Vieša diskusija: Koks turi būti „Juodraštis“?
aktyvizmas

          Išleistas pirmasis „Juodraščio“ numeris. Svetainėje atsirado nauja rubrika Juodraštis“ (žr. į viršų). Šių metų rudenį planuojamas antrasis žurnalo pasirodymas.
          Koks jis turi būti?
          Labiau akademinis ar „pankiškas“?
          Grynai anarchistinis ar plataus kairiojo spektro?
          Super radikalus ar gana nuosaikus, kad neatbaidytų plačiųjų masių?
          Kokios temos ir kokie autoriai šiandien būtų aktualiausi?
          Pakalbėkime.

 

Komentarai  

 
0 # NuomonėAntanas Y-m-d H:i
Dziaugiuosi Juodrascio iniciatyva. Man asmeniskai patiktu, kad juodrastis butu daugiau akedeminio lygio ir gal nuosaikesnis. Butu idomu suzinoti apie anarchistu veikla uzsienyje, taip pat apie planuojamus ir vykdomus anarchistu "projektus".
 
 
0 # --railgunner kid Y-m-d H:i
1) akademinis. butu gerai, kad i universitetu bibliotekas pakliutu.
2) grynai anarchistinis. nes jau Bernardinuose anarchistai buvo apvaryti uz susiplakima su komunistais.
3) idomios temos butu zmogaus teisiu, gyvunu teisiu, aplinkos apsaugos klausimai. dar butu idomi tema apie savigyna ir ginklo turejima.
 
 
0 # .Pranas Y-m-d H:i
Akademinis ir plataus kairiojo spektro.
 
 
0 # mSekspyras Y-m-d H:i
Akademinis ir plataus spektro.
Temos - antiglobalizmas , ivairiu kairiuju judejimu istorija, anarchizmo geneze, ivadas i Bakunina, Proudhona, zmogaus teises pasaulyje, ypatingai kaimyninese valstybese - Baltarusijoje ir Rusijoje, gyvunu teiseu apsauga ir kova pries korporacijas, aplinkosauga bei paveldosauga, ekologiniai judejimai.Nzn kaip kitiems, bet as siulyciau truputi fdaugaiu teorijos.
 
 
0 # :)bitininkas.blogspot.com Y-m-d H:i
Pabandykite nerašyti nieko kas liaupsina valstybę :-)

Čia toks siūlymas žmonėms, kurie yra už valstybės sunaikinimą, ne kažkokiems libertarams minarchistams.

OK?
 
 
0 # taipTo to Y-m-d H:i
Prašyčiau, kad būtų visų anarchizmo krypčių apžvalga - ir BŪTINAI su antikomunistini o anarchizmo atspindėjimu. Kitaip nelabai bus aišku, kas jūs esate, nusikaltėlių komunistų pasekėjai ar anarchistai.
 
 
0 # :)bitininkas.blogspot.com Y-m-d H:i
"Prašyčiau, kad būtų visų anarchizmo krypčių apžvalga"

O ne... Tada reikėtų apžvelgti anarchokapitalizmą.

Man įdomu kaip anarchistai be rinkos suvokia ekonomiką ir kaip ji veiktų? Natūriniai mainai? Visi į kaimus?
 
 
0 # paprastaiTo : Y-m-d H:i
>Man įdomu kaip anarchistai be rinkos suvokia ekonomiką ir kaip ji veiktų? Natūriniai mainai? Visi į kaimus?>

Manau, jiems ne taip jau svarbu, kaip tai veiktu - gi svarbiausia atvesti raudonuosius i valdzia, o ten jau tvarkytusi kaip reiketu. Visa istorija tai rodo.
 
 
0 # --railgunner kid Y-m-d H:i
rinka gerai, kad jinai tikrai laisva. bet iki laisvos rinkos kaip iki kosmoso. o visokie oligarchai suinteresuoti, kad rinka būtų kuo mažiau laisva.
kas šiuo metu labiausiai daro žalą pasaulinėms ekonomikoms, tai prekybos suvaržymai, skirti proteguoti turtingųjų šalių kapitalą.
 
 
0 # pradziapradzia Y-m-d H:i
jau pristatymas buvo juokingas, kur reikejo palikti neva tai korteles mobilius ir visa kita uz Galeros iejimo. taciau kazkaip Juodrastis bus platinamas kapitalistams priklausanciuos e knygynuose, tie patys didieji anarchistai gauna algas i tas pacias korteles ir kai kurie turi net po pora mobiliaku. Stai vienam vakarui tapo antikapitalista is. Tfu, bjauru nuo tos ju pozos (kaip ir nuo jusovietizmo/ko munizmo propagandos). Jei norite buti anarchistais, po galais, eikite ir nuveikite kazka realaus. klausite ka? O taigi paskaitykite kitu, tikru anarachistu istorijas.
 
 
0 # 2pradziaiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
O kur gi tos istorijos "tikru anarkystu" aprashytos?, gal su zasies pluksna prie balanos? Ar dar kur seniau uzstrige? Nurodykit archyvo Nr. ar kokius Da Vincio kodus.
 
 
0 # 2,2pradziaiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
ar su kuom dabar rashot ir kur randates? Gal Penzoj pas Visoriona primityvistu kaime, ar pas Anastasia prisglaudet molinese trobelese?
 
