Prancūzijoje įsikūrusios automobilių dalių gamyklos „New fabris“ darbininkai užėmė įmonę ir pagrasino ją susprogdinti, jei iki liepos 31 d. gamyklos direkcija neišmokės išeitinių pašalpų. Šių metų balandį buvo paskelbta apie „New Fabris“ likvidavimą, nes pagrindiniai įmonės klientai – didžiausios automobilių korporacijos „PSA Peugeot Citroen“ ir „Renault“ – nesumoka už patiektas detales. Kiekvienam iš 366 įmonės darbininkų šios korporacijos skolingos po 30 000 eurų. Nacionalinės darbo konfederacijos (CGT) atstovas Guy Eyermannas pareiškė: „Gamyklos teritorijoje išdėstyti dujų balionai. Viskas paruošta, kad gamykla išlėktų į orą. Neleisime, kad „PSA“ ir „Renault“ užgrobtų gamyklos įrangą. Jei mes negausime pinigų, iš gamyklos nebeliks nieko.“
Profsąjungos atstovas informavo, kad šią savaitę darbininkai vyko tartis su PSA vadovybe, kitą savaitę jie derėsis su „Renault“. Be to, liepos 20 d. suplanuotas darbininkų susitikimas su Prancūzijos darbo ministerijos atstovais. „Mes reikalausime, kad ministerija paspaustų šias korporacijas, kurios gavo valstybės paramą“, – sakė G. Eyermannas.
„New fabris“ sandėliuose guli neparduotos produkcijos už 2 mln. eurų, įmonėje sumontuota nauja „Renault“ įranga, kurios vertė irgi apie 2 mln. eurų. Įmonės darbininkai, reikalaudami kompensacijų, primena panašioje padėtyje atsidūrusią konkuruojančią įmonę „Rencast“, kurios darbuotojams prieš kurį laiką buvo išmokėtos solidžios išeitinės pašalpos.
Automobilių pramonės darbininkams pavyzdį parodė ir Prancūzijos žvejai, kurie šių metų balandžio 15 d. iš vyriausybės gavo 4 mln. eurų kompensaciją. Vyriausybė išsigando ryžtingų žvejų, kurie ėmė streikuoti ir blokuoti Prancūzijos uostus Lamanšo sąsiauryje.

