Vasario 27 d. Rusijos valdžiai oponuojančiame portale www.ingushetia.org pasirodė pranešimas apie Rusijos vidaus reikalų ministerijos tarnybinį įsakymą Nr. 800, leidžiantį šaudyti į demonstrantus. Nors pranešime remiamasi Maskvos Helsinkio grupės pirmininkės Liudmilos Aleksejevos žodžiais, tačiau ši informacija atrodė gana neįtikėtina – sunku patikėti, kad valdžia taip atvirai ir įžūliai paviešintų savo taktiką. Be to, pridėtas L. Aleksejevos video interviu fragmentas buvo neveikiantis. Todėl daugelis visiškai teisėtai ėmė manyti, jog tai eilinė žurnalistinė antis.
Tačiau vasario 28 d. Rusijos premjeras V. Putinas tarsi patvirtino šiuos įtarimus, pasakęs kalbą partijos „Vieningoji Rusija“ vadovybės susirinkime. Jis pripažino, kad 2009 metai „bus sunkūs“, todėl reikia „kontroliuoti situaciją“. Ir paaiškino, ką reiškia putiniška situacijos kontrolė: „Valstybė turi teisę gintis nuo nesankcionuotų masinių protestų ir tą ryžtingai darys. Mes turime užkirsti kelią įvykiams, kurie jau įvyko kai kuriose šalyse, pirštu nerodysiu“.
Šiek tiek vėliau paaiškėjo, kad didelis triukšmas žiniasklaidoje dėl „leidimo šaudyti“ kilo per vėlai, nes toks įsakymas, pasirodo, egzistuoja nuo 2002 metų, nors ir pažymėtas kitu numeriu. Štai ką pranešė informacinė agentūra „Už žmogaus teises“:
„Informacinės agentūros „Už žmogaus teises“ redakcija mano, kad reikia patikslinti, jog greičiausiai kalbama apie skandalingai pagarsėjusį Rusijos Federacijos VRM įsakymą Nr. 870, išleistą 2002.09.10, ir jo priedą Nr.1 (apie veiksmus ypatingomis aplinkybėmis), kurie leidžia panaudoti šaunamuosius ginklus prieš masinių akcijų dalyvius ir sulaikyti juos laikinuose „patikrinimo“ punktuose. Šis įsakymas buvo perduotas visuomeninei komisijai, tiriančiai 2004 m. gruodžio mėnesio įvykius Baškirijos mieste Blagoveščenske. Jame atvirai kalbama apie numatomas priemones, kurios leidžia šaudyti vietoje gatvės akcijų dalyvius. 2005 m. Rusijos generalinė prokuratūra paskelbė šį įstatymą galiojančiu. Apie šį įsakymą ne kartą informavo Rusijos žmogaus teisių gynėjai, reikalavo jį paviešinti ir uždrausti.“
Įdomu ir tai, kad aukšti Rusijos VRM pareigūnai ėmė karštai neigti tokio įstatymo egzistavimą. Rusijos VRM spaudos tarnybos viršininkas O. Jelnikovas pasakė:
„Kai kurie rėkauja, kad mūsų OMON’as savivaliauja ir žvėriškai elgiasi. Dėkui Dievui, mūsų šalyje faktiškai nebuvo nei vieno atvejo, kad OMON’as panaudotų ginklą siekdamas užtikrinti masinių renginių saugumą. Pažiūrėkite, kas dedasi Vakaruose. Pas juos policijos darbuotojai visada ginkluoti. Tegul plastikinėmis kulkomis, dūminiais arba ašarinių dujų užtaisais, bet ginkluoti. Nežinau, ar jie apsidžiaugs sužinoję, bet pas mus masiniai renginiai kol kas vyksta civilizuotai. Toks įsakymas tiesiog negalėtų pasirodyti. Tai kliedesiai.“
Atitinkamai sudėstę visą šią informaciją, gautume vienintelę logišką išvadą. Rusijos valdžios įsakymas šaudyti į demonstrantus vis dėlto egzistuoja, o jei toks įsakymas yra, vadinasi, jis bus vykdomas.