IMG 7938     Kai Lietuvoje buvo švenčiama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena, pasaulis prisiminė 2011 m. kovo 11 d. Japonijos cunamio ir Fukušimos AE avarijos aukas. Grupė Lietuvos aplinkosaugos aktyvistų kovo 12 d. šia proga surengė tris antiatominius piketus prie Japonijos, Prancūzijos ir Baltarusijos ambasadų Vilniuje.

     10 val. susirinkę prie Japonijos ambasados M. K. Čiurlionio g., jie pareiškė ne tik užuojautą nukentėjusiems nuo Fukušimos AE avarijos, bet ir protestą prieš Japonijos atominės energetikos technologijų eksportą į Lietuvą. Šūkiais „Stop Nuclear Export!“ ir „Hitachi, Go Home!“ jie garsiai pasakė, kad Lietuva nesutinka su pasipelnyti siekiančios „Hitachi” korporacijos invazija į Lietuvą.   

     12 val. prie Prancūzijos ambasados buvo surengtas piketas, nukreiptas prieš Prancūzijos korporacijos „Alstom” dalyvavimą Kaliningrado AE projekte. Piketuotojai sakė, kad „Alstom“ korporacija, kuri gamins turbinas Kaliningrado AE, pažeidžia elementarias tarptautines normas. Prancūzijos vyriausybei turėtų būti gėda, kad ši leidžia Prancūzijos pramonei užsidirbti iš būsimų mūsų regiono nelaimių.


    
13:30 val. surengtas trečiasis piketas prie Baltarusijos ambasados Vilniuje. „A. Lukašenkai niekada nebus atleista už Astravo AE, nes jis apvagia Baltarusiją, užnėręs jai 10 milijardų dolerių skolą už būsimą elektrinę. Astravo AE statybą reikia stabdyti, kol dar nebėlu”, – pabrėžė piketuotojai.

     Visi trys piketai buvo neformalūs, surengti be valdžios leidimo, todėl juose dalyvauti galėjo mažiau nei 10 žmonių.

     {youtube}SL0hKPEQk_4{/youtube}

     IMG 7937
     Piketas prie japonijos ambasados

     IMG 7966
     Piketas prie Prancūzijos ambasados

     IMG 7977

    Piketas prie Baltarusijos ambasados

     Daugiau foto: Atomine.lt

     2012 03 13