George Carlin intro     Pateikiame legendinio amerikiečių komiko George Carlin 2005 metų "stand up" pasirodymo lietuvišką transkriptą. Savo kalboje George Carlin'as paaiškina, kodėl viskas šiuo metu griūva, politikai tėra marionetėmis, o visa sistema tarnauja mažai grupelei žmonių. P.s: kalba negražinta.

 

     Bet yra priežastis. Yra priežastis. Visam tam yra priežastis , yra priežastis, kodėl švietimo sistema yra ŠŪDINA, ir egzistuoja ta pati priežastis, kodėl ji niekuomet, NIEKUOMET nebus pataisyta.

 

    Ji niekuomet nepagerės, nesitikėkit to, būkit patenkinti tuo, ką turite.

 

     Nes savininkai, šios šalies savininkai to nenori. Aš dabar kalbu apie tikrus savininkus, DIDELIUS savininkus! Turtingus… TIKRUOSIUS savininkus! Didžiąsias turtingųjų interesų grupes, kurios kontroliuoja reikalus ir daro visus svarbiausius sprendimus.

 

     Pamirškit politikus. Jie yra nereikšmingi. Politikai yra pastatomi tam, kad sukurtų iliuziją, kad turite pasirinkimo laisvę. Jūs neturit. Neturite pasirinkimo. Turite savininkus! JŪS jiem PRIKLAUSOTE. Jiem viskas priklauso. Jiem priklauso visa svarbiausia žemė. Jie kontroliuoja ir jiem priklauso korporacijos. Jie seniausiai nupirko ir sumokėjo senatui, kongresui, valstijų įstatymų leidimų organams, savivaldybėms, teisėjai sėdi jų galinėse kišenėse ir jiem priklauso visos didžiosios žiniasklaidos kompanijos, taigi jie kontroliuoja visas žinias ir informaciją, kurią jūs girdit. Jie jus paėmę už kiaušų.

 

     Jie išleidžia milijardus dolerių kiekvienais metais lobindami, lobindami tam, kad gautų tai, ko jie nori. Na, mes žinome, ko jie nori. Jie nori daugiau sau ir mažiau visiems likusiems, bet aš pasakysiu jums, ko jie nenori:

 

     Jie nenori piliečių masės, kuri geba kritiškai mąstyti. Jie nenori gerai informuotų, gerai išsilavinusių žmonių, kurie geba kritiškai mąstyti. Jie nėra tuo sudominti. Tai jiem nepadeda. Tai prieštarauja jų interesams.

 

     Teisingai. Jie nenori žmonių, kurie yra pakankamai protingi, kad sėdėtų aplink virtuvės stalą ir galvotų apie tai, kaip smarkiai jie yra apipisti sistemos, kuri  juos išmetė už borto supistus 30 metų atgal. Jie to nenori!

 

     Žinot, ko jie nori? Jie nori paklusnių darbininkų. Paklusnių darbininkų, žmonių, kurie yra pakankamai protingi, kad galėtų valdyti techniką ir atlikti kanceliarinius darbus. Ir pakankamai kvaili, kad pasyviai priimtų tuos visus vis šūdinesnius darbus su žemesniu atlygiu, ilgesnėmis darbo valandomis, sumažintomis socialinėmis išmokomis,  viršvalandžių išmokų panaikinimą ir nykstančią pensiją, kuri dingsta tą pačią minutę, kuomet ją gauni, ir dabar jie ateina pas jus pasiimti jūsų socialinio saugumo pinigų. Jie nori jūsų pensijos. Jie nori to atgal tam, kad galėtų ją perduoti savo kriminaliniams draugams Volstrite ir žinot ką? Jie tai gaus. Jie anksčiau ar vėliau viską tai iš jūsų gaus, nes jiem priklauso šita supista vieta! Tai didelis klubas, ir jūs ir aš nesame jame! Jūs ir aš nesame didžiajame klube.

 

     Beje, tai tas pats didelis vėzdas, kuriuo jie jus mušdavo visą dieną, sakydami, kuo privalote tikėti. Visą dieną mušdami jus per galvą su savo žiniasklaida, sakydami jums, kuo tikėti, ką galvoti ir ką pirkti. Žmonės, stalas apsisuko. Žaidimas suklastotas ir atrodo, niekas nepastebėjo. Niekam, atrodo, nerūpi! Geri nuoširdūs sunkiai dirbantys žmonės: tarnautojai, darbininkai... nesvarbu kokio statuso dirbantieji. Geri nuoširdūs sunkiai dirbantys žmonės tęsia, tai yra kuklios buities žmonės, toliau renka šiuos turtingus bybčiulpius, kurie dėjo skersą ant jūsų... jie dėjo ant jūsų... jie DĖJO ant jūsų.

 

     Jiems jūs nerūpite visiškai... visiškai... VISIŠKAI..   Ir niekas, atrodo, nepastebi. Niekam, atrodo, nerūpi.

 

     Tai yra tai, kuo pasikliauja savininkai. Faktu, kad amerikonai greičiausiai išliks savanoriškai nekreipiantys dėmesio į didelį raudoną, baltą ir mėlyną bybį, kuris yra grūdamas į jų šiknaskyles kiekvieną dieną, nes šios šalies savininkai žino tiesą.

 

     Tai vadinama "Amerikietiška svajone", nes privalai būti užmigęs, kad ja tikėtum.

 

     Vertė Nojus Vala

     anarchija.lt

 

     {youtube}acLW1vFO-2Q{/youtube}