Filmas „Kapitalizmas yra krizė“ pasakoja apie 2008 m. prasidėjusią pasaulinę kapitalizmo krizę, nagrinėja jos priežastis, pasekmes bei galimus kovos būdus. Ypatingas dėmesys skiriamas krizės prigimties ir protestų prieš taupymo priemones analizei. Jame detaliai nagrinėjama Graikijos krizė, protestai prieš 2010 m. vykusį G20 aukščiausiojo lygio susitikimą Toronte ir puiki žmonių solidarumo banga Medisone, Viskonsino valstijoje.
Filmo kūrėjų nuomone, 2008 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose prasidėjusi „finansų krizė“ buvo ne kas kita, o sisteminio sukčiavimo, kurio dėka turtingi finansininkai pavogė trilijonus visuomenei priklausiusių dolerių, pasekmė. Niekas nebuvo įkalintas už šį nusikaltimą – didžiausią „viešųjų pinigų“ (public money) vagystę per žmonijos istoriją. Vietoj to turtingieji privertė darbo žmones sumokėti už jų sukeltą „krizę“ per valstybines taupymo programas, kad panaikintų viešąsias paslaugas ir darbuotojų teises.
{youtube}dgHAGAMRRXc{/youtube}
Dokumentiniame filme pateikiama daug skaičių ir faktų, rodančių pasaulinės krizės mastą bei tendencijas. Šiuos faktus aiškina garsūs akademikai, aktyvistai ir darbo atstovai. Filme pamatysite originalius interviu su knygos „Death of The Liberal Class” autoriumi Chrisu Hedgesu, knygos ir filmo „Endgame“ autoriumi Derricku Jensenu, „Imperijos” autoriumi Michaelu Hardtu, knygos „Gramsci Is Dead” autoriumi Richardu J.F. Day‘umi, knygos „How Nonviolence Protects The State” autoriumi Peteriu Gelderloosu, Albertos universiteto profesoriumi Imre Szemanu, Nacionalinės viešojo sektoriaus darbuotojų profsąjungos prezidentu Jamesu Clancy, kitais profesoriais ir gatvės aktyvistais.
„Kapitalizmas nepateko į krizę. Krizė yra pats kapitalizmas. Tai turtingųjų krizė, bet ji yra mūsų problema“, – sako filmo kūrėjai.
LUNI info
2012 01 10