00garbage_warrior       Spalio 4 d., pirmadienį, 18:00 val., „Artotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse (Strazdelio g. 1, Vilnius) Laisvasis universitetas kviečia žiūrėti Oliverio Hodge 2007 m. dokumentinę juostą „Šiukšlių karys“ (Garbage Warrior“). Ji pasakoja apie originalaus architekto Michaelo Reynoldso bandymus statyti radikaliai kitokį būstą išlaikantį ekologinę pusiausvyrą. Filmas bus rodomas anglų kalba.

 

       Ką tarpusavyje turi bendro alaus skardinės, automobilių padangos ir „bambaliai“? Tikrai nedaug, tačiau architektui Michaelui Reynoldsui visa tai yra medžiagos, kurias jis naudoja projektuodamas ir statydamas energetiškai nepriklausomą būstą. Naujosios Meksikos valstijoje (JAV) isikūręs Reynoldsas ir jo bendražygiai 30 metu paskyrė architektūriniam eksperimentavimui ir „žemėlaivių“ („Earthships“) tobulinimui, kurdami ekonomiškai nepriklausomas, savarankiškas, komunalinių istaigų paslaugomis nesinaudojančias bendruomenes, kuriose praktiškai įgyvendinama  ekologinė harmonija.

 

       Tačiau mūsų sistemoje, deja, viskas vyksta taip: užuot parėmę šiuos eksperimentus, vietiniai, o veliau ir valstijos biurokratai nusprendžia sustabdyti nekonvencinę, neatitinkančią „standartų“ statybą ir atimti is M. Reynoldso architekto licenciją. Prasideda kova su valdžios įstaigomis, kurias neretai remia stambusis verslas...

 

       Filmo „traileris“

 

       {youtube}1MKlxcDXMPQ{/youtube}

 

       LUNI info

       2010.10.01.