinoma Britanijos antirasistine organizacija „Love Music Hate Racism“. Vest Endo klube „229“ pasirodys lietuviškas, lenkiškas ir slovakiškas šaknis turinčios grupės. „Rokenrolas dar gerokai iki „The Clash“ laikų buvo prieš rasizmą ir nacizmą. Savo koncerte kviesime Europarlamento rinkimuose nebalsuoti už partijas su vis „išlendančių“ nacionalistinių pažiūrų kandidatus. Kartu tai proga išgirsti daug gerų roko grupių su geromis idėjomis“, – sakė vienas iš iniciatyvos „Bendra kalba“ įkūrėjų Tomas Senūta.
Koncerte kaip solinis atlikėjas pasirodys „Babyshambles“ būgnininkas Adamas Ficekas. Lietuvos muzikantams koncerte atstovaus Agnė Motiečiūtė, dainuojanti sparčiai kylančioje „electro folk“ stiliaus grupėje iš Lydso „Black Diamond Bay“. Be to, koncerte pasirodys dvi nepaprastai energingos, šaknis Naujojoje Europoje turinčios grupės – lenkų „The Poise Rite“ ir britų bei slovakų „O Titus!”
Dalis labdaringo koncerto pelno bus skirta organizacijai „Love Music Hate Racism“, su kuria iniciatyvos „Bendra kalba“ steigėjai susipažino festivalio „Mountainrock“ metu Kaune. Pasak organizatorių, tada kilusios mintys, kokiomis formomis išeivių iš šios Europos dalies muzika gali pasisakyti prieš „naująjį nacionalizmą ir rasizmą“, dabar tapo muzikos švente.
Koncertas vyks: 229 The Venue, 229 Great Portland Street, W1W 5PN,
(metro: Great Portland Street / Zone 1)
Vos prieš metus susikūrę „Black Diamond Bay“ su iš Šiaulių kilusia vokaliste Agne iš karto patraukė ne vieno subtilaus garso išsiilgusio klausytojo dėmesį. Nors dar nekoncertuojanti tūkstantinėms minioms, jauna grupė jau dabar laikoma vienu šviežiausių Didžiosios Britanijos atradimų, o radijo stoties BBC kritikai „Black Diamond Bay“ muzikai randa vienintelį apibūdinimą – „labai gražu“. Jaunieji muzikantai save vadina „electro folk“ pionieriais, tačiau juodojo deimanto įlankoje „electro“ nedaug. Klausant eklektiškų elektroninių kompozicijų, atmintyje nejučiomis išnyra senoji Bristolio trip-hop mokykla. Tarp „Portishead“, „Massive Attack“ melancholijos ir retomis akimirkomis iššokančio „Royksopp“ akiplėšiškumo vingiuojančiai muzikinei linijai galėtume atrasti nemažai atitikmenų. „Zero 7“, „Goldfrapp“, „Moloko“ – visą tai labai pažįstama, o kartu dar neatrasta, įvardinama vieninteliais trimis žodžiais – „Black Diamond Bay“.