alt       Gerbiamieji,   

      jūsų svetainė anarchija.lt prieš porą savaičių rašė, kad fašistuojančių skustagalvių maršą 2008.03.11 palaikė tik viena politinė jėga - „murzininkai”, o už jį pasisakė vos keletas vadinamųjų „patriotų”. Tai ne visai tiesa - jūs neatkeipėte dėmesio į gana nemažą internetinių komentuotojų armiją, kuri beveik kiekvieną neonacių eitynes smerkiantį straipsnį „papuošdavo” galybe piktų komentarų, kuriuos tikrai galima pavadinti fašizmo propaganda.


      Pavyzdžiui, 2008.03.20 delfi.lt patalpintas N. Vasiliauskaitės straipsnis „Lietuva IR fašizmas” susilaukė daugiau kaip 700 komentarų, kurių daugiau nei pusė vienaip ar kitaip palaiko šią trispalvėmis vėliavomis prisidengusią rudųjų šunų gaują. O visam komentatorių paradui vadovauja „moderatoriai” iš interneto svetainės patriotai.lt - „Žygeivis”, „Salvis” ir Co. Štai „Žygeivis” rašo: „Vengrai jau kyla, laikas ir mums - lietuviams - parodyti savo tvirtą valią bei ryžtą gyventi nevaldomiems raudonšiknių. Seniai jau laikas Lietuvą išvalyti nuo visų šitų komuniagų-kabėbistų ir kitų vagių”. Jam pritaria „vamzdis” (fašizmas pasaulį norėjo padaryti tik švaresnį”), „ups” (von visi iš Lietuvos - žydai, ruskiai ir visokie kitokie”) ir dešimtys kitų.  O Nemo” jau deda „gėlių vainikus prie pono Adolfo Hitlerio paminklo, už tai, kad jis paaukodamas savo gyvybę išvalė Europą nuo žydų ir komunistų”.

      Ką daryti su fašistuojančiais komentatoriais, kurie, prisidengę įvairiais slapyvardžiais, skleidžia tautinę ir rasinę neapykantą skatinančius pasisakymus? Kokia jūsų nuomonė šiuo klausimu?

      Domas Ladauskas      ***
      Mielas Domai,

      dėkui už laišką, parodantį gana pagrįstą Jūsų rūpestį dėl tautinės ir rasinės neapykantos sklaidos internete. Įdėmiai perskaitėme komentatorių žinutes po Jūsų minimu N. Vasiliauskaitės straipsniu ir turime Jus nuraminti: kol kas nieko baisaus nėra. Skaitant šias niekingas „internautų” rašliavas apima tik šleikštulys, palengva virstantis gailesčiu tiems mažaraščiams nacizmo, nacionalizmo ir tautinės valstybės apologetams. Šie žmonės nedaug kalti, kad pasidavė nacionalistinėms nuotaikoms, kurias ilgus metus skatino ir skatina mūsų valstybė, jau beveik du dešimtmečius propaguojanti tautiškumo idėjas. Juk tokias paprastas ir ypatingo proto nereikalaujančias tautinio identiteto idėjas greičiausiai priima neišsilavinusios, netolerantiškos ir propagandos atbukintos žmonių grupės. Taigi dėl neonacizmo sklaidos reiktų kaltinti ne vargšus liumpenus ar subkultūrinį jaunimą skustomis galvomis, o neturtingų gyventojų sluoksnių migraciją bei neperžiangiamas socialines atskirtis išprovokavusį globalujį kapitalizmą ir šovinistinę didžialietuvišką propagandą skleidžiančią valstybę.

      Ypač mus nuramino minėto straipsnio komentarai pačioje profašistinių rašliavų pabaigoje. Keletą jų ir pateiksime:

      d0ts, 2008 03 21 15:03
      Gėda man, kad lietuviai tokie pagiežingi, pikti ir nemokantys kultūringai, argumentuotai diskutuoti. Turiu įtarimą: jei ateitų koks „tautos vadas”, kuris teigtų, kad išnaikinus vieną ar kitą grupę žmonių, gyvenimas Lietuvoj pagerėtų, 98% delfi komentatorių jau žygiuotų gatvėmis su transparantais ir šūkiais „raus”.

      Durneliams, 2008 03 25 18:34
      Skustagalvių eitynės nieko be žalos Lietuvai neduos, ką jie apie save begalvotų. Vien tik žalą. Tai pusiau raštingi, primityvūs (pakanka pažiūrėti į komentarų stilių) ir agresyvūs snargliai, neturintys nei vizijos, nei potencijos jai įgyvendinti. Dabar sėdi ta durnelių šutvė prie kompiuteriu ir uoliai maigo mygtukus rašydami visokius niekus ir manydami, kad jie kažkas tokio svarbaus.  

      Vaje, 2008 03 25 18:44
      Skaitau ir žvengiu. Dalies komentarų toks stilius, kad ne visada suprantu, ką tie skusti mulkiai turi omenyje. Jie „daune” vadina straipsnio autorę. Oho, tai jūs, ponai fašistai, jau intelektualai? Mano nuomone, jums iki autorės taip toli, kaip šimpanzei iki Homo sapiens.

      Vadai?, 2008 03 25 18:57
      Viešpatie, koks tų nacių ir jų šalininkų stilius? Šūkiai, keiksmai, gera nuomonė apie save, kaip apie pasaulio bambą. Tai, vadinasi, čia paskutinė mūsų viltis, Lietuvos patriotai? Ar isivaizduojate Lietuvą, sekančią paskui tų nukvakėlių šutvę?

      Taigi į klausimą „Ką daryti su fašistuojančiais komentatoriais?” ramiai atsakome: „Ogi nieko!”. Truputį pasišlykštėti, o po to pasijuokti ir ironiškai pašiepti. Kiekvieną isterišką šūksnį paversti apgailėtinu farsu, o visus piktus grasinimus - nevykusiu cirko pasirodymu. Ironija ir sveikas humoras - tai geriausias ginklas prieš rimtuoliškus „patriotų” žaidimus žaidžiantį karštakošį jaunimą.


                                            
alt
                                                                                                                      www.rytisalekna.lt


      Pagarbiai,
      anarchija.lt redakcinės kolegijos vardu - dp
      2008.04.07