ryanair nesirupina     Vakar, vasario 12 d., Didžiojoje Britanijoje prasidėjo veiksmų, nukreiptų prieš „Ryanair” avialinijas, kampanija. Šią kampaniją, pavadintą „The Ryanair Don't Care” („Ryanair” nesirūpina“), remia Liverpulio solidarumo federacija. Visos Europos gyventojai vakar buvo paraginti jungtis į tarptautinę veiksmų savaitę prieš „Ryanair” išnaudojimą ir sukčiavimus įdarbinant.

     Kampanijos organizatoriai prašo šią savaitę (iki kovo 18-osios) nepirkti bilietų į „Ryanair” skrydžius. Jie ketina surengti protesto akcijas Čeltenhemo žirgų lenktynėse, kurias remia „Ryanair”.

     „Ryanair” nesirūpina“ kampaniją pradėjo Johnas Foley, kai jo duktė, skrydžių palydovė, buvo atleista viduryje skrydžio ir palikta svetimoje šalyje be skatiko kišenėje. Vėliau buvo atskleista ciniška ir nepaprastai išnaudotojiška įdarbinimo šiose linijose politika.

     Norintieji tapti lėktuvo palydovais per įdarbinimo agentūrą turi sumokėti 3000 eurų įmoką, kad galėtų baigti „Ryanair” apmokymus. Po šio apmokymų laikotarpio kaskart atleidžiama apie 60 žmonių, per mėnesį jų susidaro apie 200. Tiems, kurie lieka dirbti, pasiūlomas 12 mėnesių bandomasis laikotarpis, kurio metu jie turi dirbti už žemesnę algą nei kiti palydovai. Taip „Ryanair” savo dirbančiųjų sąskaita uždirba maždaug 20 milijonų svarų sterlingų per metus.

     Liverpulio solidarumo federacija parėmė kampaniją ir Johną, kuris dėl savo tiesioginių veiksmų prieš avialinijas buvo areštuotas šešis kartus. Tikimasi, kad solidarios profsąjungos, tokios kaip Tarptautinė darbininkų asociacija ir visi žmonės, kuriems rūpi dirbančiųjų kova prieš sukčiaujančius išnaudotojus, parems šią kampaniją kovo 12-18 dienomis.

     Pagal http://solfed.org.uk parengė KP

     Daugiau info: http://ryanairdontcarecrew.blogspot.com/

     {youtube}sJPzQLGJSfY{/youtube}