gmo t-shirt       Nuo tada, kai devintojo dešimtmečio pradžioje JAV ir Argentinoje pasirodė pirmieji komerciniai genetiškai modifikuotų augalų pasėliai, nepasirodė nė viena galimo ilgalaikio GMO dietos poveikio analizė, kurią būtų vykdę nepriklausomi ekspertai. Nebuvo eksperimentuojama net su žiurkėmis. Dabar darosi aišku, kodėl. Tokios GMO kompanijos, kaip Monsanto, BASF, Pioneer, Syngenta ir kitos draudė atlikti nepriklausomus tyrimus.

 

       Autoritetingo JAV mokslo žurnalo „Scientific America“ 2009 rugpjūčio redakciniame straipsnyje atskleidžiama šokiruojanti, skandalinga GMO platinimo pasaulinėje mitybos grandinėje nuo 1994-ųjų tikrovė – jokiame autoritetingame moksliniame žurnale apie genetiškai modifikuotą maistą nėra išspausdinta mokslinių studijų. Neįmanoma  laisvai tvirtinti, kad GMO augalai, tokie kaip Monsanto sojų pupelės arba MON8110 kukurūzai, organizmui iš tiesų nekenkia, kaip teigia kompanijos – GMO kompanijos uždraudė tokius bandymus.

 

       Prieš platindamos GMO sėklas, skirtas pasėliams ir tyrimams, Monsanto ir kitos kompanijos su vartotojais  privalo pasirašyti naudojimosi sutartis. Per pastarąjį dešimtmetį, kai pasaulyje GMO sėklos nepaprastai paplito, Monsanto, Pioneer (DuPont) ir Syngenta reikalavo pirkėjų pasirašyti sutartį, kurioje visiškai uždraudė naudoti sėklas tyrimams. Mokslininkams uždrausta tyrinėti, kokiomis sąlygomis sėkla išauga ar nunyksta. Jie negali palyginti GMO sėklų su kitų kompanijų platinamomis GMO arba natūraliomis sėklomis. Bet skandalingiausia yra tai, kad mokslininkams uždrausta sužinoti, koks gali būti šalutinis GMO poveikis aplinkai, gyvūnams ir žmonėms. Tyrimai atliekami tik tada, kai juos iš karto aprobuoja Monsanto ir kitos firmos.             

 

       Visa tai prasidėjo 1992-aisiais, kai tuometinis JAV prezidentas George’as Bushas vyresnysis, paprašytas Monsanto, paskelbė, kad valdžia nedarys jokių GMO sėklų saugumo bandymų – buvo remiamasi „įsitikinimu“, jog jos yra „iš esmės ekvivalentiškos“ natūralioms sėkloms. Visi bandymai buvo palikti pačių kompanijų nuožiūrai.

 

       Grupė Jungtinių Valstijų mokslininkų parašė JAV vyriausybės Gamtos apsaugos agentūrai laišką, prašydamos nutraukti kompanijų cenzūrą. Mokslininkai teigia, kad sveikas maistas ir aplinkos apsauga „priklauso nuo to, ar augaliniai produktai prieinami reguliariems moksliniams tyrimams. Taigi, turime devynis kartus pagalvodami prieš pirkdami pusryčių dribsnius, kuriuose yra GM produktų.

 
       Parengta pagal Globalresearch.ca.
       anarchija.lt
       2009 08 03