 
0 # kaTo 2pradziai Y-m-d H:i
Tai paskaitykite tame paciame jusu sventrastyje "Juodrastis" ir istraukose jo. Jeigu maistinguju drasiuju Lenino ir Markso tiesos skleideju vienintele anarchistine akcija yra ateiti pasitusinti be korteliu ir mobilku, tai daugiau nei juokinga. Kovojate pries prekybos tinklus? Ir nesugalvojate jokios drasios akcijos, isskyrus tai, kad tik susedus skrebenti savo postulatus i interneta? Eikite ir veikite. Ar biski nedrasu prarasti savo darbus, i kaliuze patekti? A, prisiminiau, antikapitalista i jus tik internete.
 
 
0 # pradziaiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Vaizduotes neturejimas, tai daugiau deshiniuju pozhymis. Skirkit gi pagaliau, kas yra “shventimas” ir kur yra tiesioginis darbas. Ar jums reikia pakazuchos kaip C&P rasho straipsnius, filmo apie 1917-1918 Anarchijos namus, kur ir tada puse zmoniu darbuodavosi prie tipografijos stakliu spausdindami “listovkas” ir paskui agituodami dalindavo?
Informacinis-propogandinis darbas ir yra vienas svarbiausiu darbu, tiek kuriant profsajungas, tiek kitus sindikalistiniu s darinius ir autonomijas. O ka, pagal moliniu trobeliu anarkystus, reik daryt? Pribloksht tyru veidu,dazyta skiautere, ar grazia sodybos aplinka? Kas tas yra pagal “tikrus anarchistus”?
 
 
0 # Skirta to toPranas Y-m-d H:i
"Kitaip nelabai bus aišku, kas jūs esate, nusikaltėlių komunistų pasekėjai ar anarchistai."
O koks skirtumas kas jie tokie yra ir nejau nebutu idomu suzinot apie kitas idiologijas, bent bendram isprusimui? Atvirksciai svarbu, kad rasantis straipsnius isliktu saliski.. aisku paliginimai su kitomis idiologijomis butu gerai, bet autoriu nuomones kisimas tikrai nebutu naudingas. Visi sugebam mastyt ir patys pasirinkt kaip viena ar kita dalyka vertint.
 
 
0 # taipTo pradziai Y-m-d H:i
Tai aš ir klausiu, ką be listovkių jūs dar darote? Kam skirta ta propaganda? Tiems patiems keliems šimtams komunistėlių, kurių veiklą šiaip jau normalioje valstybėje, pergyvenusioje sovietinį komunistinį genocidą, turėtų deramai įvertinti saugumas? Ar norite į problemą atkreipti platesnes mases? Taigi, griebkitės drastiškų priemonių, iššūkių, akcijų, ar (darkart klausiu)jums tai baisu? Įdomu, kada atsiras tas lietuvis anarchistas, mėginsiantis kovoti prieš tų pačių oligarchų viešpatavimą realiomis priemonėmis?
Aišku, kur kas geriau kaip Kasparas Pocius taukšti nesąmones Bernardinuose apie Algirdą Paleckį, koks tas šaunus kovotojas ir Che Gevaros pasekėjas. Beje, kadangi Kaspariukas yra ir šito leidinio kūrėjas, tai galbūt už leidinio koncepcijos stovi ir raudonoji Paleckiuko ranka? Kiek supratau iš Kaspariuko, jums pakeliui.
P.S. O dėl vaizduotės neturėjimo tai galbūt. Nesgi komunistai išties vaizduotę nemenką pasitelkdavo naikindami lietuvius. Smagu matyti, kad tą komunistinį kelią pasirinkę ir jūs. Sėkmės vaizduočių įgyvendinime.
 
 
0 # Pranuirailgunner kid Y-m-d H:i
>> O koks skirtumas kas jie tokie yra ir nejau nebutu idomu suzinot apie kitas idiologijas

skirtumas kaip tarp patriotizmo ir mojavimo svastikomis. ir taip anarchizmu mažai kas tiki. beliko dar labiau susiplakt su komunistais ir visas reikalas prasmirs.
 
 
0 # ailgunner kidsekspyras Y-m-d H:i
anarchistu poziuris i komunistus, ypac i sovietinius, yra aiskus.Jau nekalbu apie poziuri i pacia Sovietu sajunga.pasidom ek, o tada suok lakstingalos balseliu.
Jei susidaro ispudis,kad Lietuvos anachistai koketuoja su egzistavusia komunistine santvarka, jaucia simpatija stalinams ir panasiom istorijos siukslem - klystate.nors ir nesu anarchistas, veikiau kairiuju paziuriu, taciau sovietu sajunga, kaip ir nacistine vokietija bei kitas totalitarizmo/a utoritarizmo sistemas laikysiu blogio imperijos dalimi.Manau, dalis Lietuvos anarchistu irgi panasiai masto.
 
 
0 # ?evaldas Y-m-d H:i
Nei Piteris Kropotkinas, nei Nestoros machno ko tai nekompleksavo dėl to, kad buvo komunistai, nesisarmatijo savo priklausymo pirmam internacionalui ir Mišelis Bakuninas, kodėl šių dienų anarchistai turėtų gėdintis komunizmo? O apie "Juodraštį" ką nors pasakysiu, kai ana peržiūrėsiu.
 
 
0 # to pradziaiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
"Taigi, griebkitės drastiškų priemonių, iššūkių, akcijų, ar (darkart klausiu)jums tai baisu?"

