kosminis falas 0        Birželio 14-osios naktį radikalių Sankt Peterburgo menininkų grupė „Karas“ („Voina“) surengė įžūlią akciją priešais Federalinės saugumo tarnybos (FST) pastatą. Prieš pakeliant Liteino tiltą, aktyvistai ant asfalto nupiešė 65 metrų ilgio ir 27 metrų pločio „Kosminį falą“. Pakėlus tiltą, falas „pasistojo“ tiesiai prieš saugumiečių langus ir įsirėmė į darganotą Peterburgo dangų.

 

Akciją menininkai pradėjo apie 1:30 val. nakties. Jie peržengė užtvaras, draudžiančias eiti važiuojamąja tilto dalimi, ir ėmė skubiai piešti „Kosminį falą“. Jis užėmė visą važiuojamosios dalies plotį ir nutįso per visą Liteino tilto ilgį. Saugumo sumetimais menininkai dirbo vos 23 sekundes. Dažai ant asfalto buvo pilami tiesiai iš kanistrų.

 

1:40 val. tiltas ėmė lėtai kilti, o lygiai 2:00 val. jis „Kosminis falas“ jau buvo tvirtos erekcijos būsenoje. Akcijos organizatoriaus Aleksejaus Plucerio-Sarno žodžiais, šiuo veiksmu menininkai paruošė visiems FST darbuotojams startinę kosminę aikštelę, iš kurios jie galėsią iškeliauti į nežemiškas civilizacijas.

 

Nežiūrint į tai, kad meno aktas truko tik 23 sekundes, saugumiečiai spėjo suimti vieną akcijos dalyvį - Lionią Trenktąjį. Jis buvo deportuotas į 78-ąjį milicijos poskyrį, kuriame praleido beveik dvi paras. Su jo kūnu buvo atliekami tradiciniai eksperimentai.

 

Akcijoje dalyvavo: grupė „Karas“ („Voina“), DSPA („Piotro Aleksejevo pasipriešinimo judėjimas”), komuniagų avangardistų grupelė ir Piterio Gatvės universiteto studentai.

 

„Karas“ („Voina“) seniai išgarsėjo radikaliomis meninėmis ir politinėmis akcijomis. 2008-ųjų vasario 29-ąją, Rusijos prezidento rinkimų išvakarėse, Maskvos A. Timiriazevo biologijos muziejuje ji surengė sekso orgiją „Kruškis už įpėdinį meškiuką“. 2008 m. rugsėjo 6 d. per Maskvos miesto dienos šventę menininkai viešai „korė“ imigrantus ir homoseksualus „Ašano“ prekybos centre. 2009 m. gegužės 29-ąją „Voina“ menininkai apsilankė Tagansko rajono teismo posėdžių salėje ir surengė koncertą – sudainavo pankų dainą „Visi mentai – niekšai, visada atminkite!“ Daugiau apie „Voina“ akcijas: www.anarchija.lt

 

Pagal http://piter.indymedia.ru parengė en arche

2010 06 16
 
kosminis falas 1
 
kosminis falas 2
 
kosminis falas 3
 
kosminis falas 4
 
kosminis falas 3