alt        Gegužės 21-osios, penktadienio, naktį apie 15 organizuotų jaunuolių grupė, perkirpusi spygliuotos vielos tvorą, pateko į Vilniaus 1-ojo troleibusų parko teritoriją ir per kelias valandas išpaišė 14 troleibusų, iš kurių 4 – nuo ratų iki pat ūsų. Nė vienas iš grafičių paišytojų nebuvo sulaikytas. Troleibusus visą pusdienį šveitė įmonės darbuotojai. Išpaišyti troleibusai į gatves neišriedėjo. Įmonės sargas pažymėjo: „Jų buvo daug, gal kokie 15, ir visi 2 metrų ūgio. Ką ten su jais prasidėsi, dar paskui pačiam klius”.

 

Manoma, kad grafičių piešėjai į „Vilniaus troleibusų“ 1-ojo parko teritoriją įsibrovė 1-4 val. nakties. Jie atsinešė žirkles spygliuotai tvorai kirpti ir iškirpo skylę toje vietoje, kurios nepasiekia teritoriją stebinčios vaizdo kameros.

 

Policijos surašytame protokole minima 12 sugadintų  transporto priemonių. Iš jų 4 apipaišyti nuo apačios iki pat viršaus. Troleibusai imti šveisti nuo pat 7 val. ryto ir baigti tik popiet. Nuostoliai kol kas nėra suskaičiuoti, tačiau spėjama, jog jie sieks tūkstančius litų. Vietoje apipaišytų troleibusų į miestą išleisti kiti, buvę rezerve. 

 

Primename, kad Seimas ruošiasi priimti Baudžiamojo kodekso pataisas, pagal kurias grafičių piešėjams bus galima taikyti baudžiamąją atsakomybę. Šių metų gegužės 13 d. seimūnas Andrius Ažubalis pateikė pataisų projektą, kurį priėmus pažeidėjas bus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn net ir tais atvejais, kai grafitais svetimam turtui padaryta žala neviršija 130 litų.

 
a.lt info
2010 05 23
 
vilniaus troleibusai graffiti 1
 
vilniaus troleibusai graffiti 2
 
vilniaus troleibusai graffiti 3
 
vilniaus troleibusai graffiti 4
 
vilniaus troleibusai graffiti 5      Gedimino Baltuškos nuotr. „Kauno diena“