Jo, baisu ,o ka jums su shakute priesh tanka shokt nebaisu?
Ir ar jums anarchizmas dar ir su durnumu asocijuojasi?
Efektyviai prieshintis gali tik organizuota kritine mase zmoniu, o ne 5-7 anarchistu aktyvistai, kurie ir taip padaro daug daugiau, nei jiems asmenishkai reikia. O del akciju tai, gal pavartykit anarchija.lt?
Ir studentu mitingai,ir fliuxus akcija pie Vilniaus Vartu, ir piketas prie Lenku ambasados, ir peticijos ivairios ir Sventes ir stovyklos, ir renginiai Galeroj.
Tiesa sakant, jei nepatinka-pasid arykit pats. Del kiekvienos pardavejos , bent jau ash, kryzhium nepulsiu, jei jai paciai nusishikt ka su ja daro oligarchai ir ish vis, anarchistai su visu pasaulio blogiu niekur nera isipareigoje kovot, kovojam kas kiek gali ir savuose arimuose. As pvz. menininke, darau nekomercinius ir socialiai kritishkus menus, esu gryna prekariato atstove, be socialiniu garantiju, pensijos ir t.t. todel man labiau rupi kulturos problemos ir kolegu menininku socialiniai klausimai. Jums skaudu del darbininku, darykit piketus ir streikus fabrikuose, kas trukdo?
 
 
0 # ToTaip Y-m-d H:i
Labai sutinku su railgunner kid mintim. Kai skinai surengė savo eitynes ir kažkokia merga sukonfliktavo su Berneen, staiga bet kuris patriotas imtas laikyti skinu. O sakydamas, kad palaikai lietuviu nacionalines idejas po to ilgai turi aiskinti, kad tai nieko bendro neturi su Hitleriu ir irodineti kad fasizma laikai blogiu.
Tas pats su anarchistais - jeigu sitie anarchistai toliau eis situo keliu ir neatsiras protingesniu veikeju, greitai anarchijha ims asocijuoti su Lenino veidu.
 
 
0 # SekspyruiTo toi Y-m-d H:i
>anarchistu poziuris i komunistus, ypac i sovietinius, yra aiskus.Jau nekalbu apie poziuri i pacia Sovietu sajunga.pasidom ek, o tada suok lakstingalos balseliu. Jei susidaro ispudis,kad Lietuvos anachistai koketuoja su egzistavusia komunistine santvarka, jaucia simpatija stalinams ir panasiom istorijos siukslem - klystate>

O tai paskaityk Kasparo Pociaus mintis kad ir po Algirdo Paleckio demarso (nesunku, imesk i google, rasi iskart) ir suprasi, kokia gi ideologija vadovaujasi sitie anarchistai. Ar jau Kasparo Pociaus mintys pasikeite? Ar jis ne vienas is ju pagrindiniu veikeju?
 
 
0 # 2 TotoVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Kaspras Pocius ishsake savo mintis apie Palecki BERNARDINUOSE!!!
Tai jei "Bernardinai" suvokia nuomoniu pliuralizmo reikalinguma savam katalikishkam tinklapyje, tai ka anarchistai turi dabar but shventesni uzh popiziu ir savishkiu cenzura uzhsiimt?
Juolab, kad anarchizmas, tai toks sroviu vandenynas, kad net du susede diskutuot anarchistai ras neesminiu skirtumu savo pasaulezhiuroj ir isitikinimuose
 
 
0 # To toiVilmai Y-m-d H:i
Puikiai tai suprantu. Bet tu irgi turi suprasti, kad kai vienas iš jūsų lyderių pila tokią panegiriką Paleckiui bet kokia pasitaikiusia proga, tai tikrai pagalvoji, kad tai yra jūsų pozicija, o ne tik jo asmeninė.
 
 
0 # asekspyras Y-m-d H:i
Visu pirma, mano nuomone, nereikia tapatinti Paleckio su jo seneliu ar tevu.Paleckio oficialiai deklaruojamos vertybes skirasi nuo jo senelio(asmenis kai jo senelio veikla sovietmeciu,kar t su Snieckumi ir kitais panasaus plauko kvislingais ismesciau i sitorijos siukslyna).Aisk u, kai kurios idejos gal ir sukelia abejoniu ar sypsena veide, bet parodyk man nors viena lietuvos valdzios olimpe esanti politika,kuris neuzsidejes ant svao marmuzes klouno kaukes ir/ar nera prasmirdes viso sio politinio kloako kvapeliu?

Visu antra, K.Pocius tame straipsnyje, mano galva, kritikuoja socdemus ir ju gretose esancius buvusius sovietinius nomenklaturinin kus - "pazadukus", taigi, ir gyvasias sovietines liekanas-reliktus.

Visu trecia, K.Pocius akcentuoja,kad A.Paleckis - tai naujosios, progresyvios kaires apologetas.Nauj oji, dmeokratiska kaire neturi nieko bendro su komunistine santvarka, atvirksciai, ja kritikuoja.

Kalbant apie Che ir Kuba, mano nuomone, tai asmeninis dalykas - ar jiems simpatizuoji, arne, priklauso tik nuo taves.nei Che,nei Kubas manes asmeniskiai nezavi.

na, o ar Paleckis populistas, pamatysim tik po rinkimu.Tik rudeni skaiciuojami visciukai, tada ir ivertinsim "Fronto" galimybes bei pazadus.

