Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose vilnijant perversmų bangai, Europa gali pasigirti nebent vis dar besitęsiančia protestų estafete universitetuose. Politinis ir ekonominis elitas neoliberalizmo krizės akivaizdoje ne tik nesiūlo pristabdyti savo reformų, tačiau jas kiek įmanoma spartina. O tai reiškia naują privatizaciją, didėjančius studentų įsiskolinimus, nesaugumą, diržų veržimąsi ir žinių komercializavimą.
Šių metų vasario viduryje Paryžiuje vyko Europos (ir ne tik) studentų protestų organizatorių bei alternatyvaus švietimo sistemos kūrėjų suvažiavimas (European Meeting of University Struggles). Jame buvo dalinamasi įvairių šalių patirtimis, mezgami kontaktai ir kuriamos strategijos, kaip pasipriešinti Bolonijos procesui ir neoliberalioms universitetų reformoms. Diskutuojama, kaip universitetai bei alternatyvios žinių kūrimo institucijos galėtų tapti kritiškomis ugdymo įstaigomis, o ne siaurų ekonominių interesų vykdytojomis.
Moderatorius apžvelgs esmines suvažiavimo temas, trumpai papasakos apie pastarojo meto studentų protestus, okupacijas ir alternatyvaus švietimo iniciatyvas. Vėliau vyks laisva diskusija, paliesianti ir Lietuvos aktualijas.
Daugiau informacijos apie suvažiavimą: www.edu-factory.org
LUNi info, 2011 03 01
{youtube}sJnu4p_1bzI{/youtube}