Lapkričio 15-ąją Vašingtone susirinkę 20-ties turtingiausių šalių atstovai (G20) stengis pakreipti finansinę krizę savo naudai ir „suremontuoti“ tarptautinę kapitalistinę sistemą. Užsidaro fabrikai, mažinami etatai, žlunga pensijų sistema, žmonės vejami iš namų, auga bedarbystė, atsiranda nežinomybė, dešinieji priima siaubingus įtatymus, nukreiptus prieš imigrantus, auga benamių skaičius, griūva žmonių tarpusavio santykiai, skurstantieji nebesugeba susimokėti už maistą ir būstą, mūsų aplinkai taip pat gresia krachas. Išgyvename gilių, staigių ir košmariškų pokyčių metą, intensyvėja ilgai trunkanti krizė, kurios pavadinimas – kapitalizmas, ir šį kartą krizė išties yra globali. Netgi konservatyvi žiniasklaida ir lojalūs ekonomistai – racionalistai teigia, jog sunkumu ji gali prilygti didžiajai depresijai... ir jie mėgina atkurti Bretton Woods projektą, sukurti naują kapitalizmą.
Įvairių formų tiesioginis veiksmas ir pilietinis nepaklusnumas egzistuoja visame pasaulyje. Dabar, turėdami omenyje kaštus, kuriuos privalėsime sumokėti, kad subsidijuotume šią supuvusią sistemą, privalome griebtis maisto riaušių, streikų, kuriuose būtų reikalaujama didinti atlyginimus ir išmokėti pavogtus užmokesčius, kampanijų, kurių tikslas būtų kainų sumažinimas.
Reikia radikalių diskusijų apie krizę, reikia įžiebti protestą, dalintis radikaliomis kasdienybės strategijomis, leidžiančiomis išgyventi sunkmetį, plėšti supermarketus – tai būtų atsakas į žmonių varymą iš namų, rengti sėdimuosius protestus. Protestai prie finansinių institucijų ir rajonų jau auga, tūkstančiai Italijos universitetus užėmusių judėjimų narių sako „Mes nemokėsime už jūsų krizę“. Sparčiai intensyvėjant finansinei krizei, tikėtina, plis ir kovos, todėl mes, tikėdamiesi pasipriešinimo plitimo, skelbiame šią pasaulinių veiksmų prieš kapitalizmą ir G20 dieną.
Reikalaukime, kad gyvenimą kontroliuoti būtų pavesta mums patiems – tai būtų alternatyva tiek kairei, tiek dešinei kapitalizmo rankai, alternatyva tiek privačiam verslui, tiek valstybiniam kapitalo valdymui. Ne – ateitį reguliuojančiam kapitalui, laisvosios rinkos sistemai, vadinamai neoliberalizmu. Taip – pasauliui, kuriame mes kursime bendruomenes, kurios patenkins mūsų poreikius ir taps alternatyva tiek kapitalistinei, tiek valstybinei sistemai.
Pripažinkime, kad šią krizę ant mūsų pečių užkrovė ne tik bankininkai ir spekuliantai, bet taip pat bosai, savininkai, biurokratai, politikai bei kiti valdančiųjų klasių atstovai. Jie tai padarė, o mes turime sukurti naujus santykius, lygybe pagrįstas organizacijas, kurios mus išvestų iš kapitalizmo. Mes turime juos sustabdyti. Jų arogancija beribė. Įtraukę pasaulį į didžiausią pelkę po didžiosios depresijos, palikę mus be pinigų, dabar jie nori vaizduotis esą pasaulio gelbėtojai. Jie NIEKŠAI!
Atsiminkime, kad esame dalis šimtamečio pasipriešinimo pinigo valdžiai, dirbtinei panikai, eksploatacijai, skurdui, netvarkai, represijoms, naikinimui ir žemės, nuo kurios priklauso mūsų išlikimas, alinimui.
Pripažinkime, kad būtina globalizuoti viso pasaulio darbo ir socialinius konfliktus.
Domėkimės, aktyviai diskutuokime ir siūlykime savas kitokio pasaulio alternatyvas – o gal mums taip pat reikia milijardų, kuriuos sunaudotume alternatyvų kūrimui, o kaip mūsų erdvėje atrodytų pasipriešinimo įsiskolinimui ir išmetimui iš namų judėjimai, kodėl nepradėjus kampanijos dėl kainų mažinimo ar kitokiais būdais nepareikalavus sau galimybės patenkinti pagrindinius poreikius ir laisvės?
Galbūt masinės, globaliniu mastu koordinuotos kampanijos prieš atleidimus iš darbo, bendruomenių kūrimas, bedarbių dirbančiųjų judėjimas, miestų blokavimas, augantis benamių ir laisvųjų darbuotojų pasipriešinimas, erdvių, skirtų socialinei veikslai, užgrobimas, strategijos, kurias kuriant domimasi ir mokomasi iš kitų, atrodytų, nesusijusių kovų, jūsų geismas, užvaldantis visą gyvenimą – yra daug siūlymų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.
Kapitalizmas ar naujas jo kursas negali išspręsti ekologinės ir kapitalizmo krizės – mes neprašysime, mes kursime naujus pasaulius.
Taktiką ar akcijas rinkitės patys: mobilizacijos, blokados, sėdimieji protestai, keli padorūs plakatai, brošiūros arba protestas – paskaita, sabotažas ir kitokios atakos – mūsų troškimai beribiai, o istorija begalinė.
Šiam globaliniam veiksmui kviečiame pasaulio antikapitalistų judėjimus ir visus, kurie jaučia, kad krizė sugriaus jų gyvenimą. Organizuokitės ir kurkite strategijas. Dalyvaukite lapkričio 15-osios proteste.
Pagal ainfos.ca paruošė anarchija.lt
2008.11.12.