Gal ir nemandagu sneketi Pociuas vardu (nuosirdziai atsiprasau), bet jo straipsnyje neizvelgiu jokiu flirto pozymiu su komunistais.Pal eckis, reikia pabrezti,ir naujos kartos vaikis.Gal tegu Jum atsako i Jusu keliamus klausimus pats K.Pocius.


----

"O sakydamas, kad palaikai lietuviu nacionalines idejas po to ilgai turi aiskinti, kad tai nieko bendro neturi su Hitleriu ir irodineti kad fasizma laikai blogiu. "

Sita problema giliai isisaknijusi ir musu kairiajame diskurse, ir viesojoje erdveje, ir ideologiniuose gincuose.Taciau visa konfrontacija kyla vien is ideologinio tapatumo ir problematikos nezinojimo.
 
 
0 # aSekspyras Y-m-d H:i
"Puikiai tai suprantu. Bet tu irgi turi suprasti, kad kai vienas iš jūsų lyderių pila tokią panegiriką Paleckiui bet kokia pasitaikiusia proga, tai tikrai pagalvoji, kad tai yra jūsų pozicija, o ne tik jo asmeninė."

Vilma puikiai paaiskino situacija.Anarc hizmas yra eklektiska teorija, kiekvienas turi savu poziuriu piramide ir ja vadovaujasi.Pol emika tarp anachistu,kaip ir iki raudonumo isiziebusi diskusija tarp socialistu ir konservatoriu ar liberalu - visi gali tureti savo tiesa/politine programa ir ja vadovautis.Nere ikia sutapatinti vieno aktyviausiu lyderio poziciju su visu kolektyvu
 
 
0 # retorikos ir temos klausimuen arche Y-m-d H:i
Bičiuliai, nenukrypkit nuo temos ir baikit seniai įgrįsusią antisovietinę retoriką.

Esu „Juodraščio“ ir anarchija.lt redakcinės kolegijos narys, todėl atsakingai pareiškiu, kad nei žurnalas, nei svetainė nekoketuoja nei su egzistavusia sovietine santvarka, nei su tarpukario Lietuvos autoritarizmu, nejaučia jokios simpatijos nei Stalinui, nei Hitleriui, nei Putinui, nei Bushui, nei Paleckiui, nei Landsbergiui.

Mano nuomone, buvusi sovietine santvarka buvo ne komunizmas ar socializmas, o valstybinis kapitalizmas, kuriame dominavo vienintelis darbdavys ir išnaudotojas - valstybė. Tuo labiau nesimpatizuoju dabartinei Rusijai, kurioje siautėja oligarchinis korporacinis kapitalizmas, kaip, beje, ir Amerikoje, ir Lietuvoje.

Kaltinimai komunistavimu ir prosovietinėmis pažiūromis yra visiškai nepagrįsti. Žurnale „Juodraštis“ nerasite nė vieno teksto, kuris palankiai vertintų Sovietų Sąjungą, Rusiją, Kubą, Venesuelą ar kokią nors buvusio sovietinio lagerio šalį. Priešingai, antrajame žurnalo numeryje planuojame seriją straipsnių, kuriuose bus pateikta radikali sovietmečio ir dabartinės Rusijos kritika.

Su „komunizmu“ esame susiję tik tiek, kad vienas redakcijos narys gyvena komunose - Londono skvotuose, o kitas domisi vakarietiškomis tarybų komunizmo (council communism) idėjomis. http://en.wikipedia.org/wiki/Council_communism
Įtarinėjimai bolševizmu juokingiausiai atrodo Kasparo atžvilgiu, kuris šiaip yra doras krikščionis ir nuosaikus libertaras.

Ką gi. 20 metų antisovietinės propagandos padarė savo. Gaila.
 
 
0 # kodelTo toi Y-m-d H:i
>Ką gi. 20 metų antisovietinės propagandos padarė savo. Gaila>

Labai džiaugiuosi, kad padarė savo darbą, o nesigailiu. Tauta turi atsiminti, kieno priespaudoje buvome 50 metų ir su kokiomis, kieno raudonosiomis idėjomis atėjo okupantai.
Žinau, žinau, dabar galite pradėti kalbėti kapitalo nematomą okupaciją, oligarchus etc etc, tačiau jie (nors ir, patikėkite, tikrai kapitalistinė visuomenė manęs nežavi) bent jau neveža į Sibirą ir nežudo.
O komunizmas - ką gi, smagu kai kam pasižaisti idėjomis, kurių niekas niekada neįgyvendins, tegul žaidžia, nelipdami ant nuospaudų.
 
 
0 # -railgunner kid Y-m-d H:i
>> Ką gi. 20 metų antisovietinės propagandos padarė savo. Gaila.

pradėjot neblogai, o paskui nusikalbėjote. Lietuvos visuomenė pakankamai nuo sovietų nukentėjus, kad ir be papildomos propagandos jaustų alergiją komunizmo apraiškoms. visgi, kai yra jautri visuomenei tema, reikėtų atsargiau, nes žmonės bijo.
 
 
0 # alergiškiemsevaldas Y-m-d H:i
a ponuliai negalėtų apsirtibot patrijotines literatūras studijom?anarch izmas buvo ir manau ilgai dar bus kairioji visuomeninės minties srovė ir tarp anarchistų visuomet buvo komunistų, privati nuosavybė žudo.
 
