peru ciabuviai

        Tarptautinė libertarų solidarumo iniciatyva prašo visus pasaulio žmones protestuoti prie Peru ambasadų ir taip pasmerkti valstybės bei korporacijų veiksmus šalyje, kurioje Amazonės baseino tautų čiabuviai kovoje gina savo žemę ir senąją kultūrą. Šiai žemei grėsmę kelia Peru vyriausybė, imperializmas ir korporacijos. Amazonės ir Peru džiunglių tautų čiabuviai ir bendruomenės vėl muša karo būgnus, kovodami ir priešindamiesi neoliberaliam ekonomikos modeliui, primestam Peru vyriausybės. Ji, nepaisydama savo pačios tarptautinių susitarimų, sistemingai pažeidinėja Tarptautinės darbo organizacijos Čiabuvių ir genčių konvenciją, kuri įpareigoja tartis su čiabuvių atstovais prieš darant bet kokias intervencijas į bendruomenių žemes. Šalį valdanti proamerikietiška dešiniųjų valdžia pradėjo bendruomenių žemių pardavinėjimo korporacijoms kampaniją. Todėl nuo šių metų balandžio 9 dienos vyksta visuotinis liaudies streikas.

 

Prieš trisdešimt metų Peru valdęs karinis režimas pripažino „Amazonės čiabuvių ir jų teritorijų legalų egzistavimą ir juridinę tapatybę - jos negalima atimti, pažeisti, liesti“. Tačiau Fujimori vyriausybė, prisiėmusi Šiaurės Amerikos laisvosios rinkos sutarties (NAFTA) įsipareigojimus, sulaužė šį įsipareigojimą. Prasidėjo resursų grobstymas, bendruomenių izoliacija, į natūralią bendruomenių teritoriją ėmė skverbtis naftos, dujų, kalnakasybos, miško ruošos pramonė, turistai. Valstybė paskelbė čiabuvių žemes „ginčytinomis, susietomis su rinkos ekonomikos poreikiais“. Taip Peru valstybė, kaip sakoma libertarų pareiškime, įrodė esanti viešpataujančiųjų šios šalies klasių instrumentas. Šios klasės siekia iš mūsų čiabuvių atimti ne tik politines teises, bet ir resursus. Ir čiabuviai kyla į kovą prieš išnaudotojų prievartą. Būdami komunistai libertarai, mes manome, kad čiabuvių bendruomenių teisė į laisvą apsisprendimą yra liaudies valios vykdymas, paremtas komunitariniais principais, kolektyviniu resursų naudojimu ir tokiomis darbo bei pelnymosi formomis, kurios tradiciškai buvo saugomos Amazonijoje, kurioje gyvuoja 31 iš 114 pasaulio ekosistemų, 95% šalies miškų bei svarbūs vandens ištekliai.

 

Gegužės 31, tebevykstant visuotiniam liaudies streikui, buvo surengtas svarbus Andų čiabuvių bendruomenių susitikimas, kuris baigėsi vienbalsiu susitarimu gerbti motiną žemę ir jos išteklius, kad jie tarnautų žmonėms, priešintis vandens privatizacijai, korporacijų atėimui ir neoliberaliam ekonominiam modeliui.

 

Kaip rašoma pareiškime, aišku, kad šalį valdant buržuazijai, primetančiai imperialistinius įsakymus, bendruomenės bus pasmerktos skurdui. Taip pat siekiama sunaikinti jų socialinį organizavimąsi ir prisirišimą prie žemės, kuris iš esmės skiriasi nuo vakarietiškų turto sampratų. Būtina išlaikyti regiono gyvenimo būdą ir ekosistemą – žemės „plaučius“, palaikyti juose savarankišką bendruomenių plėtrą. Libertarai prisideda prie čiabuvių reikalavimų gerbti jų teises, autonomiją ir laisvo apsisprendimo teisę, teisę valdytis patiems, remiantis tiesioginės demokratijos mechanizmais. Taip pat pasisakoma už jų galimybę patiems vykdyti gamybinę ir prekybinę veiklą, turėti savo mokyklas ir propaguoti kultūrą. Reikalaujama, kad lėšos, gautos iš gamtinių resursų panaudojimo ir pardavimo, būtų naudojamos žmonių aprūpinimui – ligoninių statybai, kelių tiesimui ir būtinų paslaugų kūrimui.   

 

Tarptautinės libertarų organizacijos kviečia viso pasaulio žmones palaikyti Peru čiabuvių kovas dėl laisvės ir savarankiškumo.

 
 

Pagal ainfos.ca parengė kp 

2009.06.10.
 
 peru zudynes 1
 
 
peru zudynes 2
 
 
peru zudynes 3
 
 
peru zudynes 4
 
 
peru zudynes 5
 
 
                  peru zudynes 6
 
 
                  peru zudynes 7
 
 
                  peru zudynes 8

                  Daugiau foto: http://catapa.be