laisvasis universitetas      Šį ketvirtadienį, lapkričio 27 d., LUNI kalbėsime apie telekomunikacijas – internetą ir radiją. Ar interneto „blogai“ gali pakeisti įprastą žiniasklaidą? Ar internete iš tikro formuojami ateities modeliai? Ar nepriklausoma radijo stotis gali suburti lietuviškąją alternatyviąją sceną? Svečiuosis universitetinės radijo stoties „Start FM“ eterio vaiduokliai Radijas Andrius ir Radijas Domas  bei naujųjų technologijų entuziastas, žurnalistas, reklamos praktikas, garsusis „blogeris“, www.nezinau.lt kūrėjas Džiugas Paršonis. Užsiėmimai prasidės 17:30 val. Universiteto g. 3, Vilniuje, Vilniaus universiteto centrinėje bibliotekoje, B3 auditorijoje.

 

alt      Vilniaus universiteto radijo „Start FM“ atstovai Radijas Andrius & Radijas Domas pasidalins žiniomis apie darbo ypatumus nekomercinėje, alternatyvioje, pačių studentų iniciatyva veikiančioje radijo stotyje, papasakos, kur ir kada pasaulyje atsirado laisvojo radijo formatu veikiančios radijo stotys bei kuo tokio pobūdžio radijas skiriasi nuo įprasto – valstybinių ir komercinių stočių. Svečiai teigia, kad siekis suburti lietuvišką alternatyviąją sceną ir klausytojams pristatyti kitokį požiūrį į muziką yra viena prioritetinių jų radijo stoties veiklos sričių. Kitas svarbus „Start FM“ tikslas – tai nuolatinis ir efektyvus ryšys su Vilniaus universiteto akademine bendruomene, t.y. šviečiamojo pobūdžio laidų kūrimas. Pranešėjai atskleis, su kokiomis problemomis gali susidurti tokios žiniasklaidos iniciatoriai bei kada neverta kurti panašaus pobūdžio projektų, supažindins su teisiniais radijo stočių veiklos niuansais.

 

Dziugas Parsonis      Džiugas Paršonis skaitomiausio tinklaraščio Lietuvoje, turinčio 4000 nuolatinių prenumeratorių (www.nezinau.lt), autorius – pasakos apie interneto terpės kaip instrumento svarbą kiekvienam žinių visuomenės nariui. Diskutuosime apie asmenybės projekcijos virtualioje erdvėje ypatybes – kiek ji svarbi ir kokias galimybes turi erdvės neribojamame sociume. Lektorius klausia, ar sugebame šiandien „išlikti“ nuolat techniškai evoliucionuojančiame pasaulyje – kurti bendruomenes be sienų, dalintis idėjomis be cenzūros, aprėpti daugiau informacijos per vieną dieną nei 1980-aisiais suvirškintum per mėnesį. Jis teigia, kad kelių milijardų minioje lengviau surasti bendraminčių ir bendražygių, koks bebūtų tavo tikslas, tvirtina, kad virtualioje erdvėje nėra amžiaus, lyties, sveikatos, gyvenimo būdo ir kitos diskriminacijos, jei pats jos neieškai. Pranešėjas siūlo tobulinti įgūdžius bei mokytis gyventi beribėje kibernetinėje erdvėje, kur, pasak jo, formuojami ateities modeliai. Ar taip yra iš tiesų?

 

Laisvasis universitetas – tai savanoriškai kuriama erdvė diskusijoms apie įvairiausias veiklos sritis ir visuomenės gyvenimo aspektus. Tai niša žmonėms pasidalinti savo patirtimi, idėjomis, reikštis įvairiems požiūriams. Tai atvira bendruomenė, siekianti keisti egzistuojančio švietimo modelio ir tarpusavio bendravimo standartus. Kaskart laukiami tie, kuriems įdomu tiesiogiai bendraujant išgirsti kitų žmonių patirtį ir mintis.  

 

Daugiau informacijos ir buvusių bei būsimų paskaitų konspektus galite rasti svetainėje www.luni.lt

 

Laisvojo universiteto (LUNI) iniciatyvinė grupė

2008 11 25