 
0 # EvalduiTo toi Y-m-d H:i
>privati nuosavybė žudo

Joo:-)) Matau, yra tarp jūsų, anarchistų, minties galiūnų, yra, ponas Evaldai, neturintis jokios privačios nuosavybės:-) Na, bet metų jums vis tiek nedaug, nes kaip tai panašius dalykus svačioja paaugliai dažniausiai.
 
 
0 # privati nuosavybėevaldas Y-m-d H:i
taip privati nuosavybė žudo, ir daro tai nepriklausomai nuo to turiu aš jos ar ne... o kalbant apie metus, tai mano gyvenimas jau vakarop ir spėjau pamatyt ir kaip sproginėjo namai ir automobiliai, kai dalinosi neva niekieno turtą, kaip verkia negalintys išmaitinti šeimos darbininkai, mačiau ir kaip vaikai taupo apelsinų žieveles nes pačius apelsinus mato tik kelis kart metuose, bo socialistinėj tėvynėj jų kažikodėl pasitaiko tik Maskvoj... Ir senokai jau nebesvaičioju, bet ir neleidžiu savęs kvailint. Pajėgiu atskirt pelus nuo grudų.
 
 
0 # To privati nusoavybėTo toi Y-m-d H:i
Mačiau ir aš daugybę panašių dalykų, kur čia aprašei. Taip pat buvau Nepale, kur buvo taip vadinama karaliaus "tironija", bet kur žmonės bent jau galėjo išmaitinti vaikus ir mačiau, kaip ten atėjo komunistai maoistai ir mačiau, kaip paprasti nepaliečiai verkia, matydami jų atėjimą, nes privačios nuosavybės nebuvimas pas komunistus reiškia - atėjau, paėmiau sau. Žinau, kad pasaulio komunistai džiaugiasi to režimo atėjimu, bet nuvažiuokite, pamatykite tai patys paprastų žmonių akimis, o ne iš komunistinių listovkių. Buvau ir Meksikoje, kur komunistai iš viso pasaulio važiuoja į Generolo stovyklas ir, kaip beimponuotų Generolo idėjos, kažkaip kai kurie vaizdai neįkvėpė.
Pasiūlymas būtų daugeliui komunistų pakeliauti po pasaulį, pažiūrėti, patirti. Manyčiau, daug kam akys atsivers, nes labai dažnai atrodo, kad visi tie pesudoanarchist ai-komunistai apie visa tai težino tik iš knygučių. Toli gražu ne visada kapitalizmas būna didžiausias blogis, o bet kokia idėja tėra tik elementarus ginklas. O komunizmo - lengviausiai pritaikoma destruktyviems tikslams.
 
 
0 # komunizmasevaldas Y-m-d H:i
tiek ir težinai apie komunizmą jei maoistų eksperimentus laikai vieninteliu įmanomu keliu, beje ar pagalvojai, kodėl žmonės vietoj gerojo karaliaus, beje surengusio ne vienas skerdynes, pasirinko maoistus? beje anarchistai niekada ir niekur nesiūlė privačią nuosavybę pakeisti valstybine.
 
 
0 # KomunizmuiTo toi Y-m-d H:i
Kodėl laikau maoistų eksperimentus vieninteliu įmanomu keliu? Aš jų keliu išvis nelaikau - tai yra blogis. "Pasirinko" labai netinkamas žodis, nes rinkimai ten vyko panašiai kaip sovietiniais laikais pas mus. Lygiai kaip ir maoistų armija formuojama buvo - patys kaimiečiai pasakojo - ateina naktį gerieji komunistai į kaimą ir išsiveda jaunuolius. Karalius aišku, kad ne šventas, bet komunistai smogė dvigubai, nes nusitaikė būtent į paparastus žmones, kuriems neva turėjo padėti.
O pavardinau tik dėl to, kad pasakyčiau - kol kas nemačiau nei vienos šalies, kur komunistų atėjimas davė žmonėms gera.
O apie privačios nuosavybės klausimą čia pasisakiau tik todėl, kad kažkas čia iš formumo apie tai kalbėjo, sakė, kad privati nuosavybė žudo.
 
 
0 # galiu pakartotevaldas Y-m-d H:i
Privati nuosavybė žudo, o tu nepateikei jokių argumentų, kad yra kitaip... visa ta laika diskutuojam mudu du, dešiniam kampe mano vardas :-)
 
 
0 # EvalduiiTo toi Y-m-d H:i
Na, neišgirdau ir argumentų, kad ta privati nuosavybė žudo:-) Čia galime į tokius filosofinius diskursus nueiti, kad... Čia jau panašiai būtų, jei kas pareikštų, kad meilė žudo ir pradėtų vardinti įvairiausius atvejus. Manyčiau, kiekviena problema socialinė yra susidedanti iš daugybės įvairiausių klodų ir per daug primityvu suversti viską vienam jų - pvz, privati nuosavybė žudo (vienų ideologų atveju), žydai griauna ekonomiką (fašių atveju), ir dar daugybė bet kokių kitų.
 
