Kovo 29-ąją Slupsko miestas Lenkijoje laukia daugybės žmonių. Bus protestuojama prieš Amerikos priešraketinės gynybos sistemos elementų Lenkijoje diegimą.
Viešas mitingas prie miesto rotušės prasidės vidurdienį.
Naujausi nuomonių tyrimai rodo, kad JAV bazėms priešinasi maždaug 60 procentų vietinių gyventojų.
Solidarumo akcijos vyks Berlyne, Hamburge, Prahoje, Londone, Dubline, Vašingtone ir Didžiosios Britanijos mieste Fylingdales.
Spaudos konferencija įvyks kovo 28, penktadienį, Slupske. Dalyvaus antikarinės kampanijos dalyviai ir tarptautiniai aktyvistai.
- JAV valdžia sutinka, kad Irano grėsmė yra neįrodyta. Būtent nuo šios šalies juos turi saugoti minėtoji gynybos sistema.
- Mes manome, kad priešraketinės sistemos įdiegimas Lenkijoje sukels naujas ginklavimosi varžybas. Tai gali atnešti daug nelaimių, ir, mūsų nuomone, yra blogas sprendimas. Mes tikime, kad problemas galima spręsti ne didinant karines pajėgas, bet pritaikant naują politiką.
- Neįrodyta, kad minėtoji sistema yra efektyvi.
- Raketos gali būti naudojamos ir puolimui.
- JAV valdžia į karines bazes Europoje nesąžiningai atveža branduolinių ginklų. Belgijos vyriausybė pažymėjo, kad šalies teritorijoje slaptai laikomi branduoliniai ginklai. Branduoliniai ginklai yra masinio naikinimo ginklai ir turi būti eliminuoti. Nėra garantijos, kad branduoliniai ginklai nebus slaptai laikomi Lenkijoje, todėl kyla susirūpinimas, kad kai kurios Lenkijos partijos pritaria tokiems planams.
- Dauguma Lenkijos žmonių prieštarauja tokiems planams. Dauguma amerikiečių taip pat nori išvengti tokių karinių išlaidų ir naujų ginklavimosi varžybų. Priešraketinės gynybos sistemai prieštaraujama tiek mokslininkų bendruomenėje, tiek atskiruose valdžios sluoksniuose.
Anarchija.lt
2008.03.28