bacevycia     Šiais metais ultranacionalistų eitynes bandyta blokuoti mažiausiai 6 vietose. Deja, šiemet policija buvo kur kas budresnė nei pernai. Į Gedimino pr. bandantys išeiti žmonės iškart būdavo nustumiami atgal ant šaligatvio.

     Prie Lietuvos mokslų akademijos ultradešiniųjų koloną pasitiko „Antifa” judėjimo vėliava ir plakatas „Vakar – Juden raus, šiandien – Lietuva lietuviams”. Prie pašto keli žmonės išėjo į prospektą su šūkiu „Kovok už klasę, o ne už rasę”. Netrukus vienas žmogus atsisėdo ant Gedimino pr. gindinio, trukdydamas pravažiuoti kolonai kelią skynusiems policijos automobiliams.

     Prie „McDonald’s” nacionalistų koloną pasitiko šūkis „Antanai, kelk – naciai Lietuvą parduoda!”. Per megafoną pasklido graži lietuvių liaudies daina „Sėk, sesule, baltą tulpę, tegul naciai bybį čiulpia”, bet daininkas buvo suimtas. Kiek tolėliau išniro transparantas „Ne – neapykantai, ne – neonacizmui”.

     Keturios blokados dalyvės išėjo į Gedimino pr. vidurį ir, prispaudusios pirštus prie viršutinės lūpos, imitavo Hitlerio ūsiukus ir surengė performansą „Pastok kelią nacizmui”.

     Suimtas blokadų dalyvis, dalyvavęs blokadoje prie “McDonald’s”, po kelių valandų paleistas iš 3-ojo PK. Pareiškime jis parašė, kad žodis „bybis” yra įtrauktas į lietuvių kalbos žodyną, o cenzūra uždrausta praeitame amžiuje.

     {youtube}RcRfHvXPoX0{/youtube}

     {youtube}s04qIR9N18s{/youtube}

     Pirmoji blokada. Vakar - “Juden raus”, šiandien - “Lietuva lietuviams”

     3

     4

     7

     Antroji blokada. Kovok už klasę, o ne už rasę!

     8

     9

     13

     Trečioji blokada. Meditacija

     14

     28

     Ketvirtoji blokada. “Antanai, kelk - naciai Lietuvą parduoda!”

     16

     17

     18

    
Penktoji blokada. Ne - neapykantai, ne - neonacizmui

     22

     24

     Šeštoji blokada. Hitlerio ūsiukai

     31

     27


     Antifa.lt
     2012 03 11