 
0 # ---railgunner kid Y-m-d H:i
Evaldai, privati nuosavybė tikrai žudo -- mesk lauk kompą
 
 
0 # žudoevaldas Y-m-d H:i
daugybė su privačios nuosavybės perdalijimu susijusių konfliktų baigiasi mirtimi, tai leidžia teigti, kad privati nuosavybė žudo; Badas ir skurdas irgi žudo, o jie yra didele dalim privačios nuosavybės pasekmės, pridėįkim dar karus, istorija žino ne vieną atvejį, kai valstybės siunčia kariuomenę savo piliečių, dažniausiai stambių kompanijų nuosavybei ginti, tai kad privati nuosavybė žudo yra akivaizdu.
Dabar ką su tuo daryti - čia išgirdau naivokų ir piktų pasiūlymų atsisakyti pačiam privačios nuosavybės. Atleiskit, bet ar aš turėsiu ką nors ar ne - privati nuosavybė jei ji išliks tokia kokia yra ir toliau žudys...
Visuomenė yra sugalvojusi daugybę būdų kaip pažaboti griaunančią privačios nuosavybės energiją:
tai įvairūs suvaržymai- pvz., Lietuvoj bandymai įgyvendinti įstatymų numatytą draudimą savininkams užtverti priėjimą prie vandens telkinių...tų suvaržymų būna daug ir įvairių, bet anų nevardysiu, bo gausis straipsnis, o ne komentaras, Kitokie yra bandymai privačią nuosavybę paversti kolektyvine - tai įvairūs socialistiniai eksperimentai kai kuriems iš jų keli šimtai metų - daugybę sėkmingos veiklos pavyzdžių duoda kooperatinio judėjimo istorija. O kur dar įvairūs projektai, kai privati nuosavybė paimama visuomenės reikmėm be šito pasaulis neturėtų daugelio kelių, beje tais atvejais kai valstybė imasi privačios nuosavybės nusavinimo istorija žino ne vieną žudymu pasibaigusį konfliktą. tam kartui tiek, bo mano komentaras ir taip jau gerokai išsiplėtė.
 
 
0 # pagaliau - į temąabragandraba Y-m-d H:i
1. Viršelis galėtų niekad ir nekisti (nebent atsisakytumėt raudonos spalvos, jei rinktumėtės siauresnį anarchistinį turinio spektrą) - teišlieka radikalus, nepanašėjantis į reklamišką dizainą.
2. Akademinis turinys - gerai,
3. Tačiau šis tas tebūnie parašyta labai žemiška kalba, keli straipsneliai skirti paprastiems žmonėms, kuriems liežuvis lūžta nuo velniškai sudėtingų tarptautinių žodžių - tenebūnie JUODRAŠTIS atgrasus visuomenei.
4. Dėl komunistinio/an archistinio spektro rinkimosi nepatarsiu, chebra čia ir taip jau pliurpia porą dienų (:
 
 
0 # sstebetojas Y-m-d H:i
O anarchistai turi savo štabą? Kavinę, kur renkasi? Būtų įdomu susitikti. O dėl Juodraščio: ar spausdinsite grožinę kūrybą?
 
 
0 # -Hitler, Mussolini & Franco Inc., Ltd. Y-m-d H:i
"Kitaip nelabai bus aišku, kas jūs esate, nusikaltėlių komunistų pasekėjai ar anarchistai."

TAS YRA VIENAS IR TAS PATS, O KAS TUO NETIKI, TAS ŽYDAS!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
 
 
0 # +Murza, Mažonas & Kundrotas Inc., Ltd. Y-m-d H:i
AI AI PASITELKĖ FANTAZIJĄ IR IŠNAIKINO KOMUNIAGOS VISUS LIETUVIUS NĖ VIENO NELIKO
PAS MURZĄ 100 SNUKIŲ
PAS MAŽONĄ 20
IR DAR SKINHEDŲ KOKS TŪKSTANTIS
IR VISKAS NEBĖR DAUGIAU
NĖ VIENO
NET UŽ LANZBERGĮ NEBALSUOJA!!!!!!!!!!!!!!
BLET!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PASAULIO PABAIGA
IR KAS KALTAS

OGI PALECKIS SU KASPARU POCIUM!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
 
 
0 # oi oi to toi Y-m-d H:i
"Taip pat buvau Nepale, kur buvo taip vadinama karaliaus "tironija", bet kur žmonės bent jau galėjo išmaitinti vaikus ir mačiau, kaip ten atėjo komunistai maoistai ir mačiau, kaip paprasti nepaliečiai verkia, matydami jų atėjimą"

Verkia... ir balsuoja... už maoistus!
Kaip taip anekdote: "ебу и плачу"...
Tai gal tada verkia iš džiaugsmo, a?:-)

P.S. Parodykit man bet vieną pilno proto "antikamunystą- poctreotą". Taigis va. Žydą hitlerininką ir tai lengviau atrasi.
 
 
0 # keliautojuibalbesas Y-m-d H:i
o gal gerbiamam keliautojui uzteko smarves nuvykti i afganistana ir iraka ir pabendrauti su verkianciaisiai s tose salyse..?
 
