Šiandien, gruodžio 23 d., konservatorių ir liberalų sugalvotos studentų apmokestinimo reformos vykdytojas G. Steponavičius buvo gausiai apdovanotas. 11 val. prie ministerijos susirinkę Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovai ministrui įteikė akinius ir ausų krapštukus, kad šis „geriau matytų ir girdėtų jų reikalavimus“. O 11:30 val. į ŠMM užsukę studentų judėjimo „Solidarūs Lietuvos studentai“ įteikė G. Steponavičiui kalinio uniformą su užrašu „Kokia reforma – tokia uniforma“ ir kalinio numeriu – 2007 06 14. Šis numeris žymi Lietuvos politinių partijų susitarimo dėl aukštojo mokslo reformos datą.
„Solidarių Lietuvos studentų“ (SOLIST‘ų) atstovė Olga Suprun sakė: „Studentai neturi lygių teisių rinktis studijas: dalis jų, geriausiai išlaikę egzaminus, gauna krepšelį, o negavę krepšelio studijas renkasi ne pagal gabumus ir motyvaciją, o pagal turimų pinigų kiekį. Be to, jie gali imti paskolą iš banko.“ O. Suprun tikino, jog dabartinis Mokslo ir studijų įstatymas pažeidžia Žmogaus teisių deklaracijos 26 straipsnį, taip pat nusižengia tarptautinės teisės aktams. Jos manymu, kiekvienas visą kainą už studijas mokantis studentas, padavęs Lietuvą į Europos teisingumo teismą, bylą laimėtų.
Be to, studentai tvirtina, jog G. Steponavičius atstovauja ne švietimo bendruomenės, o bankų interesams: „Kai studentams skiriamų paskolų palūkanų procentas nuo žadėtųjų 5 išaugo iki 11 proc., prezidentė Dalia Grybauskaitė liepė G. Steponavičiui tesėti pažadus. Tad dabar skirtumą 5 ir 11 proc. padengs mokesčių mokėtojai. Kodėl valstybė nesiskolino pinigų pati, juk jai teikiamų paskolų palūkanos yra daug mažesnės“, – sakė O. Suprun.
Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijos atstovai ministrui G. Steponavičiui įteikė ne tik akinius ir ausų krapštukus, bet ir daugiau kaip 7000 pedagogų parašų, nepritariančių naujos darbo apmokėjimo tvarkos principams. Nuo 2010 metų pradžios mokytojams įvedamos tarnybinių atlyginimų koeficientų minimalios ir maksimalios ribos. Profsąjungos pranešime teigiama: „Švietimo ir mokslo ministras G. Steponavičius vienašališkai, be konsultacijų su profesinėmis sąjungomis patvirtinęs naują mokytojų ir kitų pedagogų darbo apmokėjimo tvarką, pažeidė ne tik demokratinėje visuomenėje priimtus socialinės partnerystės principus bei Nacionalinio susitarimo nuostatas, bet ir visiškai ignoravo didelės švietimo bendruomenės dalies nuomonę, kuri buvo pareikšta Lietuvos švietimo ir mokslo profesinių sąjungų federacijai surinkus virš 7000 parašų, nepritariančių kai kuriems naujos darbo apmokėjimo tvarkos principams“.
Pagal žiniasklaidos pranešimus parengė N.K.