Šiandien Japonijai priklausančioje Hokaido saloje, prie Tojos ežero prasideda šių metų G8 susitikimas. Tiek Japonijoje, tiek Europoje globalinio kapitalizmo ir imperializmo priešininkai jau daugiau nei savaitę rengia protesto demonstracijas. Solidarumo demonstracijos rengiamos Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Belgijoje, taip pat ir Azijos šalyse.

       Japonijoje dauguma aktyvistų iš Tokijo vyko į Saporą, kur savaitgalį vyko „Žmogaus teisių forumas moterims“, o pasaulinis „Via Campesina“ tinklas organizavo tarptautinį forumą apie maisto krizę, badą ir klimato pokyčius. Taip pat vyko „Čiabuvių susitikimas“. Vietinių gyventojų grupes iš viso pasaulio sukvietė Ainu etninės grupės atstovai, laikantys save Hokaido aborigenais. Renginyje dalyvavo daug ūkininkų. Elito atstovus nuo publikos saugojo maždaug 21000 policijos pareigūnų.


       Demonstrantai reikalavo G8 atkreipti dėmesį į maisto gamintojus. „Mums reikia, kad būtų balansuojamas maisto tiekimas“, sakė ryžių augintojas Eiichi Hayashizaki. „Japonija didžiąją dalį maisto importuoja iš svetur, taigi, mes nebadaujame, bet valdžia turi nustoti kontroliuoti ryžių auginimą šalyje.

       Oxfam International pabrėžia, kad kylančios maisto kainos ir klimato pokyčiai veikia negatyviai – didina skurdą visame pasaulyje. Šios organizacijos atstovė Lucy Brinicombe ragino lyderius ne atostogauti, o ieškoti sprendimų, kaip įveikti klimato pokyčius ir maisto krizę.

       Ši krizė, ribojanti beturčių galimybes maitintis, yra „žmogaus sukelta katastrofa“, kuriai slopinti banko resursų per maža, teigia Pasaulio banko prezidentas Robertas Zoellickas. Pasaulio banko skaičiavimais, pasaulinės maisto kainos per pastaruosius tris metus padvigubėjo.

       Aktyvistai teigia, kad Japonijos imigracijos tarnybos neįleido į šalį Pietų Korėjos delegacijos, labai priešiškai nusiteikusios pasaulinės rinkos atžvilgiu.

       Vokietijoje prie Japonijos ambasados protestavo 40 žmonių. Jie reiškė solidarumą bičiuliams iš Japonijos. Jie teigė, kad G8 ne sprendžia tokias problemas, kaip klimato pokyčiai ar skurdas Afrikoje, bet prisideda prie šių problemų. Piktintasi ir Japonijos struktūrų prievarta prieš protestuotojus.

       Po demonstracijos grupė aktyvistų nuėjo sudalyvauti naujosios JAV ambasados atidaryme, kur kalbą sakė dabartinio prezidento tėvas George‘as Bushas. Jam kerpant juostelę, iš kitos saugumo barjero pusės pasigirdo švilpimas. Beje, ironiška, kad tas saugumo barjeras stovėjo būtent toje pačioje vietoje, kurioje kadaise prezidentas Reaganas paskelbė apie siekį nugriauti Berlyno sieną. Turbūt amerikiečiai nepastebėjo, kad kyla nauja siena, ir ji skiria į JAV ambasadą susirinkusį elitą nuo paprastų Berlyno žmonių. Aktyvistai skandavo „G8 Funsai!“ („Sugriauk G8!“)

       Teisininkų tinklas WATCH išleido brošiūrą protestuotojams, kurioje pateikiama teisinė informacija. Brošiūroje pranešama, kad policijos atakų atveju nedraudžiama dėvėti saugančios aprangos, be to, patariama, ką daryti, jei tave neteisėtai suėmė policija. (Praeitame G8 susitikime Vokietijoje buvo areštuota1,800 protestuotojų,  bet tik 3% iš jų buvo pateikti kaltinimai). Policijai neleista niekieno fotografuoti be priežasties. WATCH baiminasi, kad Japonijos policijos pajėgos į tokį reglamentą neatsižvelgs.

       Pagal Infoshop.org parengė kp
       2008.07.07.