 
0 # Mano vizijaŽ. Y-m-d H:i
Marazmatiško pezėjimo, kaip matau, kaip visad užtektinai :-) Mano nuomonė:

Leidinyje turėtų būti tiek akademinių, tiek paprastų, elementarių straipsnių. Pvz.: tokių, kurie aiškiai ir konkrečiai paaiškintų, kaip veikia kapitalizmas, kas yra pinigai ir kaip jie cirkuliuoja ekonomikoje, etc. etc. Mano nuomone, žmonėms labai trūksta tokių tekstų. Akademinių postringavimų "nuo sosto" jau turim užtektinai. Taip pat, daugiau socialinio anarchizmo - būdų, kaip organizuoti bendruomenes, kurti radikalias profsąjungas, apgyvendinimo kooperatyvus ir t.t. Galima mestelt ir konkrečių pavyzdžių, kaip tokie dalykai vykdomi svetur. Nepakenktų rašliava ir apie artimesnius regionus - Rusiją, Baltarusiją, Ukrainą, Lenkiją, Estiją, Latviją, etc. Šių šalių politinę, ekonominę, socialinę, kultūrinę padėtį. Kas dėl žurnalo pakraipos, manau, kad akcentas turėtų visada likti ant anachizmo (tvirta, tačiau nedogmatiška pozicija), bet skirti užtektinai vietos ir progresyviajai kairei, jokiu būdu jos neignoruoti. Kritika, tiek anarchistų, tiek apskritai kairiųjų, taipogi nepamaišytų. Juk kvailoka liaupsinti "savus", net jei jie ir mėšlu užsiima, ar ne? Diskusija, dissent'as, visada turi vykti bet kokiame judėjime, jei nenorima, kad jis virstų autoritarinis ar/ir susiskaldęs bei sušvinkęs. Pasaulyje vykstančių įvykių apžvalga bei analizė būtų išvis super. A, dar, manyčiau, būtų jėga vienas kitas verstas straipsnis Chomsky, Bookchin, Rudolf Rocker, Michael Parenti, Albert meltzer, George Orwell ir kitų. Atsiprašau už ITIN padrikai išreikštas mintis, bet bijojau ką nors praleisti :-) Kai subręsiu rimtesniam straipsniui - susisieksiu su jumis. O kol kas, sėkmės!
 
 
0 # :)bitininkas.blogspot.com Y-m-d H:i
Iki tol kol Leninas neįvedė NEP'o - Rusija badavo. Badavo todėl, kad tik rinka gali aprūpinti žmones. Valstybė nežino ko jums reikia, o be rinkos nėra pasiūlos ir paklausos. Dėl to susikuria autoritariniai režimai, kurie sprendžia ko kam reikia.

Planinė ekonomika nužudė milijonus žmonių Rusijoje, Kinijoje, Kombodžoje...Ko munizmu ten nekvepėjo. Ten kvepėjo proletariato diktatūra ir priverstiniu darbu iki mirties.

Nacionalsocializmas ypatingai darbui naudojo visus, kurie neįtilpo į tobulo vokiečio normą. Netgi jų programoje parašyta, kad visi turi dirbti ir žmogus yra žemiau valstybės interesų.

Vienintelis geras sprendimas yra rinka, nes valstybė nesugeba apgalvoti tiek daug dalykų už pačius žmones.
 
 
0 # sis bei tassaulius u. Y-m-d H:i
isisaiskinkime.
paskaicius cia pasipylusius komentarus, visu pirmiausia
noretusi pasakyti, jog pats 'juodrascio' red. kolektyvas nera vienalytis darinys. jame taip pat netruksta konfliktu, idejiniu nesutarimu etc., nes prie zurnalo ruosimo prisidejo nemazai zmoniu.. tai NERA anarchija.lt kolektyvo ruporas, palaikome draugiskus santykius ir tiesiog patogumo sumetimais cia patalpinome 'juodrascio' rubrika ir pan. galbut, ilgainiui atsiras atskiras tinklalapis. nenorekite visko is karto.
 
 
0 # bitininkuiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Laisvos rinkos garbintojai visad pamirshta pamineti, kad laisvos rinkos esme-konkurenci ja, konkurencijos tikslas-nugalet i ir suzhlugdyti konkurentus bet kokiom priemonem, isigaleti ir tapt monopolija.
Monopolija -ish vidaus puvanti struktura, nes neturi konkurentu...Ko l ji sugriuna-kencia vartotojai, nes paprastai monopolizuojamo pelningiausios sritys: energetika, farmacija, geriamo vandens tiekimas ir t.t.
 
 
0 # 'programos' klausimusaulius u. Y-m-d H:i
nenoriu kalbeti visu redkolegijos nariu vardu, taciau turbut visi is ju sutiktu, kad nera sektantai.
prie ko privede 'dogmatiskas' anarchizmo (greiciau - gyvenimo stiliaus anarchizmo) supratimas lietuvoje mes visi puikiai matome. kas pasikeite per 10 metu.? tebeturime (vilniuje) viena skvota, viena muzikini kluba ir viena pusiau komercine leidykla, kuri per kelis metus tesugebejo isversti 2(!) demesio vertas knygas...
tai kur tas socialinis anarchizmas apie kuri visi (sutinku - l. teisingai) taip kalba.?
kalbant apie zurnalo tolesne krypti siulau visiems dar syki pasiskaityti kai kuriuos d. graeberio straipsnio pasazus - pasaulyje yra begale sektantisku anarchistiniu grupuociu ir be galo idomia, i veiksma orientuota teorija sukurusiu marksistu - turiu omenyje autonomini marksizma ir tarybu komunizma.
isvadas pasidarykite patys.
 
 
0 # Juodrascio redakcijaiVilma-Fiokla Y-m-d H:i
Juodrascio kolektyvui vertetu atkreipt demesi i temas, apie kurias isiplieskia gincai tarp internautu anarchijoj.lt, nes tai zenklas, kad yra vietos debatams ir diskusijom, ish ko yra medziagos ruoshiant interviu-debatu tipo straipsnius (Kaip pvz. Dirzio ir Vilenskio pokalbis, l. patiko) Dar siulau ishplest C&P rubrika, nes tai gerai zinomas reishkinys ir "asmuo" nonkonformistin iu kulturininku tarpe, ypac po to, kai nebera jo straipsniu Satenuose (Platinant "Juodrashti" shis C&P persikelimo i "Juodrashti" faktas labai padidino susidomejima, mazhdaug ooo C&P!)
Dar dekit mazhiau iliustraciju su shautuvais:-)
Nu man asmenishkai tai grazhu, ir limonkes, ir kalashnikovai, bet geriau radikalus tekstai ir nuosaikesnes iliustracijos, nes baikshtus tie zmones, juolab taikiai gyvenam...
 
 
0 # bitininkuievaldas Y-m-d H:i
Gal nereiktų bado tema spekuliuoti carizmo laikais, buvo laisva rinka Rusija eksportuodavo grūdus ir reguliariai pavolgyje būdavo bado metai, tai be pilietinių ir išorės karų ! tarybų valdžios metais tuoj po kraštą nuniokojusių pilietinių karų ten buvo badmetis ir mirė nemažai žmonių, bet tarybų valdžia atsigavusi po pilietinių karų ir kolektyvizacijo s pradžios negandų ir pabaigė badmečius periodišką tų kraštų nelaimę, o carizmas su laisva rinka to nepajėgė. Jei domina tos nelaimės priežąstys siūlau paskaityt tam klausimui skirtą Levo Tolstojaus publicistiką, anaiptol ne komandinė ekonomika, o būtent laisva rinka organizuodavo ten badą.
 
 
0 # -evaldui Y-m-d H:i
Tamsta kaip koks Don Kichotas - vis bandai beraščiams degtine prasmirdusiems dundukams kažką paaiškinti apie istoriją, ekonomiką ir Levą Tolstojų. Tuščias vargas.
 
 
0 # man nesmirdievaldas Y-m-d H:i
degtinė, nors daugiau nei dešimt metų anos negeriu vis dar kvep, i žmonės nier dundukai, tik nekurie per daug visokių laisvos rinkos pasakų klausas i tik, bet manau kada nors užaugs, va ir "Juodraštis" padės aniems bręst :-)
 
 
0 # sviestu karmos nepagadinsidvieju pusrutuliu smegenu disidentas Y-m-d H:i
dvieju sistemu disidentas kaktusas anarchijos shiknoje filosof v zakone b. seniai ish cia butu ishneses muila, jeigu paradui vadovautu ne talentingi subjektai, charizmatines asmenybes, samojingi jaunuoliai/jaun uoles, "fronto draugai" ir seni sugerovai...

linkiu nepamirshti:
1. nemetykit perlu kiaulems!
2. istorija kartojasi (antrakart kaip farsas, trecia - kaip tragedija).
3. pries imuniteta nepapusi!

imunitetas..? kad ir nesenos praeities (komjaunuolisko s jaunystes)alerg ijoms.
 
 
0 # apie imunitetąevaldas Y-m-d H:i
pamenu viena tokį komjaunuoli katras vos ne jėga prasiveržė paskutiniam žodžiui, o pasakė tik tiek nedaug kad anas už tarybų valdžią DDD
 
 
0 # to evaldasterminatorius b. Y-m-d H:i
kiek pamenu spektaklio zanras nebuvo tragedija:>
 
 
0 # pavarčiauevaltadas Y-m-d H:i
perverčiau juodraštį - man tiko, kritikuot manau nėra reikalo tigi juodraštis, kas nor tegu pasidara švaraštį, o man i taip gerai, tuo labiau, kad niekuo neprisidėjau.
 
 
0 # paskaičiauAndriūzas Y-m-d H:i
Be aukštų akademinių postulatų, minėtų aukščiau, labai reikalingi ir labai žemiški, lietuvišką tikrovę apšnekantys straipsniai. Konkrečiai, man labai įdomu sužinoti apie pasaulinių dėsnių atitikmenis mūsų jaunajam kapitalizmui. Vis dėlto, skirtumų yra.

Panašiai kaip pradėta kertelė apie universitetus, norėtųsi sužinoti tiek apie energetiką (teko girdėti, kad Lietuvoje dirbtinai sudaromos biurokratinės kliūtys alternatyvios energijos gamybai (vėjo malūnai)), tiek apie alternatyvios transporto priemonės - dviračio padėtį mūs šalyje, tiek apie vaizdo kamerų atsiradimą net ir nedideliuose miestuose, smagu būtų publikuoti lietuviškų idėjinių graffiti, gerai būtų išvysti išspausdintą stiprią VEKS'o kritiką, taip toliau taip toliau...

Nusileidus į buitį, labai įdomu būtų paskaityti apie praktinį išgyvenimą "mūsuose". Konkrečiai - kad ir RB pasakojimas apie anarchitektūrą ir t.t. (labai geras jo blogas, manau, tai būtina skleisti).
 
 
0 # dėkuien arche Y-m-d H:i
Dėkui, Andriūzai, už geras mintis.